See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Unowocześnienie bazy dydaktycznej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań edukacyjnych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Unowocześnienie bazy dydaktycznej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań edukacyjnych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach. 4.2. Zamówienie podzielone jest na 10 części: Część 1 – Dostawa ciągnika rolniczego z systemem automatycznego prowadzenia RTK i ISOBUS z bramką telematyczną, umożliwiającą wymianę danych z systemem do zarządzania gospodarstwem, o mocy 180 - 200 KM, jako źródło napędu i hub komunikacji z maszynami sterowanych przez ISOBUS. Część 2 – Dostawa Siewnika punktowego z nawożeniem, działającego w oparciu o współpracę z ciągnikiem ISOBUS, z funkcją zmiennego dawkowania normy wysiewu w oparciu o mapy zasobności gleby, 6 - rzędowy. Część 3 – Dostawa rozsiewacza wapna ładowność 8000 do 8500 l, działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem ISOBUS, z kontrolą sekcji i funkcją zmiennego dawkowania normy wysiewu w oparciu o mapy zasobności gleb. Część 4 – Dostawa Opryskiwacza ciągnionego o pojemności 3000 do 3400 l z prowadzeniem automatycznym sterowany standardem ISOBUS z kontrolą sekcji i systemem zmiennego dawkowania. Część 5 - Dostawa Zestawu uprawo-siewnego działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem ISOBUS, z funkcją zmiennego dawkowania normy wysiewu w oparciu o mapy zasobności gleby. Część 6 – Dostawa drona wykonawczego do siewu nawozów i wykonania oprysków o pojemności zbiornika 40 – 50 l. Część 7 - Dostawa Systemu naprowadzania satelitarnego do posiadanego kombajnu umożliwiający dwukierunkową wymianę danych z systemem do zarządzania gospodarstwem, oraz czujnik plonu i wilgotności wraz z montażem i oprogramowaniem. Część 8 – Dostawa Stacji pogodowej współpracującej z maszynami i urządzeniami wyposażonymi w rozwiązania rolnictwa 4.0 i wspierająca działanie zintegrowanego systemu zarządzania gospodarstwem. Część 9 – Dostawa wieczystej licencji edukacyjnej dla 15 stanowisk na oprogramowanie dla posiadanego drona, oprogramowania fotogrametryczne z wieczystą licencją i szkoleniem z obsługi drona współpracującego z maszynami i urządzeniami wyposażonymi w rozwiązania rolnictwa 4.0 i wspierająca działanie systemu zarządzania Część 10 – Dostawa Licencji: - do platformy z mapami biomasy i nawożenia azotowego w celu pozyskiwania map zasobności i tworzenia map aplikacyjnych. Aplikacja spełniająca wymogi rolnictwa 4.0 i wspierająca działanie systemu zarządzania; - do platformy z mapami na prognozę pogody i planowanie pracy, przewidywania plonu, modele chorobowe dla czterech upraw do stacji pogodowej. Aplikacja spełniająca wymogi rolnictwa 4.0 i wspierająca działanie systemu zarządzania; - do platformy monitorowania plonu. Aplikacja spełniająca wymogi rolnictwa 4.0 i wspierająca działanie systemu zarządzania. 4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymaganych parametrów techniczno-użytkowych, wyposażenia został wskazany w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy. 4.6. Rozwiązania równoważne. 1) Zamawiający informuje, że tam, gdzie w SWZ opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą słowa „lub równoważne”. 2) Zamawiający wskazuje, że obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia i wykazania równoważności leży po stronie wykonawcy. W takim przypadku, Wykonawca jest obowiązany udowodnić równoważność, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych złożonych wraz z ofertą. 3) W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił już w jego ofercie dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 Pzp. 4) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać w ofercie, że stosuje rozwiązania równoważne oraz jest zobowiązany udowodnić, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia lub odpowiednio spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego. 5) Za rozwiązanie równoważne Zamawiający uzna rozwiązanie które w przypadku norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych gwarantuje osiągnięcie poziomów parametrów, funkcjonalności i właściwości niezbędnych do uzyskania certyfikacji w zakresie podanych w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, przy czym w przypadku podania norm zamawiający za równoważne uzna automatycznie nowsze wersje tych samych norm które podane są w OPZ. W przypadku wymogów dotyczących funkcjonalności i wydajności gwarantuje uzyskanie wartości przyjętych w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia w zakresie wskazanych tam funkcjonalności i wydajności. 4.7. W przypadku, gdy Wykonawca oferuje rozwiązania równoważne, zamieszcza informację o stosowaniu rozwiązań równoważnych w pkt 11 formularza ofertowego oraz załącza do oferty Wykaz rozwiązań równoważnych zawierający co najmniej określenie rozwiązania zawartego w opisie przedmiotu zamówienia i odpowiadającego mu oferowanego rozwiązania równoważnego.
