532288-2026 - Wettbewerb
Kroatien – Datenverarbeitungsgeräte (Hardware) – Prijenosna znanstvena oprema i radne stanice za projekt DIGIT
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prijenosna znanstvena oprema i radne stanice za projekt DIGIT
Beschreibung: Predmet nabave je roba: prijenosna znanstvena oprema i radne stanice u okviru projekta „Equipping of Laboratories and Facilities of the Croatian Forest Research Institute” koji je započeo 16. veljače 2026. godine i traje do 16. kolovoza 2028. godine. Projekt se financira zajmom Svjetske banke, a provedbeno tijelo je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih. Projekt predstavlja strateško ulaganje u jačanje istraživačke infrastrukture od nacionalne važnosti u području STEM-a, posebno biotehničkih znanosti, šumarstva i okoliša. U Jastrebarskom se unapređuje središnja istraživačka infrastruktura Hrvatskog šumarskog instituta, koja djeluje kao nacionalni centar za primijenjena istraživanja, razvoj i inovacije u području šumarskih tehnologija. Cilj projekta je opremanje novoizgrađenih i rekonstruiranih prostora Instituta suvremenom znanstvenom, tehničkom i pratećom opremom te nabava prijenosne opreme. Time se nastavlja proces modernizacije započet 2023. godine, s ciljem povećanja istraživačke izvrsnosti, konkurentnosti i inovacijskog kapaciteta u području šumarstva, ekologije i biotehničkih znanosti. Ukupna vrijednost projekta iznosi 4.992.696,14 EUR. Projekt uključuje opremanje specijaliziranih laboratorija, zajedničkih istraživačkih prostora i uredskih kapaciteta naprednim laboratorijskim i analitičkim instrumentima, terenskom opremom, sustavima daljinskog istraživanja, IT i serverskom infrastrukturom te specijaliziranim softverom. Ulaganje doprinosi digitalizaciji, zelenoj tranziciji i modernizaciji istraživačke infrastrukture. Provedbom projekta jačaju se institucionalni kapaciteti za provedbu vrhunskih temeljnih i primijenjenih istraživanja te se potiče suradnja s međunarodnim partnerima, gospodarstvom i javnim sektorom. Projekt doprinosi razvoju održivog i na znanju utemeljenog gospodarstva, unapređenju praćenja i upravljanja šumskim ekosustavima te odgovoru na izazove klimatskih promjena i očuvanja bioraznolikosti. Opis: Predmet nabave podijeljen je na 9 grupa, a ukupna procijenjena vrijednost predmeta nabave je 1.097.033,06 EUR CPV oznaka i naziv: 30210000 - Strojevi za obradu podataka (hardware) Slanjem ponude, Ponuditelj potvrđuje da je upoznat s Etičkim kodeksom projekta DIGIT te se u slučaju ugovaranja, obvezuje postupati u skladu s njegovim načelima i pravilima tijekom cijelog razdoblja izvršenja ugovora, uključujući osiguravanje primjene istih načela od strane svojih zaposlenika, suradnika i podizvođača.
Interne Kennung: VV1/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Prijenosna računalna oprema
Beschreibung: Predmet nabave je prijenosna znanstvena oprema, Grupa 1. Prijenosna računalna oprema, odnosno prijenosna računala i tableti. Nabava obuhvaća isporuku (dobavu) nove, nekorištene opreme minimalnih tehničkih karakteristika navedenih u ovoj dokumentaciji o nabavi.
Interne Kennung: VV1/2026-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0003
Titel: Sukcijski lizimetar
Beschreibung: Predmet nabave je prijenosna znanstvena oprema, Grupa 3. Vakuumski lizimetar. Nabava obuhvaća isporuku (dobavu) nove, nekorištene opreme minimalnih tehničkih karakteristika navedenih u ovoj dokumentaciji o nabavi, odnosno obuhvaća ukupno 12 setova sukcijskih (tlačnih) lizimetara s pripadajućom opremom. Svaki set obuhvaća 2 do 3 pojedinačna tlačna lizimetra različitih dubina (ovisno o karakteristikma tla) s pripadajućim odgovarajućim brojem boca za prikupljanje uzoraka, kutije za čuvanje boca na terenu, instalacijski materijal - cijevi, zaštitne cijevi, ventili i ostali pripadajući instalacijski materijal, opremu za postavljanje (instalaciju) lizimetara na odgovarajuću dubinu, 2 ručne (mehaničke) vakuumske pumpe prijenosnog karaktera koje omogućavaju manometarsko očitavanje tlakova.
