See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej 3 w Świdniku - PARK AVIA
Beschreibung: Zarządca zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowego, zgodnego z obowiązującym stanem prawnym i przeznaczeniem obiektu, funkcjonowania Kompleksu Sportowo - Rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej 3 w Świdnik - PARK AVIA, zlokalizowanego na działkach nr 148/3, nr 148/4 i nr 150/4 położonych przy ul. Fabrycznej 3 w Świdniku (w okresie od 01.07.2026r. do 31.12.2026r.). W ramach czynności zarządzania, prowadzenia i utrzymania Parku AVIA Zarządca zobowiązuje się w szczególności do: 1. Bieżącego administrowania Parkiem AVIA i jego eksploatacji zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, dokumentacją powykonawczą, kartami gwarancyjnymi, instrukcjami obsługi; 2. Wykonywania czynności i obowiązków przewidzianych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane i przepisach wykonawczych związanych z zarządzaniem nieruchomościami; 3. Podejmowania wszelkich działań zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym uregulowanych zapisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień, ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny oraz ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy mających na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania Parku AVIA; 4. Podejmowania wszelkich działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na terenie Parku AVIA w związku z sytuacjami niemożliwymi do przewidzenia na dzień zawarcia niniejszej Umowy, spowodowanymi siłami wyższymi m.in. choroby zakaźne, epidemie, działania wojenne; 5. Podejmowania wszelkich działań zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym uregulowanych zapisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych mających na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania obiektu (tj. zapewnienie niezbędnego personelu, ratowników i inne); 6. Pozyskiwania sponsorów i partnerów Parku AVIA oraz prowadzenia działań promocyjnych w celu zwiększenia rozpoznawalności obiektu i budowania pozytywnego wizerunku Parku AVIA; 7. Zapewnienia możliwości umieszczania reklam i informacji przez zainteresowane podmioty w zakresie prowadzonej przez nie działalności w wymiarze uzgodnionym pomiędzy stronami; 8. Zapewnienia ciągłości funkcjonowania szkółki pływania, zajęć aqua aerobiku i innych dodatkowych zajęć wynikających z zapotrzebowania czy zleconych przez Zamawiającego, poprzez zapewnienie wykwalifikowanej kadry, sprzętu i wymaganych w tym zakresie warunków; 9. Zapewnienia korzystania zainteresowanym podmiotom z krytej pływalni i basenu zewnętrznego na zasadach komercyjnych (odpłatnie); 10. Zapewnienia korzystania zainteresowanym podmiotom z boisk o nawierzchni piaszczystej i syntetycznej, placu sprawnościowego, siłowni zewnętrznej – nieodpłatnie; 11. Eksponowania i egzekwowania przestrzegania zapisów Regulaminu korzystania z Parku AVIA uchwalonego Uchwałą Rady Miasta Świdnik oraz regulaminów i instrukcji na poszczególne obiekty i urządzenia; 12. Zapewnienia funkcjonowania obiektu w godzinach określonych w/w Regulaminem; 13. Zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji Parku AVIA; 14. Wykonywania bieżących napraw i prac konserwacyjnych budynków, budowli i innych urządzeń niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania obiektu; 15. Zapewnienia kompleksowej dostawy mediów i zawarcie w tym zakresie właściwych umów, w tym na dostawę energii elektrycznej, wody, c.o., odprowadzanie ścieków; 16. Zapewnienia niezbędnych usług do prawidłowego funkcjonowania obiektu Park AVIA i zawarcie w tym zakresie właściwych umów, w tym m.in. na wywóz odpadów stałych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, z częstotliwością dostosowaną do potrzeb, dostawę internetu, inne; 17. Realizacji obowiązków „Wynajmującego” wynikających z zawartych przez Zamawiającego umów najmu lokali użytkowych znajdujących się na terenie Parku AVIA i obowiązujących przepisów, w szczególności zapewnienia Najemcom dostaw mediów, świadczenia usług komunalnych oraz usług związanych z funkcjonowaniem urządzeń technicznych jak również zapewnienia możliwości współkorzystania z urządzeń i pomieszczeń wspólnego użytku zgodnie z ich przeznaczeniem; 18. Zawierania, wypowiadania oraz zmiany w imieniu i na rzecz Zamawiającego umów dotyczących korzystania z Parku AVIA zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, z obowiązkiem dołączania w nich zapisów dotyczących rodzaju naliczanych odsetek za nieterminowe opłaty; 19. Zawierania, wypowiadania oraz zmiany w imieniu i na rzecz Zamawiającego umów dotyczących wydzierżawiania powierzchni pod banery, reklamy i inne świadczenia; Do obowiązków Zarządcy należy także wykonywanie innych obowiązków związanych z zarządzaniem obiektem, opisanych szczegółowo w projekcie umowy.
Interne Kennung: RIZP 271.15.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
5. Los
Los: LOT-0001