See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aanstellen van een technisch-juridisch-financieel trajectbegeleider voor een DB(FMOE)-opdracht voor de realisatie van een (ver)nieuw(d) administratief centrum met aandacht voor beleving en flexibele inzetbaarheid
Beschreibung: De stad Tienen wenst een (ver)nieuw(d) administratief centrum te realiseren middels een DB(FMOE)-opdracht om zodoende op voorhand een grotere zekerheid te bekomen over de prijs die zal moeten betaald worden in functie van het gekozen ontwerp en een realistische inschatting te bekomen van de tijd waarin het bouwproject kan starten en gerealiseerd worden. Vanwege de complexiteit en heel specifieke werkwijze van dergelijke opdracht wenst de stad Tienen zich hiervoor gedurende het hele proces te laten bijstaan door een team van experten op zowel technisch, juridisch als financieel vlak dat in nauw overleg met de stad (en andere externe adviseurs) deze opdracht zal uitvoeren. De opdracht zal onder andere bestaan uit het verzamelen en inventariseren van voorschriften en randvoorwaarden (hoogtes en volumes, beschermingen,…), de toepassing van de DB(FMOE) en het onderzoek van projectspecifieke vragen betreffende fasering, restauratie, financiering, een grondige bouwtechnische en energetische doorlichting van de site en bestaande gebouwen om een inzicht te krijgen in behoud versus nieuwbouw enz.. Vervolgens het verder verfijnen en finaliseren van de visie- en conceptvorming en de spatial design brief, op te leveren in het kader van een service design traject dat momenteel lopende is, in overleg met de opdrachtnemer van die opdracht, het opstellen van de outputspecificaties/prestatiebestek en alle andere benodigde documenten waarmee tot aanstelling van een private partner voor dit project kan worden overgegaan, de begeleiding van de overheidsopdracht, de beoordeling van de offertes, de opmaak van een sluitende DB(FMOE)-overeenkomst en de opvolging van de realisatie van de DB(FMOE)-opdracht en bij uitbreiding, indien hiervoor geopteerd wordt, de onderhoudsperiode. Van de partner(s) voor het technische gedeelte wordt de nodige ervaring verwacht binnen projecten, gerealiseerd middels een DB(FMOE)-opdracht. De samenhang van de gehele (heden complex georganiseerde) site, zowel ruimtelijk als programmatorisch, is van groot belang. Voor het technische gedeelte wordt er dan ook gezocht naar een partner met ervaring in nieuwbouw én renovatie/restauratie (al dan niet in combinatie met nieuwbouw) in een bestaande (stedelijke) context en bij voorkeur ook binnen DB(FMOE)-opdrachten. De focus ligt op de administratieve functie (kantoor, onthaal, archieven, ruimte voor ontmoeting,…) met bijzondere aandacht voor beleving en flexibele inzetbaarheid. Voor de juridische en financiële ondersteuning wordt er gezocht naar een partner gespecialiseerd in procedures voor plaatsing en uitvoering van overheidsopdrachten, en het optimaliseren van de financiële haalbaarheid meer specifiek in een DB(FMOE)-formule waarbij ook de nodige voorwaarden, controles, sanctioneringen enz. doorheen elke stap dienen ingebouwd te worden. Tevens beschikt deze partner over (of kan hij beroep doen op) uitgebreide expertise om financiële en fiscale optimalisaties binnen het voorgestelde project te realiseren. Samengevat heeft voorliggende overheidsopdracht dus tot doel de aanstelling van een technisch en juridisch–financieel consortium voor de begeleiding van een DB(FMOE)-opdracht voor het realiseren van een (ver)nieuw(d) administratief centrum op de huidige site van het stadhuis met bijzondere aandacht voor de belevingswaarde en flexibele inzetbaarheid.
Interne Kennung: 2025/STAD/PAT/001
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 2025/STAD/PAT/001 - 1
Interne Kennung: 1