531308-2026 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Budowa instalacji fotowoltaicznych dla oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody na terenie Gminy Sośnicowice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa instalacji fotowoltaicznych dla oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody na terenie Gminy Sośnicowice
Beschreibung1.1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy min. 165,545 kWp dla następujących obiektów: 1.1.1. Oczyszczalnia ścieków w Sierakowicach (ul. Leśna, 44-156 Sierakowice); 1.1.2. Oczyszczalnia ścieków w Trachach (ul. Raciborska 78, 44-153 Trachy); 1.1.3. Stacja uzdatniania wody w Rachowicach (ul. Do Groty, 44-156 Rachowice); 1.1.4. Stacja uzdatniania wody w Sierakowicach (ul. Kozielska, 44-156 Sierakowice); 1.1.5. Stacja uzdatniania wody w Sośnicowicach (ul. Św. Jakuba, 44-153 Sośnicowice). 1.2. Zamówienie obejmuje jednocześnie usługi (prace projektowe), dostawy (dostawa urządzeń) oraz roboty budowlane (roboty montażowe), przy czym głównym świadczeniem w zaistniałym stanie faktycznym są dostawy. 1.3. Przedmiot zamówienia oraz warunki jego realizacji określają szczegółowo: 1.3.1. program funkcjonalno-użytkowy (PFU); 1.3.2. projektowane postanowienia umowy. 1.4. Zestawienie materiałów w programie funkcjonalno-użytkowym pełni wyłącznie funkcję pomocniczą i nie jest wiążące przy wycenie zamówienia. 1.5. Jeżeli w dokumentach zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, charakteryzujące produkty, materiały, rozwiązania lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, producenta, lub normy oraz inne odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, należy traktować je jako przykładowe, natomiast Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Za równoważne uważa się materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach nie gorszych od wymaganych, a jeżeli parametry minimalne nie zostały określone, należy przez to rozumieć materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach zbliżonych, nadające się do zapotrzebowanego zastosowania, w tym pod względem tożsamości funkcji, rodzaju i jakości materiałów oraz danych technicznych. 1.6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych z powodów określonych poniżej. Niniejsze zamówienie udzielane jest w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia. Każda część charakteryzuje się kompleksowym zakresem wykonania w formule zaprojektuj i wybuduj. Dopuszczenie składania ofert częściowych groziłoby nadmiernymi trudnościami technicznymi i organizacyjnymi wynikającymi z rozproszenia odpowiedzialności Wykonawcy zarówno za jego wykonanie, jak i obsługę posprzedażową (gwarancję i serwis). Mogłoby ono również doprowadzić do znacznych różnic w zakresie standardu i jakości usług, dostaw i robót budowlanych na różnych obiektach Zamawiającego. Należy także uwzględnić, że przedmiotowe zamówienie charakteryzuje się pewnym stopniem powtarzalności, co ułatwia jego wykonanie oraz pozwala obniżyć koszty, gdy nie będzie nadmiernie zdywersyfikowane. Dopuszczenie składania ofert częściowych nie miałoby wpływu na zwiększenie konkurencyjności (w tym zwiększenie dostępności dla sektora MŚP), ponieważ jest to zamówienie małej skali, które może wykonywać ten sam krąg Wykonawców z sektora MŚP, co poszczególne elementy zamówienia. Jednocześnie brak dopuszczenia składania ofert częściowych nie wpływa na ograniczenie konkurencji, jak również nie stanowi niezgodności z przepisami ustawy Pzp. 3.8. Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych wraz z ofertą. Sposób weryfikacji spełnienia wymaganego parametru, o którym mowa w specyfikacjach technicznych w PFU, odnosi się do etapu realizacji zamówienia. 3.9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3.10. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 3.11. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 3.12. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy min. 165,545 kWp dla następujących obiektów: 3.1.1. Oczyszczalnia ścieków w Sierakowicach (ul. Leśna, 44-156 Sierakowice); 3.1.2. Oczyszczalnia ścieków w Trachach (ul. Raciborska 78, 44-153 Trachy); 3.1.3. Stacja uzdatniania wody w Rachowicach (ul. Do Groty, 44-156 Rachowice); 3.1.4. Stacja uzdatniania wody w Sierakowicach (ul. Kozielska, 44-156 Sierakowice); 3.1.5. Stacja uzdatniania wody w Sośnicowicach (ul. Św. Jakuba, 44-153 Sośnicowice). 3.2. Zamówienie obejmuje jednocześnie usługi (prace projektowe), dostawy (dostawa urządzeń) oraz roboty budowlane (roboty montażowe), przy czym głównym świadczeniem w zaistniałym stanie faktycznym są dostawy. 3.5. Zestawienie materiałów w programie funkcjonalno-użytkowym pełni wyłącznie funkcję pomocniczą i nie jest wiążące przy wycenie zamówienia. 3.6. Jeżeli w dokumentach zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, charakteryzujące produkty, materiały, rozwiązania lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, producenta, lub normy oraz inne odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, należy traktować je jako przykładowe, natomiast Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Za równoważne uważa się materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach nie gorszych od wymaganych, a jeżeli parametry minimalne nie zostały określone, należy przez to rozumieć materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach zbliżonych, nadające się do zapotrzebowanego zastosowania, w tym pod względem tożsamości funkcji, rodzaju i jakości materiałów oraz danych technicznych. 3.7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych z powodów określonych poniżej. Niniejsze zamówienie udzielane jest w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia. Każda część charakteryzuje się kompleksowym zakresem wykonania w formule zaprojektuj i wybuduj. Dopuszczenie składania ofert częściowych groziłoby nadmiernymi trudnościami technicznymi i organizacyjnymi wynikającymi z rozproszenia odpowiedzialności Wykonawcy zarówno za jego wykonanie, jak i obsługę posprzedażową (gwarancję i serwis). Mogłoby ono również doprowadzić do znacznych różnic w zakresie standardu i jakości usług, dostaw i robót budowlanych na różnych obiektach Zamawiającego. Należy także uwzględnić, że przedmiotowe zamówienie charakteryzuje się pewnym stopniem powtarzalności, co ułatwia jego wykonanie oraz pozwala obniżyć koszty, gdy nie będzie nadmiernie zdywersyfikowane. Dopuszczenie składania ofert częściowych nie miałoby wpływu na zwiększenie konkurencyjności (w tym zwiększenie dostępności dla sektora MŚP), ponieważ jest to zamówienie małej skali, które może wykonywać ten sam krąg Wykonawców z sektora MŚP, co poszczególne elementy zamówienia. Jednocześnie brak dopuszczenia składania ofert częściowych nie wpływa na ograniczenie konkurencji, jak również nie stanowi niezgodności z przepisami ustawy Pzp. 3.8. Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych wraz z ofertą. Sposób weryfikacji spełnienia wymaganego parametru, o którym mowa w specyfikacjach technicznych w PFU, odnosi się do etapu realizacji zamówienia. 3.9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3.10. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 3.11. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 3.12. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.
Optionen
Beschreibung der OptionenNie dotyczy