531659-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen – CL 7 - Aducțiuni apă brută Gura Râului, Aducțiune Săliște -Tilisca
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CL 7 - Aducțiuni apă brută Gura Râului, Aducțiune Săliște -Tilisca
Beschreibung: Reabilitarea conductei de apă brută care asigură necesarul de apă potabilă pentru Stația de Tratare Apă Potabilă Dumbrava din Sursa Gura Râului. Lungime aproximativă conductă 16.830 ml din care 3631 ml relining Dn 600 mm și 13205 ml Condcută din PAFSIN Dn 700 mm. Construcția unei noi aducțiuni de apă potabilă pentru alimenarea localităților Poplaca, Sibiel , Fântânele, Săcel, Vale, Săliște, Galeș, Tilișca cu o lungime de aproximativ 35404 ml, fără legăturile către rețelele din localități, 3 Stații de Pompare apă potabilă, 6 stații de clorinare, contrucția a două rezervoare noi de înmagazinare apă potabilă (unul pentru localitățile Vale și Sibiel și unul pentru localitățile Săliște și Galeș) și reabilitarea a 3 rezervoare existente (Fântânele, Săcel și Tilișca).
Interne Kennung: Cl 7
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Proiectarea si executia reabilitării conductei de apă brută Gura Râului-STAP Dumbrava cu o lungime de aproximativ 16380 ml. Proiectarea și execuția conductei de aducțiune apă potabilă ce va asigura alimentarea cu apă pentru următoarele localități: Poplaca, Sibiel , Fântânele, Săcel, Vale, Săliște, Galeș, Tilișca cu o lungime de aproximativ 35.404 ml, 3 stații de pompare, 6 stații de clorinare, 2 rezervoare noi și 3 reabilitate.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42961200 Scada oder gleichwertiges Radiotelemetriesystem, 45000000 Bauarbeiten, 45221211 Straßenunterführung, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau