531365-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract furnizare sisteme informatice și infrastructură digitală în cadrul apelului PNRR C12- Sănătate - Componenta 7 - Transformare Digitală. Investiția specifică: I3.3 - Investiții în sistemele informatice și în infrastructura digitală a unităților sanitare publice, în cadrul proiectului ”Investiții în sistemele informatice și în infrastructura digitală a SP. CL. DE PNEUMOFTIZIOLOGIE IASI
Beschreibung: Contract de furnizare sisteme informatice și infrastructură digitală în cadrul apelului PNRR C12- Sănătate - Componenta 7 - Transformare Digitală. Investiția specifică: I3.3 - Investiții în sistemele informatice și în infrastructura digitală a unităților sanitare publice, în cadrul proiectului ”Investiții în sistemele informatice și în infrastructura digitală a SPITALULUI CLINIC DE PNEUMOFTIZIOLOGIE IAȘI”, conform celor prevazute in caietul de sarcini si specificatiile tehnice anexate. Tipul contractului: furnizare de produse pentru 1 lot. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 9 zile, conform art. 160 din Legea 98 /2016. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare, in a 6-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, conform art. 161 din Legea 98 /2016. Procedura de atribuire a contractului de achiziție publică se desfășoară sub incidența unei clauze suspensive, având în vedere că finanțarea este asigurată prin Planul Național de Redresare și Reziliență, Componenta 7 – Transformare Digitală, Investiția specifică I3.3 – Investiții în sistemele informatice și infrastructura digitală a unităților sanitare publice. În acest context, încheierea contractului de achiziție publică se va realiza numai în măsura în care: a) contractul de finanțare nr. 1858/109/13.3./28.10.2024 este prelungit după data de 31.05.2026, și b) la momentul încheierii contractului de achiziție se apreciază în mod obiectiv că perioada necesară livrării recepției și plății se încadrează în termenul de implementare prevăzut în contractul de finanțare. În situația în care indiferent de motive prelungirea finanțării nu se aprobă după data de 31.05.2026 și dacă există un risc obiectiv de neimplementare a contractului în termenul aferent proiectului autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a aplica prevederile art. 212 alin. (1) lit. c) teza a II-a din Legea nr. 98/2016 respectiv anularea procedurii din motive care nu țin de culpa autorității contractante.
Interne Kennung: paap
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Potrivit contractului de finanțare, termenul-limită pentru implementarea proiectului, inclusiv livrarea echipamentelor și efectuarea cheltuielilor eligibile, este data de 31.05.2026, termen imperativ, a cărui nerespectare atrage consecințe directe asupra eligibilității cheltuielilor și, implicit, asupra finanțării proiectului. Aplicarea termenelor standard prevăzute de legislație ar conduce la un risc real și semnificativ de nefinalizare a implementării proiectului în termenul-limită stabilit.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30216130 Strichcodeleser
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Conform caietului de sarcini si a specificatiilor tehnice anexate Cititor cod bare buc 10 Imprimanta bratari pacienti buc 4 Imprimanta bon ordine buc 5 Imprimanta retea buc 1 Sistem terminal mobil pentru verificare/decomisionare medicamente buc 3 Imprimanta termica pentru etichete buc 1
Interne Kennung: 1