2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa praktycznego szkolenia lotniczego, na samolotach wielosilnikowych, tłokowych klasy MEP(L) do wykonywania lotów według procedur VFR w ramach zintegrowanego szkolenia do licencji pilota liniowego ATPL(A) w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej. DZPZ.283.75.2025.DM
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa praktycznego szkolenia lotniczego, na samolotach wielosilnikowych, tłokowych klasy MEP(L) do wykonywania lotów według procedur VFR w ramach zintegrowanego szkolenia do licencji pilota liniowego ATPL(A), w wymiarze ogólnym 400 godzin. Przedmiotowa usługa swoim zakresem obejmować będzie szkolenie praktyczne wraz z naziemnym przygotowaniem do wykonywania lotów na samolotach klasy MEP(L). Usługa praktycznego szkolenia lotniczego będzie realizowana na podstawie Programu szkolenia lotniczego do licencji pilota liniowego ATPL(A) obowiązującego w AOSL POLSL w części dotyczącej szkolenia na samolotach wielosilnikowych MEP(L). Szkolenie praktyczne będzie realizowane na samolotach klasy MEP(L) posiadających certyfikat dopuszczający do lotów VFR i IFR oraz wyposażonych we wskaźniki Glass Cockpit zapewniające źródło danych nawigacyjnych, prezentujące informacje o aktualnym stanie lotu oraz informuje o statusie pracy silnika. Kod CPV 80412000-5 usługi szkół pilotażu
Interne Kennung: DZPZ.283.75.2025.DM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamówienie na usługi społeczne, zgodnie z art. 359 ustawy Pzp
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80412000 Ausbildung in Flugschulen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa praktycznego szkolenia lotniczego, na samolotach wielosilnikowych, tłokowych klasy MEP(L) do wykonywania lotów według procedur VFR w ramach zintegrowanego szkolenia do licencji pilota liniowego ATPL(A) w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa praktycznego szkolenia lotniczego, na samolotach wielosilnikowych, tłokowych klasy MEP(L) do wykonywania lotów według procedur VFR w ramach zintegrowanego szkolenia do licencji pilota liniowego ATPL(A), w wymiarze ogólnym 400 godzin. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login oraz poczty elektronicznej: DZPZ@polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; - komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. j) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako: - dokumenty w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES; - dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż .pdf, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem; w związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. k) Wykonawca może również przekazać ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie (nie dotyczy oferty) na adres poczty elektronicznej Zamawiającego. Wykonawca, przekazując ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Za datę przekazania zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przyjmuje się datę otrzymania potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej ww. pliki/ załączniki z serwera pocztowego Zamawiającego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiającego wynosi 10 MB.