531011-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen – Zadanie 6 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Warszawskiej układ z pompownią ścieków
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZadanie 6 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Warszawskiej układ z pompownią ścieków
BeschreibungPrzedmiotowe zamówienie ujęte jest w Projekcie „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego-etap II”, dla którego Zamawiający uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027: Priorytet FENX.01 FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko w ramach działania FENX.01.03 Gospodarka wodno‐ściekowa. 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie Robót budowlanych obejmujących budowę kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Kielce w ramach Zadanie 6 „Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Warszawskiej układ z pompownią ścieków” realizowanego według WARUNKÓW KONTRAKTOWYCH DLA BUDOWY DLA ROBÓT INŻYNIERYJNO - BUDOWLANYCH PROJEKTOWANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO pierwsze wydanie w języku angielskim 1999 opublikowane przez Międzynarodową Federację Inżynierów-Konsultantów (Federation Internationale des Ingenieurs-Conseils - FIDIC) PO Box 311, CH-1215 Geneva 15, Szwajcaria, oraz czwarte wydanie angielsko-polskie 2008, (czerwony FIDIC). 2. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje: - budowę kanałów sanitarnych grawitacyjnych o długości ok. 1,3 km z rur kamionkowych glazurowanych o średnicy Ø 200 mm, w tym ok. 0,48 km z rur kamionkowych przeciskowych Ø 200 mm (przewiert sterowany); - przebudowę hydrantu na działce 2073 między S8 i S9, - wycinkę drzew na działce 691 - brzozy w ilości 3 szt., (zasady postępowania przy wycince i ochronie drzew opisano w Specyfikacji Technicznej ST-01.00; punkt 1.6.14) - budowa tymczasowego zbiornika bezodpływowego na działce 693/1 i rozbiórka istniejącego zbiornika, przepięcie budynku nr 213 po wykonaniu kanalizacji i załatwieniu spraw formalnych), - budowę rurociągu tłocznego o długości ok. 96,5 m z rur PE100 SDR11, Ø 110*10,0 mm, - zabicie ścianki szczelnej z grodzic stalowych o łącznej długości ok. 42,6 m; - budowę jednej przepompowni ścieków (wycinka drzew na działkach 577/3 i 575/2: olchy, lipy, klony, wierzba, dąb, w ilości ogólnej 16 szt. (zasady postępowania przy wycince i ochronie drzew opisano w Specyfikacji Technicznej ST-01.00; punkt 1.6.14); zbiornik przepompowni P z polimerobetonu Ø 2000 mm, studnie żelbetowe ST1, ST2, ST3, ST4 Ø 1200 mm, komora zasuw KZ1 – studnia żelbetowa Ø 1200 mm, komora zasuw KZ2 – studnia z polimerobetonu Ø 1500 mm, separator części stałych (SEP) - studnia żelbetowa Ø1200 mm, zbiornik retencyjny 2x25 m3, studnia chłonna o pojemności 2 m3, zagospodarowanie i ogrodzenie przepompowni, - budowę odcinków przyłączy należących do sieci (ONS-y): długości ok. 78,5 m z rur kielichowych PVC SN8 litych łączonych na uszczelki elastomerowe o średnicy Ø 160x4,7mm, - przebudowę infrastruktury telekomunikacyjnej na dz. nr ewid. 575/2, 577/3 obręb 0007. 3. Wykonawca rozpoczynając roboty budowlane ma obowiązek umieścić tablicę informacyjną/pamiątkową unijną w dobrze widocznej lokalizacji. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały wskazane w Wymaganiach ogólnych – STWiORB (pkt 1.6.2. Polityka informacyjna Kontraktu związana z wymaganiami UE). 4. Zamawiający wymaga, żeby przy ustalaniu kwot, Wykonawca zapoznał się ze wszystkimi elementami SWZ i przeanalizował warunki Kontraktu, OPZ, informacji, instrukcji lub opisów robót jak i zastosowanych materiałów. 5. Zamawiający informuje, że załączony do SWZ przedmiar służy wyłącznie jako materiał pomocniczy i nie stanowi podstawy do sporządzenia przez Wykonawcę oferty. Podstawą do obliczenia ryczałtowej ceny oferty jest opis przedmiotu zamówienia (OPZ). 6. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto roboty odtworzeniowe związane z przywróceniem terenu do stanu zgodnie z warunkami odtworzenia nawierzchni wydanymi przez zarządców dróg, wykonanie, uzgodnienie i zatwierdzenie projektów organizacji ruchu i poniesienie opłaty za zajęcie pasa drogowego zgodnie z decyzjami administracyjnymi, poniesienie opłaty za ewentualne zajęcie nieruchomości na potrzeby zaplecza budowy lub na inne cele realizacji zadania w okresie wykonywania robót, przeprowadzenia prób końcowych, koszty usunięcia wszelkich wad w robotach. Wykonawca wykona także czynności niezbędne do oddania robót do eksploatacji. Opłaty za stałe umieszczenie obcych urządzeń w pasie drogowym ponosi Wykonawca do końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło wystawienie Świadectwa Przejęcia. Zamawiający ponosi opłaty w kolejnych latach objętych Decyzją zezwalającą na umieszczenie urządzeń w pasie drogowym. Wyjątek stanowią urządzenia niezbędne do prawidłowego wykonania Robót, w tym wypadku całość opłat ponosi Wykonawca. 