Interne Kennung: ZSCKR.ZP.260.02.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung, 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke, 16700000 Traktoren
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymaganych parametrów techniczno-użytkowych, wyposażenia został wskazany w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy.
Haupteinstufung (cpv): 16700000 Traktoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa ciągnika rolniczego z systemem automatycznego prowadzenia RTK i ISOBUS z bramką telematyczną, umożliwiającą wymianę danych z systemem do zarządzania gospodarstwem, o mocy 180 - 200 KM, jako źródło napędu i hub komunikacji z maszynami sterowanych przez ISOBUS
Interne Kennung: ZSCKR.ZP.260.02.1.2026
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa Siewnika punktowego z nawożeniem, działającego w oparciu o współpracę z ciągnikiem ISOBUS, z funkcją zmiennego dawkowania normy wysiewu w oparciu o mapy zasobności gleby, 6 - rzędowy.
Interne Kennung: ZSCKR.ZP.260.02.2.2026
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa rozsiewacza wapna ładowność 8000 do 8500 l, działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem ISOBUS, z kontrolą sekcji i funkcją zmiennego dawkowania normy wysiewu w oparciu o mapy zasobności gleb.
Interne Kennung: ZSCKR.ZP.260.02.3.2026
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa Opryskiwacza ciągnionego o pojemności 3000 do 3400 l z prowadzeniem automatycznym sterowany standardem ISOBUS z kontrolą sekcji i systemem zmiennego dawkowania
Interne Kennung: ZSCKR.ZP.260.02.4.2026
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Los: LOT-0007
Titel: Dostawa Zestawu uprawo-siewnego działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem ISOBUS, z funkcją zmiennego dawkowania normy wysiewu w oparciu o mapy zasobności gleby.
Interne Kennung: ZSCKR.ZP.260.02.5.2026
Los: LOT-0008
Titel: Dostawa drona wykonawczego do siewu nawozów i wykonania oprysków o pojemności zbiornika 40 – 50 l.
Interne Kennung: ZSCKR.ZP.260.02.6.2026
Los: LOT-0009
Titel: Dostawa Systemu naprowadzania satelitarnego do posiadanego kombajnu umożliwiający dwukierunkową wymianę danych z systemem do zarządzania gospodarstwem, oraz czujnik plonu i wilgotności wraz z montażem i oprogramowaniem.
Interne Kennung: ZSCKR.ZP.260.02.7.2026
Los: LOT-0010
Titel: Dostawa Stacji pogodowej współpracującej z maszynami i urządzeniami wyposażonymi w rozwiązania rolnictwa 4.0 i wspierająca działanie zintegrowanego systemu zarządzania gospodarstwem
Interne Kennung: ZSCKR.ZP.260.02.8.2026
Haupteinstufung (cpv): 38120000 Meteorologische Instrumente
Los: LOT-0011
Titel: Dostawa wieczystej licencji edukacyjnej dla 15 stanowisk na oprogramowanie dla posiadanego drona, oprogramowania fotogrametryczne z wieczystą licencją i szkoleniem z obsługi drona współpracującego z maszynami i urządzeniami wyposażonymi w rozwiązania rolnictwa 4.0 i wspierająca działanie systemu zarządzania
Interne Kennung: ZSCKR.ZP.260.02.9.2026
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Los: LOT-0012
Titel: Dostawa Licencji
Beschreibung: Dostawa Licencji: - do platformy z mapami biomasy i nawożenia azotowego w celu pozyskiwania map zasobności i tworzenia map aplikacyjnych. Aplikacja spełniająca wymogi rolnictwa 4.0 i wspierająca działanie systemu zarządzania; - do platformy z mapami na prognozę pogody i planowanie pracy, przewidywania plonu, modele chorobowe dla czterech upraw do stacji pogodowej. Aplikacja spełniająca wymogi rolnictwa 4.0 i wspierająca działanie systemu zarządzania; - do platformy monitorowania plonu. Aplikacja spełniająca wymogi rolnictwa 4.0 i wspierająca działanie systemu zarządzania 4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymaganych parametrów techniczno-użytkowych, wyposażenia został wskazany w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy.
Interne Kennung: ZSCKR.ZP.260.02.10.2026