See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bunuri de natura cazarmamentului pentru pat - cearșafuri, perne, fețe de pernă, saltele
Beschreibung: Autoritatea contractantă organizatoare, respectiv Baza de Aprovizionare, Gospodărire și Reparații va încheia acorduri-cadru pentru furnizarea bunurilor de natura cazarmamentului pentru pat - cearșafuri, perne, fețe de pernă, saltele, pentru o perioadă de 24 luni, cu un singur operator economic, iar contractele subsecvente vor fi încheiate și derulate de către unitățile penitenciare beneficiare conform anexei 1 atașate caietului de sarcini. Contractele subsecvente vor fi încheiate, de regulă, trimestrial, cu operatorul economic semnatar al acordului-cadru pentru bunurile de natura cazarmamentului pentru pat. Termenul în care autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesați: în a 11-a zi inainte de termenul-limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor având în vedere că, potrivit art. 161 din Legea nr. 98/2016, operatorii economici trebuie să aibă cel puțin 10 zile să își întocmească oferta în conformitate cu cerințele suplimentare introduse prin răspunsul la clarificări/informații suplimentare. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări, înainte de data-limită de depunere a ofertelor este de 20 zile.
Interne Kennung: 14
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39512000 Bettwäsche
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cearșafuri albe
Beschreibung: Cantitatea minimă și maximă la nivelul acordului-cadru este conform anexei 1 la caietul de sarcini. Cantitatea minimă și maximă la nivel de contract subsecvent este de 7,200 buc. și 14,400 buc. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 345,600.00 lei fără T.V.A..
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 39512100 Laken
Los: LOT-0002
Titel: Cearșafuri verzi și albastre
Beschreibung: Cantitatea minimă și maximă la nivelul acordului-cadru este conform anexei 1 la caietul de sarcini. Cantitatea minimă și maximă la nivel de contract subsecvent este de 1,950 buc. și 2,600 buc. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 67,600.00 lei fără T.V.A..
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Pernă ignifugă din burete flexibil (spumă poliuretanică)
Beschreibung: Cantitatea minimă și maximă la nivelul acordului-cadru este conform anexei 1 la caietul de sarcini. Cantitatea minimă și maximă la nivel de contract subsecvent este de 1,100 buc. și 2,000 buc. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 134,000.00 lei fără T.V.A..
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 39516120 Kopfkissen
Los: LOT-0004
Titel: Fețe de pernă albe
Beschreibung: Cantitatea minimă și maximă la nivelul acordului-cadru este conform anexei 1 la caietul de sarcini. Cantitatea minimă și maximă la nivel de contract subsecvent este de 7,200 buc. și 14,400 buc. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 172,800.00 lei fără T.V.A..
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 39512500 Kopfkissenbezüge
Los: LOT-0005
Titel: Fețe de pernă verzi și albastre
Beschreibung: Cantitatea minimă și maximă la nivelul acordului-cadru este conform anexei 1 la caietul de sarcini. Cantitatea minimă și maximă la nivel de contract subsecvent este de 1,275 buc. și 2,150 buc. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 32,250.00 lei fără T.V.A..
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Saltea din vatelină/ melană/fulgi de burete ignifugat
Beschreibung: Cantitatea minimă și maximă la nivelul acordului-cadru este conform anexei 1 la caietul de sarcini. Cantitatea minimă și maximă la nivel de contract subsecvent este de 900 buc. și 1,800 buc. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 599,400.00 lei fără T.V.A..
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 39143112 Matratzen
Los: LOT-0007
Titel: Saltea din placă de burete ignifugat
Beschreibung: Cantitatea minimă și maximă la nivelul acordului-cadru este conform anexei 1 la caietul de sarcini. Cantitatea minimă și maximă la nivel de contract subsecvent este de 1,500 buc. și 2,000 buc. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1,208,000.00 lei fără T.V.A..
Interne Kennung: 7