Interne Kennung: VV1/2026-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38423000 Druckmessgeräte
Los: LOT-0004
Titel: Računalne radne stanice visokih performansi
Beschreibung: Predmet nabave je prijenosna znanstvena oprema i radne stanice, Grupa 4. Računalne radne stanice visokih performansi. Nabava obuhvaća isporuku (dobavu) nove, nekorištene opreme minimalnih tehničkih karakteristika navedenih u ovoj dokumentaciji o nabavi. Radne stanice potrebno je sastaviti te izvršiti instalaciju i pokretanje istih (potrebno uključiti u cijenu ponude).
Interne Kennung: VV1/2026-4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30214000 Arbeitsplätze
Los: LOT-0005
Titel: Oprema za daljinska istraživanja i prikupljanje geoprostornih podataka
Beschreibung: Predmet nabave je prijenosna znanstvena oprema i radne stanice, Grupa 5. Oprema za daljinska istraživanja i prikupljanje geoprostornih podataka. Nabava obuhvaća isporuku (dobavu) nove, nekorištene opreme minimalnih tehničkih karakteristika navedenih u ovoj dokumentaciji o nabavi. Za određene stavke navedene u troškovniku potrebno je izvršiti edukaciju za rad s isporučenim uređajima za 2 zaposlenika naručitelja (naznačeno u troškovniku).
Interne Kennung: VV1/2026-5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen
Los: LOT-0006
Titel: Dijagnostički uređaj za tomografiju stabala
Beschreibung: Predmet nabave je prijenosna znanstvena oprema i radne stanice, Grupa 6. Dijagnostički uređaj za tomografiju stabala. Nabava obuhvaća isporuku (dobavu) nove, nekorištene opreme minimalnih tehničkih karakteristika navedenih u ovoj dokumentaciji o nabavi. Ponuditelj je obvezan izvršiti edukaciju za rad s uređajem za 2 zaposlenika naručitelja.
Interne Kennung: VV1/2026-6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38430000 Erkennungs- und Analysegeräte
Los: LOT-0008
Titel: Sustavi za fenotipizaciju biljaka i hiperspektralno snimanje
Beschreibung: Predmet nabave je prijenosna znanstvena oprema, Grupa 8. Sustavi za fenotipizaciju biljaka i hiperspektralno snimanje. Nabava obuhvaća isporuku (dobavu) nove, nekorištene opreme minimalnih tehničkih karakteristika navedenih u ovoj dokumentaciji o nabavi. Za određene uređaje potrebno je izvršiti edukaciju za rad uređajima za 2 zaposlenika naručitelja (naznačeno u troškovniku).
Interne Kennung: VV1/2026-8
Los: LOT-0009
Titel: Set za udarno bušenje i uzimanje uzoraka razdijeljenom cijevi
Beschreibung: Predmet nabave je prijenosna znanstvena oprema, Grupa 8. Set za udarno bušenje i uzimanje uzoraka razdijeljenom cijevi. Nabava obuhvaća isporuku (dobavu) nove, nekorištene opreme minimalnih tehničkih karakteristika navedenih u ovoj dokumentaciji o nabavi.
Interne Kennung: VV1/2026-9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 43124000 Bohrgeräte
Los: LOT-0002
Titel: Automatska meteorološka postaja
Beschreibung: Predmet nabave je prijenosna znanstvena oprema i radne stanice, Grupa 2. Automatske meteorološke postaje. Nabava obuhvaća isporuku (dobavu) nove, nekorištene opreme minimalnih tehničkih karakteristika navedenih u ovoj dokumentaciji o nabavi. Uz isporuku opreme ponuditelj je dužan u cijenu ponude uključiti potreban rad, transport, edukaciju za 2 zaposlenika naručitelja i puštanje u sustava u rad (naznačeno u troškovniku).
Interne Kennung: VV1/2026-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38127000 Wetterstationen
Los: LOT-0007
Titel: Osnovna laboratorijska oprema za pripremu uzoraka
Beschreibung: Predmet nabave je prijenosna znanstvena oprema, Grupa 7. Osnovna laboratorijska oprema za pripremu uzoraka. Nabava obuhvaća isporuku (dobavu) nove, nekorištene opreme minimalnih tehničkih karakteristika navedenih u ovoj dokumentaciji o nabavi.
Interne Kennung: VV1/2026-7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)