See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kantineordning med produktion og levering af måltider til Udrejsecenter Kærshovedgård
Beschreibung: Danmarks Fængsler forbereder et kommende udbud vedrørende produktion og levering af måltider til Udrejsecenter Kærshovedgård. Udbuddet omfatter en kantineordning, hvor den kommende leverandør skal forestå produktion, pakning og levering af afkølede måltider til udrejsecentret. Leverandøren skal endvidere udarbejde menuplaner og kunne levere specialkost i overensstemmelse med de krav, der fastsættes i den kommende kontrakt. Danmarks Fængsler står selv for modtagelse, opbevaring, opvarmning og udlevering af måltiderne til beboerne.
Interne Kennung: 26-15-0163
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste, 55523000 Verpflegungsdienste für sonstige Unternehmen oder andere Einrichtungen