See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu serwerowo-sieciowego
Beschreibung: Dostawa sprzętu serwerowo-sieciowego w podziale na 8 części.
Vorherige Bekanntmachung: 310610-2026
Interne Kennung: DZ.250.110.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zakup sprzętu jest konieczny do uruchomienia i prawidłowej oraz terminowej realizacji przedsięwzięcia pn. „e-Granty: Platforma Finansowania Nauki Badań i Rozwoju”. Zamawiający określił termin realizacji zamówienia, biorąc pod uwagę potrzeby Zamawiającego określone w dokumentacji przedmiotowego postępowania i możliwość ich realizacji w stosunku do realiów i uwarunkowań rynkowych. Z uwagi na konieczność odbycia obowiązkowej wizji lokalnej w zakresie części A dla pozycji „UPS Centralny Jednostka Centralna” zgodnie z art. art. 131 ust. 2 pkt 1) ustawy Pzp Zamawiający wyznacza termin składania ofert dłuższy od terminu minimalnego. W ocenie Zamawiającego skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym będzie w stanie zapoznać się z dokumentacją postępowania, wyjaśnić wątpliwości w drodze procedury zadawania pytań, przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zamówienia w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 20 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Tym samym mając na uwadze charakter przedmiotowego zamówienia, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) w związku z art. 131 ust. 2 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48822000 Computerserver, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 32582000 Datenträger, 32420000 Netzausrüstung, 32428000 Netzwerkaufrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część A - serwery aplikacyjne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w części A jest dostawa następującego sprzętu: Serwer RACK typ I, Serwer RACK typ II, Moduł monitorowania warunków środowiskowych, Listwa PDU, UPS Centralny Jednostka Centralna wraz z montażem, Baterie.
Interne Kennung: DZ.250.110.2026 cz. A
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48822000 Computerserver, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Możliwość zwiększenia dostaw maksymalnie o: Serwer RACK typ I od 1 do 10 sztuk; UPS Centralny Jednostka Centralna 1 sztuka; Baterie 1 zestaw.
Los: LOT-0002
Titel: Część F - serwery serwery udostępniające dane
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w części F jest dostawa następującego sprzętu: Serwer RACK typ III
Interne Kennung: DZ.250.110.2026 cz. F
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48822000 Computerserver
Beschreibung der Optionen: Możliwość zwiększenia dostaw maksymalnie o: Serwer RACK typ III od 1 do 8 sztuk.
Los: LOT-0003
Titel: Część G - modernizacja szkieletu sieci
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w części G jest dostawa następującego sprzętu: Przełącznik typ I - CORE (core 100Gbs), Przełącznik typ II - Typ DC, Przełącznik typ IV 10/25Gbs, Przełącznik typ V - 1Gbs POE, Przełącznik typ VI - 1Gbs
Interne Kennung: DZ.250.110.2026 cz. G
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32428000 Netzwerkaufrüstung, 32582000 Datenträger, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Beschreibung der Optionen: Możliwość zwiększenia dostaw maksymalnie o: Przełącznik typ II - Typ DC 1 sztuka, Przełącznik typ IV 10/25Gbs od 1 do 6 sztuk, Przełącznik typ V - 1Gbs POE od 1 do 4 sztuk, Przełącznik typ VI - 1Gbs od 1 do 6 sztuk.