See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa systemu ochrony Poczty Elektronicznej wraz z usługami towarzyszącymi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie i wdrożenie przez Wykonawcę na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości rozwiązania informatycznego obejmującego funkcjonalność wielopoziomowej ochrony poczty elektronicznej, ochrony dostępu do sieci Internet, platformy do analizy złośliwych plików, modułu ochrony udziałów sieciowych oraz modułu do zarządzania wraz z usługami towarzyszącymi. 2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do: 2.1. dostawy, instalacji, konfiguracji i uruchomienia Systemu składającego się z: a) moduł wielopoziomowej ochrony poczty elektronicznej, b) moduł ochrony dostępu do sieci Internet, c) moduł do analizy złośliwych plików, d) moduł do ochrony udziałów sieciowych, e) moduł do zarządzania, zgodnie ze specyfikacją techniczną opisaną w Rozdziale II Załącznika nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, 2.2. udzielenia lub zapewnienia udzielenia wszelkich licencji wymaganych do prawidłowego działania Systemu jako całości, jak i poszczególnych jego elementów dla 2000 użytkowników, na okres 36 miesięcy, 2.3. dostarczenia Sprzętu wymaganego do prawidłowego działania Systemu, 2.4. udzielenia Ministerstwu Sprawiedliwości Gwarancji na dostarczony w ramach Umowy System, w tym Gwarancji na Sprzęt i Oprogramowanie, na okres 36 miesięcy od podpisania Protokołu Odbioru Wdrożenia Systemu oraz świadczyć w tym okresie usługi gwarancyjne w zakresie wdrożonego Systemu, w ramach wynagrodzenia wynikającego z Umowy, 2.5. świadczenia usług serwisu w ramach Gwarancji na System, w tym Gwarancji na Sprzęt i Oprogramowanie oraz wsparcia technicznego dla środowiska. Wymagania dotyczące serwisu i wsparcia technicznego zostały opisane w Rozdziale I Załącznika nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia w pkt 5 oraz pkt 6, 2.6. wykonania Dokumentacji szczegółowo opisanej w Rozdziale II Załącznika nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia w pkt 7, 2.7. przeniesienia na Ministerstwo Sprawiedliwości autorskich praw majątkowych do Dokumentacji opracowanej przez Wykonawcę w ramach Umowy, 2.8. przeprowadzenia transferu wiedzy. Wymagania dotyczące transferu wiedzy zostały opisane w Rozdziale III Załącznika nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia w pkt 8. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie stawia wymogu zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, o którym mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. 5. Znaczenie pojęć użytych w niniejszej SWZ jest tożsame z definicjami przyjętymi w projekcie Istotnych Postanowień Umowy (Załącznik nr 5 do SWZ) oraz Opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 394075-2025
Interne Kennung: WZP-421-49/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48517000 IT-Softwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72220000 Systemberatung und technische Beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie i wdrożenie przez Wykonawcę na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości rozwiązania informatycznego obejmującego funkcjonalność wielopoziomowej ochrony poczty elektronicznej, ochrony dostępu do sieci Internet, platformy do analizy złośliwych plików, modułu ochrony udziałów sieciowych oraz modułu do zarządzania wraz z usługami towarzyszącymi. 2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do: 2.1. dostawy, instalacji, konfiguracji i uruchomienia Systemu składającego się z: a) moduł wielopoziomowej ochrony poczty elektronicznej, b) moduł ochrony dostępu do sieci Internet, c) moduł do analizy złośliwych plików, d) moduł do ochrony udziałów sieciowych, e) moduł do zarządzania, zgodnie ze specyfikacją techniczną opisaną w Rozdziale II Załącznika nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, 2.2. udzielenia lub zapewnienia udzielenia wszelkich licencji wymaganych do prawidłowego działania Systemu jako całości, jak i poszczególnych jego elementów dla 2000 użytkowników, na okres 36 miesięcy, 2.3. dostarczenia Sprzętu wymaganego do prawidłowego działania Systemu, 2.4. udzielenia Ministerstwu Sprawiedliwości Gwarancji na dostarczony w ramach Umowy System, w tym Gwarancji na Sprzęt i Oprogramowanie, na okres 36 miesięcy od podpisania Protokołu Odbioru Wdrożenia Systemu oraz świadczyć w tym okresie usługi gwarancyjne w zakresie wdrożonego Systemu, w ramach wynagrodzenia wynikającego z Umowy, 2.5. świadczenia usług serwisu w ramach Gwarancji na System, w tym Gwarancji na Sprzęt i Oprogramowanie oraz wsparcia technicznego dla środowiska. Wymagania dotyczące serwisu i wsparcia technicznego zostały opisane w Rozdziale I Załącznika nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia w pkt 5 oraz pkt 6, 2.6. wykonania Dokumentacji szczegółowo opisanej w Rozdziale II Załącznika nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia w pkt 7, 2.7. przeniesienia na Ministerstwo Sprawiedliwości autorskich praw majątkowych do Dokumentacji opracowanej przez Wykonawcę w ramach Umowy, 2.8. przeprowadzenia transferu wiedzy. Wymagania dotyczące transferu wiedzy zostały opisane w Rozdziale III Załącznika nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia w pkt 8. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający gwarantuje wykonanie pełnego zakresu zamówienia określonego w OPZ za wyjątkiem Usług Asysty Technicznej Eksperta oraz za wyjątkiem dostarczenia dodatkowego Sprzętu wskazanego w Rozdziale I Załącznika nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia w pkt 9 ppkt 1) OPZ, stanowiących opcjonalny zakres zamówienia: a) w ramach przedmiotu zamówienia, stanowiącego opcjonalny zakres zamówienia (prawo opcji), Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Usługi Asysty Technicznej Eksperta w języku polskim, w maksymalnej ilości 500 roboczogodzin w okresie obowiązywania Umowy, na warunkach opisanych w Rozdziale I w pkt 8 OPZ, b) w ramach przedmiotu zamówienia, stanowiącego opcjonalny zakres zamówienia (prawo opcji), Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć dodatkowy Sprzęt wskazany w Rozdziale I w pkt 9 ppkt 1) OPZ, o który oparty jest zaoferowany System, o parametrach tożsamych lub wyższych niż Sprzęt zaoferowany w ramach dostarczonego Systemu. Wymagania dotyczące rozbudowy zostały uszczegółowione w Rozdziale I w pkt 9 OPZ, c) świadczenie Usług Asysty Technicznej jest uprawnieniem Ministerstwa Sprawiedliwości, a więc niewykorzystanie w całości lub w jakiejkolwiek części przewidzianych w Umowie roboczogodzin, nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń z tego tytułu w stosunku do Zamawiającego lub Ministerstwa Sprawiedliwości. Sposób zlecania Usług Asysty Technicznej określa Rozdział I pkt 8 OPZ. Zatwierdzone przez Ministerstwo Sprawiedliwości zlecenie Usług Asysty Technicznej jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia w zakresie uruchomienia opcjonalnego zakresu zamówienia (prawa opcji), d) dostarczenie dodatkowego Sprzętu wskazanego w Rozdziale I w pkt 9 ppkt 1) OPZ jest uprawnieniem Ministerstwa Sprawiedliwości, a więc niewykorzystanie w całości lub w jakiejkolwiek części przewidzianych w Umowie maksymalnych ilości Sprzętu nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń z tego tytułu w stosunku do Zamawiającego lub Ministerstwa Sprawiedliwości. Przekazanie zlecenia jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia w zakresie uruchomienia opcjonalnego zakresu zamówienia (prawa opcji).