53167-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne z terenu Gminy Włodawa
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne z terenu Gminy Włodawa
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne z terenu Gminy Włodawa w tym nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane w celach rekreacyjno-wypoczynkowych oraz nieruchomości, na których prowadzona jest działalność zarobkowa.
Vorherige Bekanntmachung775749-2025
Interne KennungIK.271.13.2025.MZ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. KLAUZULA ZATRUDNIENIA. 2.1. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - koordynowanie zadań Wykonawcy w zakresie realizacji zamówienia, w szczególności nadzór nad właściwą realizacją usługi, - obsługa bieżąca zgłoszeń właścicieli nieruchomości, w szczególności bieżąca aktualizacja wykazu obsługiwanych nieruchomości, sporządzanie raportów, sprawozdań i rozliczeń, - kierowania pojazdami specjalistycznymi służącymi do wykonania zamówienia (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). 2.2. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy.3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. 4. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 5. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 5.1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: - parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, - zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: - parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, - przeglądarka Chrome 61 lub nowsza 5.2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 5.3. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 6. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 7. Każdy Wykonawca może złożyć ofertę. 8. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1557), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). 9. Wykonawca jest zobowiązany wykonywać zamówienie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od dnia 1 stycznia 2026 r do dnia 31 grudnia 2026 r. lub do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji – cokolwiek nastąpi wcześniej. 10. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 11. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 12. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne z terenu Gminy Włodawa w tym nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane w celach rekreacyjno-wypoczynkowych oraz nieruchomości, na których prowadzona jest działalność zarobkowa. 2. Z przedmiotu zamówienia wyłączono odbiór odpadów: 1) budowlanych pochodzących z rozbiórki, których odbiór winien być realizowany w oparciu o odrębne umowy zawarte przez właściciela nieruchomości z firmą wpisaną do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Wójta Gminy Włodawa; 2) zużytych opon; 3) powstających na terenie dróg publicznych. 3. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w sposób: 1) zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu odpadów komunalnych, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku (Dz. U. z 2025 r., poz. 733), mając jednocześnie na względzie, aby masa odpadów segregowanych przewyższała masę odpadów zmieszanych; 2) zgodny z obowiązującymi Uchwałami Rady Gminy Włodawa w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Włodawa; 3) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2018 roku w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r., poz. 906); 4) zapewniający ich niezmieszanie u źródła z innymi rodzajami odpadów zbieranych w sposób selektywny, w podziale na: a) pozostałości po segregacji (zmieszane) – pojemnik/worek czarny; b) papier i tektura – pojemnik/worek niebieski; c) metale i tworzywa sztuczne, w tym opakowania wielomateriałowe – pojemnik/worek żółty; d) szkło, w tym odpady opakowaniowe ze szkła – pojemnik/worek zielony e) odpady ulegające biodegradacji, w tym bioodpady – pojemnik/worek brązowy; f) odpady wielkogabarytowe, w tym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – nie dotyczy działalności zarobkowych g) tekstylia i odzież – worek fioletowy. 4. Łączna szacunkowa masa odpadów w zakresie podstawowej usługi wynosi łącznie: 1 075,71 Mg, w tym: − niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 532,55 Mg, − segregowane odpady komunalne (w tym następujące rodzaje: papier i tektura, metale i tworzywa sztuczne, odpady ulegające biodegradacji, odpady kuchenne ulegające biodegradacji, szkło, opakowania ze szkła, inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny) – 493,90 Mg, − odpady wielkogabarytowe – 24,56 Mg, − tekstylia i odzież – 24,70 Mg. 5. Stosownie do treści art. 433 pkt. 4) ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że minimalna wartość świadczenia dla zakresu podstawowego wynosi 60% wynagrodzenia umownego brutto wskazanego w § 4 ust. 2 pk 1) Projektu umowy. 6. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia oraz wymagania jakościowe określa: a) Załącznik Nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ), b) Projekt umowy stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, c) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). d) Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Włodawa, dostępny jest pod linkiem: https://ugwlodawa.bip.lubelskie.pl/index.php?id=257&action=details&document_id=1466421
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Łączna szacunkowa masa odpadów w zakresie objętym prawem opcji: dodatkowo 107,58 Mg, w tym: − niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 53,26 Mg, − segregowane odpady komunalne (w tym następujące rodzaje: papier i tektura, tworzywa sztuczne, odpady ulegające biodegradacji, odpady kuchenne ulegające biodegradacji, szkło, opakowania ze szkła, inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny) – 49,39 Mg, − odpady wielkogabarytowe – 2,46 Mg, − tekstylia i odzież – 2,47 Mg. 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.