532393-2026 - Wettbewerb
Kroatien – Systemwartung – Usluga osnovnog i proširenog održavanja sustava Geoportal DGU
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usluga osnovnog i proširenog održavanja sustava Geoportal DGU
Beschreibung: Sustav Geoportal DGU (Geoportal Državne geodetske uprave) predstavlja središnje mjesto pristupa prostornim podacima te jedan od temeljnih elemenata Nacionalne infrastrukture prostornih podataka. Osnovni namjena i cilj sustava Geoportal DGU je omogućiti prezentaciju prostornih podataka iz nadležnosti DGU građanima te uporabom interoperabilnih OGC i INSPIRE sukladnih mrežnih usluga omogućiti mrežne usluge pregleda odnosno preuzimanja. Sustav je dizajniran i uspostavljen u 3 okoline: Razvojna okolina – ovu okolinu osigurava Izvršitelj u svojim prostorima koristeći svoje fizičke resurse. Testna i pred produkcijska okolina – osigurana od strane Naručitelja Produkcija okolina – osigurana od strane Naručitelja Produkcijski pristup sustavu omogućava pristup službenim podacima, dok se testni odnosno pred produkcijski pristup sustavu koristi za provjere funkcionalnosti te testiranja kod razvoja novih funkcionalnosti i/ili promjena prije primjene u produkciji. Sustav je trenutno udomljen u Centru za udomljavanje poslužitelja u Zagrebu. Tijekom trajanja Okvirnog sporazuma moguća je promjena lokacije za udomljavanje sustava na lokaciju područja Grada Zagreba ili do maksimalne udaljenosti od 100 km od područja Grada Zagreba.
Interne Kennung: 16/26 EV-V
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50324100 Systemwartung
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Sustav Geoportal DGU (Geoportal Državne geodetske uprave) predstavlja središnje mjesto pristupa prostornim podacima te jedan od temeljnih elemenata Nacionalne infrastrukture prostornih podataka. Osnovni namjena i cilj sustava Geoportal DGU je omogućiti prezentaciju prostornih podataka iz nadležnosti DGU građanima te uporabom interoperabilnih OGC i INSPIRE sukladnih mrežnih usluga omogućiti mrežne usluge pregleda odnosno preuzimanja. Sustav je dizajniran i uspostavljen u 3 okoline: • Razvojna okolina – ovu okolinu osigurava Izvršitelj u svojim prostorima koristeći svoje fizičke resurse. • Testna i pred produkcijska okolina – osigurana od strane Naručitelja • Produkcija okolina – osigurana od strane Naručitelja Produkcijski pristup sustavu omogućava pristup službenim podacima, dok se testni odnosno pred produkcijski pristup sustavu koristi za provjere funkcionalnosti te testiranja kod razvoja novih funkcionalnosti i/ili promjena prije primjene u produkciji. Sustav je trenutno udomljen u Centru za udomljavanje poslužitelja u Zagrebu. Tijekom trajanja Okvirnog sporazuma moguća je promjena lokacije za udomljavanje sustava na lokaciju područja Grada Zagreba ili do maksimalne udaljenosti od 100 km od područja Grada Zagreba.