See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Serv. de proiect. faza SF pt. ob.: Prot. mal stâng Dunăre km 307+650 – 308+050- Cochirleni, Prot. mal stâng ac. Iezer - Ulmu, Prot. mal stâng Dunăre km 393+400 – 394+500, Ciocănești, proiect. faza PT+CS+AT Amenaj. albie râu Ialomița, Poiana, Expertiză Tehn.- Îmbun. cond. de exploat la baraj de priză Valea Voievozilor, proiect. faza DALI exec. subtravers dig de aparare impotr. inundat - Loturi 1-6
Beschreibung: Servicii de proiectare diferite faze si expertiza tehnica pentru obiectivele de investiții: Lot 1. Servicii de proiectare Studiu de Fezabilitate „PROTECȚIE MAL STÂNG DUNĂRE KM 307+650 – 308+050, ZONA COCHIRLENI,JUDEȚUL CONSTANȚA” Lot 2. Servicii de proiectare Studiu de Fezabilitate „PROTECȚIE MAL STÂNG ACUMULAREA IEZER – ZONA ULMU, JUDEȚUL CĂLĂRAȘI” Lot 3. Servicii de proiectare Studiu de Fezabilitate „PROTECȚIE MAL STÂNG DUNĂRE KM 393+400 – 394+500, ZONA CIOCĂNEȘTI, JUDEȚUL CĂLĂRAȘI” Lot 4. Servicii de proiectare faza P.T. + C.S.+ A.T. „AMENAJARE ALBIE RÂU IALOMIȚA ZONA POIANA, JUDEȚUL IALOMIȚA” Lot 5. Servicii de expertiză tehnică „ÎMBUNĂTĂȚIREA CONDIȚILOR DE EXPLOATARE LA BARAJUL DE PRIZĂ VALEA VOIEVOZILOR ȘI DERIVAȚIA IALOMIȚA ILFOV” Lot 6. Servicii de proiectare D.A.L.I „EXECUȚIE SUBTRAVERSARE DIG DE APARARE ÎMPOTRIVA INUNDAȚIILOR – COMUNA BORCEA, JUDEȚUL CĂLĂRAȘI” Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ). Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor”. Raspunsul consolidat la solicitarile de clarificari se va posta la sectiunea „lista clarificari notificari si decizii” a anuntului de participare publicat pe site–ul http: www.e-licitatie.ro
Interne Kennung: ACZ-14132/15.05.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de proiectare Studiu de Fezabilitate „PROTECȚIE MAL STÂNG DUNĂRE KM 307+650 – 308+050, ZONA COCHIRLENI, JUDEȚUL CONSTANȚA”
Beschreibung: Elaborarea documentației studiului de fezabilitate, întocmit conform prevederilor Anxei nr. 5 din Hotărârea Guvernului nr. 907/2016, cu modificările și completările ulterioare, privind etapele de elaborare şi conţinutul-cadru al documentaţiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/proiectelor de investiţii finanţate din fonduri publice, pentru obiectivul de investitii Lot 1. Servicii de proiectare Studiu de Fezabilitate „PROTECȚIE MAL STÂNG DUNĂRE KM 307+650 – 308+050, ZONA COCHIRLENI, JUDEȚUL CONSTANȚA”conform Caietului de Sarcini aferent lotului.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71621000 Technische Analysen oder Beratung
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de proiectare Studiu de Fezabilitate „PROTECȚIE MAL STÂNG ACUMULAREA IEZER – ZONA ULMU, JUDEȚUL CĂLĂRAȘI”
Beschreibung: Elaborarea documentației studiului de fezabilitate, întocmit conform prevederilor Anxei nr. 5 din Hotărârea Guvernului nr. 907/2016, cu modificările și completările ulterioare, privind etapele de elaborare şi conţinutul-cadru al documentaţiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/proiectelor de investiţii finanţate din fonduri publice, pentru obiectivul de investitii Lot 2. Servicii de proiectare Studiu de Fezabilitate „PROTECȚIE MAL STÂNG ACUMULAREA IEZER – ZONA ULMU, JUDEȚUL CĂLĂRAȘI” conform Caietului de Sarcini aferent lotului.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de proiectare Studiu de Fezabilitate „PROTECȚIE MAL STÂNG DUNĂRE KM 393+400 – 394+500, ZONA CIOCĂNEȘTI, JUDEȚUL CĂLĂRAȘI”
Beschreibung: Elaborarea documentației studiului de fezabilitate, întocmit conform prevederilor Anxei nr. 5 din Hotărârea Guvernului nr. 907/2016, cu modificările și completările ulterioare, privind etapele de elaborare şi conţinutul-cadru al documentaţiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/proiectelor de investiţii finanţate din fonduri publice, pentru obiectivul de investitii Lot 3. Servicii de proiectare Studiu de Fezabilitate „PROTECȚIE MAL STÂNG DUNĂRE KM 393+400 – 394+500, ZONA CIOCĂNEȘTI, JUDEȚUL CĂLĂRAȘI” conform Caietului de Sarcini aferent lotului
