2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poskytování telekomunikačních služeb pro Pardubický kraj
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je poskytování hovorových a nehovorových služeb elektronických komunikací poskytovaných prostřednictvím sítí elektronických komunikací a zajištění souvisejících dodávek a služeb v rozsahu a v souladu se zadávacími podmínkami centrálnímu zadavateli a pověřujícím zadavatelům. Smlouva o poskytování telekomunikačních služeb bude mezi centrálním zadavatelem a vybraným dodavatelem veřejné zakázky podepsána ve znění reflektujícím smysl a účel zadávacích podmínek (dále jen „Smlouva“). Účastnické smlouvy o přistoupení k odběru telekomunikačních služeb uzavírané následně jednotlivými pověřujícími zadavateli (dále jen „účastnické smlouvy“) s vybraným dodavatelem již budou obsahovat pouze specifikace konkrétně poskytovaných služeb. S vybraným dodavatelem bude uzavřena Smlouva o poskytování služeb na dobu určitou 48 měsíců. Zadavatel uvádí, že účastnické smlouvy nemohou být uzavřeny na dobu delší, než je doba trvání Smlouvy. Účinnost všech účastnických smluv bude ukončena nejpozději k datu ukončení Smlouvy.
Interne Kennung: KUPA-3859/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64200000 Fernmeldedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64212000 Mobiltelefondienste, 64210000 Fernsprech- und Datenübertragungsdienste, 72300000 Datendienste, 64215000 Internet-Telefondienste, 64211000 Öffentliche Fernsprechdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Vyhrazená změna závazku v souladu s § 100 odst. 1 ZVZ Změna ceny v důsledku změn ročního indexu spotřebitelských cen (inflační doložka) 1. Cenu služeb lze měnit nejdříve po uplynutí 24 měsíců od nabytí účinnosti účastnické smlouvy (na základě písemné žádosti dodavatele doručené druhé smluvní straně), a to ve výši odpovídající změně průměrného ročního indexu spotřebitelských cen vyhlášeného Českým statistickým úřadem (dále jen „míra inflace“) za předchozí kalendářní rok za dále uvedených pravidel (odst. 2). Dodavatel je oprávněn o tuto míru inflace navýšit nebo povinen snížit vysoutěžené ceny jednotlivých služeb uvedené ve smlouvě. 2. Upravit ceny služeb o výši inflace lze pouze v případě překročení hranice indexu 3%, a to jen o výši přesahující tuto hranici. Při jakékoliv aktivaci inflační doložky musí být postupováno takto: 8/19 a) dodavatel musí písemně nebo elektronicky prostřednictvím datové schránky informovat druhou smluvní stranu o změnu ceny v důsledku změny ročního indexu spotřebitelských cen s uvedením konkrétní procentní výše míry inflace za předchozí rok plnění, a to do jednoho měsíce od uveřejnění oznámení Českého statistického úřadu, b) zvýšené cen mohou být účtovány zadavateli od 1. kalendářního dne měsíce následujícího po oznámení dodavatele dle odst. 1, c) pokud však navýšení v důsledku výše inflace přesáhne 10%, v takovém případě se strany zavazují o případném navýšení ceny jednat. Pokud k dohodě nedojde, může dodavatel smlouvu vypovědět s tím, že od prvního dne následujícího měsíce běží výpovědní lhůta v délce 9 měsíců, nedohodnou-li se smluvní strany jinak, d) adekvátní postup podle písmen a) až c) je uplatněn i v případě snížení cen. 3. Ceny upravené o míru inflace podle čl. 5.1 jsou závazné pro účastnické smlouvy uzavřené na základě Smlouvy. Účinností dodatku, jehož předmětem je úprava cen služeb v návaznosti na inflaci, se mění ceny za poskytované služby pro všechny uzavřené účastnické smlouvy na základě Smlouvy. Změna účastnické smlouvy – počet SIM karet 1. Pověřující zadavatel si vyhrazuje právo měnit za účinnosti účastnické smlouvy její předmět, a to co do počtu poptávaných položek (zejm. SIM karet a s nimi spojených tarifů). Pověřující zadavatel má právo, na základě personální situace, tedy zvyšování či snižování počtu zaměstnanců, požadovat po dodavateli adekvátní zvýšení či snížení položek předmětu účastnické smlouvy. 2. Zvýšení či snížení počtu SIM karet provede dodavatel na základě žádosti (objednávky) zaslané pověřujícím zadavatelem kontaktní osobě či jiné kontaktní osobě na základě dohody stran účastnické smlouvy, nejpozději do 2 pracovních dnů od obdržení žádosti. Cena za poptávané služby bude stanovena podle Smlouvy, příp. dle účinného dodatku Smlouvy. Změna účastnické smlouvy – změna tarifu 1. Pověřující zadavatel si vyhrazuje právo měnit za účinnosti účastnické smlouvy její předmět, a to co do změny jednotlivých tarifů. V případě, že osoba, která prostřednictvím pověřujícího zadavatele disponuje určitým tarifem (s datovým objemem) v průběhu měsíce vyčerpá, resp. nevyčerpá objem dat, má zadavatel právo změnit objem služeb na vyšší, resp. nižší tarif. 2. Zvýšení či snížení objemu dat provede dodavatel na základě žádosti (objednávky) zaslané pověřujícím zadavatelem kontaktní osobě, či jiné kontaktní osobě na základě dohody stran účastnické smlouvy, a to nejpozději do následujícího pracovního dne od zaslání žádosti zadavatelem. Cena za poptávaný tarif bude stanovena podle Smlouvy, příp. dle účinného dodatku Smlouvy. 3. V případě, že zadavateli vznikne potřeba za účinnosti účastnické smlouvy změnit konkrétnímu zaměstnanci tarif v závislosti na změnu pozice daného zaměstnance, může pověřující zadavatel požadovat změnu tarifu na takový tarif, který odpovídá potřebám nové pozice daného zaměstnance. Postup uplatnění tohoto nároku se řídí dle odst. 2 tohoto článku.