531800-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Erdgas – Földgáz energia beszerzése 2026-2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Földgáz energia beszerzése 2026-2027
Beschreibung: Földgáz energia szállítása AK részére 2026.10.01.06:00 CET - 2027.10.01. 6:00 CET közötti időszakra vonatkozóan teljes ellátás alapú keretben összesen 3 182 125 kWh. A földgáz 34 MJ/gnm3 névleges fűtőértékű, 15 °C fok hőmérsékletű vagy azzal egyenértékű. Földgáz energia szállítása a mellékletben részletezett intézmények részére, teljes ellátás alapú földgáz energia kereskedelmi szerződés keretében AK az alábbiak szerint határozza meg a szerződéses időszak alatt átvételre kerülő minimálisan és az átvehető maximális földgáz mennyiséget: - Szerződött mennyiség: a szerződött mennyiség 100 %-a. -Maximum mennyiség: a szerződött mennyiség 125 %-a. - Minimum mennyiség: a szerződött mennyiség 75 %-a. Energiaszolgáltatásigény folyamatos. A toleranciasáv meghatározásának alapja a KEF rendszerében, a havi indexálásnál alkalmazott sáv; a jelenleg érvényben levő szerződés, valamint a Kormány által elvárt energiafelhasználás csökkenésre vonatkozó elvárás. A Szerződés időszaka alatt a Földgáz termék havi tőzsdei indexált egységárát/elszámoló árát (Pghó) a Felek a következők szerint határozzák meg: Pghó = ((Argus TTF MA askhó + S)/1000) * Árfolyam [Ft/kWh], ahol Pghó: havi földgáz energia tőzsdei indexált egység ár / elszámoló ár [Ft/kWh] Argus TTF MA askhó: Az Argus European Natural Gas kiadvány Complete European gas prices címsor TTF részében közzétett, tárgyhónapra vonatkozó “TTF Ask” napi árak számtani átlaga a tárgyhónapot megelőző hónapban 3 tizedes jegyre kerekítve. [EUR/MWh] S: a Kereskedő által vállalt árrés (spread) értéke [EUR/MWh] 1000: MWh és a kWh közötti váltószám Árfolyam: A tárgyhónap első munkanapján közzétett hivatalos MNB EUR/HUF közép árfolyam (https://www.mnb.hu/arfolyamok) Jelen Szerződés szempontjából a Kereskedő nyertes ajánlatát megtestesítő ajánlati eleme az árrés (S, spread) érték. S* konkrét értéke jelen Szerződésben: „XX,XXX” EUR/MWh Mind az Argus TTF MA askhó, mind az Árfolyam Kereskedőtől független értékek. Ajánlatkérő rögzíti, hogy az alábbi fogyasztási helyeken fenntartja a rövidtávú kapacitáslekötés lehetőségét: 6800 Hódmezővásárhely, Németh László u. 11. (POD: 39N0507787850004) 6800 Hódmezővásárhely, Oldalkosár u. 14. (POD: 39N050778780000T)
Interne Kennung: EKR000015372026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR000015372026/1