7. Wykonawca zobowiązany jest również do przejęcia placu budowy, uporządkowania terenu robót po ich zakończeniu (przywrócenie do stanu pierwotnego) w terminie nie późniejszym niż termin odbioru technicznego robót (data wystawienia Świadectwa Przejęcia) oraz do pozostawienia po zakończeniu robót całego terenu robót uporządkowanego, czystego i nadającego się do użytkowania. 8. Zamawiający przewiduje trwałą wycinkę drzew i krzewów. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały wskazane w Wymaganiach ogólnych - STWiORB (pkt 1.6.14. Zieleń) oraz dokumentacji projektowej. 9. Przy realizacji zamówienia Wykonawca winien uwzględnić sposób eksploatacji kanalizacji sanitarnej oraz konieczność sukcesywnego włączania wykonywanych odcinków do eksploatowanej kanalizacji sanitarnej i odprowadzanie ścieków do systemu kanalizacyjnego miasta Kielc. Zamawiający informuje, że Wykonawca winien uwzględnić sukcesywne podłączanie się kolejnych mieszkańców do nowowybudowanej sieci, w tym także mieszkańców nie ujętych w projekcie, bez zgłaszania roszczeń przez Wykonawcę oraz bez utraty rękojmi za wady dla Zamawiającego, na co Wykonawca wyraża zgodę. 10. Wykonawca przed rozpoczęciem robót zobowiązany jest złożyć w Biurze Obsługi Klienta Wodociągów Kieleckich Sp. z o.o. „zgłoszenie przystąpienia do robót”. 11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
Interne KennungJRP-3/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie Robót budowlanych obejmujących budowę kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Kielce w ramach Zadanie 6 „Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Warszawskiej układ z pompownią ścieków” realizowanego według WARUNKÓW KONTRAKTOWYCH DLA BUDOWY DLA ROBÓT INŻYNIERYJNO - BUDOWLANYCH PROJEKTOWANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO pierwsze wydanie w języku angielskim 1999 opublikowane przez Międzynarodową Federację Inżynierów-Konsultantów (Federation Internationale des Ingenieurs-Conseils - FIDIC) PO Box 311, CH-1215 Geneva 15, Szwajcaria, oraz czwarte wydanie angielsko-polskie 2008, (czerwony FIDIC). 2. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje: - budowę kanałów sanitarnych grawitacyjnych o długości ok. 1,3 km z rur kamionkowych glazurowanych o średnicy Ø 200 mm, w tym ok. 0,48 km z rur kamionkowych przeciskowych Ø 200 mm (przewiert sterowany); - przebudowę hydrantu na działce 2073 między S8 i S9, - wycinkę drzew na działce 691 - brzozy w ilości 3 szt., (zasady postępowania przy wycince i ochronie drzew opisano w Specyfikacji Technicznej ST-01.00; punkt 1.6.14) - budowa tymczasowego zbiornika bezodpływowego na działce 693/1 i rozbiórka istniejącego zbiornika, przepięcie budynku nr 213 po wykonaniu kanalizacji i załatwieniu spraw formalnych), - budowę rurociągu tłocznego o długości ok. 96,5 m z rur PE100 SDR11, Ø 110*10,0 mm, - zabicie ścianki szczelnej z grodzic stalowych o łącznej długości ok. 42,6 m; - budowę jednej przepompowni ścieków (wycinka drzew na działkach 577/3 i 575/2: olchy, lipy, klony, wierzba, dąb, w ilości ogólnej 16 szt. (zasady postępowania przy wycince i ochronie drzew opisano w Specyfikacji Technicznej ST-01.00; punkt 1.6.14); zbiornik przepompowni P z polimerobetonu Ø 2000 mm, studnie żelbetowe ST1, ST2, ST3, ST4 Ø 1200 mm, komora zasuw KZ1 – studnia żelbetowa Ø 1200 mm, komora zasuw KZ2 – studnia z polimerobetonu Ø 1500 mm, separator części stałych (SEP) - studnia żelbetowa Ø1200 mm, zbiornik retencyjny 2x25 m3, studnia chłonna o pojemności 2 m3, zagospodarowanie i ogrodzenie przepompowni, - budowę odcinków przyłączy należących do sieci (ONS-y): długości ok. 78,5 m z rur kielichowych PVC SN8 litych łączonych na uszczelki elastomerowe o średnicy Ø 160x4,7mm, - przebudowę infrastruktury telekomunikacyjnej na dz. nr ewid. 575/2, 577/3 obręb 0007. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w SWZ dostępnej na stronie internetowej platformazakupowa.pl udostępnionej na stronie internetowej Spółki „Wodociągi Kieleckie”: www.wod-kiel.com.pl w zakładce „Przetargi”.