531351-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Instandhaltung von Fernstraßen – Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara parte carosabila, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare pe DRDP Cluj (ACORD CADRU 4 ANI)
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara parte carosabila, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare pe DRDP Cluj (ACORD CADRU 4 ANI)
Beschreibung: Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara parte carosabila, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare pe DRDP Cluj, Acord-cadru 4 ani Cantitatile minime si maxime aferente acordului-cadru se regasesc ca Anexa la documentatia de atribuire/Caiet de Sarcini. Valoare estimata a acordului cadru pentru o perioada de 4 ani: Valoarea maxima a acordului cadru este de 99.161.690,00 lei fara TVA. Valoarea minima a acordului cadru este de 9.916.169, 00 lei fara TVA, conform estimarii din Anexa 2. Frecvența și valoarea contractelor subsecvente care urmează șă fie atribuite: minim 10 contract subsecvent pe an și maxim 20 pe an. Valoarea celui mai mic contract subsecvent este de: 350.757,63 lei fără TVA. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de: 3.507.576,25 lei fără TVA. Limitele modificarilor la acordul-cadru vor fi in conformitate cu Legea 98/2016, si va respecta situatiile prevazute la art. 221 din Lege nr.98/2016. Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art. 221 din Legea 98/2016, cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art. 221 alin.(7) din Legea nr.98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala. Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si competarile ulterioare, termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare este in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. *Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in termenele mentionate se va considera tardiva.
Interne Kennung: 16054368/2022/1759/S/1+2/
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233139 Instandhaltung von Fernstraßen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara parte carosabila, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare pe DRDP Cluj,-cadru 4 ani Frecvența și valoarea contractelor subsecvente care urmează șă fie atribuite: minim 10 contracte subsecvente pe an și maxim 20 pe an. Cantitățile minime și maxime aferente acordului cadru cât și cantitățile estimate minime și maxime aferente unui contract subsecvent se regasesc ca anexe la documentația de atribuire / caiet de sarcini.
Interne Kennung: 1