2. Verfahren
Verfahren
Titel: renovering af Sthensvej
Beschreibung: Projektet omfatter renovering af Boliggårdens afdeling 102 Sthensvej, som er en mindre afdeling beliggende i den nordvestlige del af Helsingør. Afdelingen blev opført i 1952 og består af 38 mindre fritliggende enfamiliehuse på adresserne Stehnsvej 1-21, Boyesvej 2-14, Ewaldsvænget 43-51 og 46 samt Blichersvej 40-50, 3000 Helsingør. Boligerne har et bebygget areal på 80m² ekskl. kælder. Be-boelsen er placeret i stueplan, med delvis kælder og krybekælder. Boligerne har egne haver. Projektet indeholder i hovedtræk: •Renovering og udvidelse af badeværelser i stueplan •Nedrivning af eksisterende badeværelser i kælder •Skimmelsanering af kælder •Renovering af udvendige kældertrapper og lyskasser •Udskiftning af brugsvandsinstallationer i bygning og terræn •Udskiftning af afløbsinstallationer i bygning •Elinstallationer •Etablering af ventilationsanlæg med varmegenvinding •Etablering af omfangsdræn og brønde samt sokkelisolering •Renovering af tag (asbestholdigt)
Vorherige Bekanntmachung: 833139-2025
Interne Kennung: 616459
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45211310 Bau von Badezimmern
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Projektet omfatter renovering af Boliggårdens afdeling 102 Sthensvej, som er en mindre afdeling beliggende i den nordvestlige del af Helsingør. Afdelingen blev opført i 1952 og består af 38 mindre fritliggende enfamiliehuse på adresserne Stehnsvej 1-21, Boyesvej 2-14, Ewaldsvænget 43-51 og 46 samt Blichersvej 40-50, 3000 Helsingør. Boligerne har et bebygget areal på 80m² ekskl. kælder. Be-boelsen er placeret i stueplan, med delvis kælder og krybekælder. Boligerne har egne haver. Projektet indeholder i hovedtræk: •Renovering og udvidelse af badeværelser i stueplan •Nedrivning af eksisterende badeværelser i kælder •Skimmelsanering af kælder •Renovering af udvendige kældertrapper og lyskasser •Udskiftning af brugsvandsinstallationer i bygning og terræn •Udskiftning af afløbsinstallationer i bygning •Elinstallationer •Etablering af ventilationsanlæg med varmegenvinding •Etablering af omfangsdræn og brønde samt sokkelisolering •Renovering af tag (asbestholdigt) Alle dokumenter, findes her: https://app.byggeprojekt.dk/webapp/public/2112-Afd._102_-_Sthensvej_-_Helhedsplan Ansøgninger, sendes desuden på Byggeprojekt. https://app.byggeprojekt.dk/webapp/public/2112-Afd._102_-_Sthensvej_-_Helhedsplan