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Servicii de proiectare faza P.T. + C.S.+ A.T. „AMENAJARE ALBIE RÂU IALOMIȚA ZONA POIANA, JUDEȚUL IALOMIȚA”
Beschreibung: Elaborarea documentațiilor servicii de proiectare faza P.T. + C.S.+ A.T. „AMENAJARE ALBIE RÂU IALOMIȚA ZONA POIANA, JUDEȚUL IALOMIȚA” conform Caietului de Sarcini. Documentaţia tehnică pentru autorizarea executării lucrărilor de construire – D.T.A.C. va fi întocmită conform Conţinutului - cadru prevăzut în Anexa nr. 1 din Legea nr. 50/1991, va fi verificată, semnată și ștampilată de către verificatorul tehnic. Documentația tehnică pentru autorizarea executării organizării lucrărilor – D.T.O.E. se va prezenta în conformitate cu prevederile Legea nr. 50/1991 - Anexa nr. 1, constând din descrierea tuturor lucrărilor provizorii pregătitoare şi necesare în vederea asigurării tehnologiei de execuţie a investiţiei, atât pe terenul aferent investiţiei, cât şi pe spaţiile ocupate temporar în afara acestuia, inclusiv cele de pe domeniul public. Proiectul tehnic de execuție pentru Lotul 4 „AMENAJARE ALBIE RÂU IALOMIȚA ZONA POIANA, JUDEȚUL IALOMIȚA” se va prezenta în conformitate cu prevederile H.G. nr.907/2016 – Anexa 10, si conform descrierii din Caietul de sarcini. Serviciile de proiectare vor cuprinde si asistenta tehnica din partea proiectantului pe durata executarii lucrarilor, conform descrierii din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Servicii de expertiză tehnică „ÎMBUNĂTĂȚIREA CONDIȚILOR DE EXPLOATARE LA BARAJUL DE PRIZĂ VALEA VOIEVOZILOR ȘI DERIVAȚIA IALOMIȚA ILFOV”
Beschreibung: Servicii de expertiză tehnică „ÎMBUNĂTĂȚIREA CONDIȚILOR DE EXPLOATARE LA BARAJUL DE PRIZĂ VALEA VOIEVOZILOR ȘI DERIVAȚIA IALOMIȚA ILFOV” conform Caietului de Sarcini aferent lotului. Scopul acestei expertize este de evaluare a stării tehnice a lucrărilor existente, precum și formularea de concluzii şi recomandări referitoare la măsuri sau soluții de intervenţie care se impun în vederea măririi gradului de siguranță în exploatare a barajului de priză Valea Voievozilor, respectiv alimentarea cu apă a consumatorilor ce depind de apa tranzitată pe canalul de Derivație lalomița Ilfov. Rezultatele aşteptate a fi atinse de către prestator sunt: Raport de expertiză tehnică în conformitate cu prevederile legale în vigoare Raport sintetic cu concluziile rezultate ca urmare a examinării obiectivului și interpretării datelor rezultate din studii, calcule și determinări, sub toate aspectele impuse de cerințele Legii 10/1995, HG 925/1995 și de celelalte reglementări tehnice şi legislative ce stau la baza actului de expertizare;
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71319000 Gutachterische Tätigkeit
Los: LOT-0006
Titel: Servicii de proiectare faza D.A.L.I „EXECUȚIE SUBTRAVERSARE DIG DE APARARE ÎMPOTRIVA INUNDAȚIILOR – COMUNA BORCEA, JUDEȚUL CĂLĂRAȘI”
Beschreibung: Elaborarea Documentației de Avizare a Lucrărilor de Intervenții conform prevederilor din Hotărârea Guvernului nr. 907/2016, cu modificările și completările ulterioare, privind etapele de elaborare şi conţinutul-cadru al documentaţiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/proiectelor de investiţii finanţate din fonduri publice, pentru obiectivul de investitii Lot 6. Servicii de proiectare faza D.A.L.I „EXECUȚIE SUBTRAVERSARE DIG DE APARARE ÎMPOTRIVA INUNDAȚIILOR – COMUNA BORCEA, JUDEȚUL CĂLĂRAȘI””, conform Caietului de Sarcini aferent lotului.
Interne Kennung: 6