532414-2025 - Wettbewerb
Polen – Beaufsichtigung der Bauarbeiten – Pełnienie obowiązków nadzoru inwestorskiego nad dokończeniem budowy sali koncertowej i sali kameralnej - Zespół Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPełnienie obowiązków nadzoru inwestorskiego nad dokończeniem budowy sali koncertowej i sali kameralnej - Zespół Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi pełnienia obowiązków wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi prowadzonymi w budynku Zespołu Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. 2. Wykonawca, mając na względzie zakres prowadzonych robót budowlanych, ma zapewnić udział branżowych inspektorów nadzoru posiadających stosowne uprawnienia w liczbie i w zakresie czasowym, niezbędnym do prawidłowej realizacji całości nadzorowanych robót budowlanych. 3. Prace budowlano – instalacyjne, dla których będzie prowadzony nadzór inwestorski obejmują budowę sali koncertowej wraz z uzyskaniem niezbędnych dokumentów (np. protokołów, zgód, pozwoleń, uzgodnień) umożliwiających przekazanie obiektu do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami stosowanymi w budownictwie. 4. Informacje pomocnicze: a) Wartość szacunkowa robót, których dotyczy nadzór inwestorski została określona na kwotę 21.160.978,84 zł netto. b) Zakres wykonywanych przez wykonawcę prac szczegółowo określają: projekt budowlany, projekt wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót. 5. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: Zielona Góra - ul. Dzika 6. 6. W ramach pełnienia funkcji inspektora nadzoru w skład podstawowych obowiązków wchodzą w szczególności: a) realizacja obowiązków przypisanych Nadzorowi Inwestorskiemu zawartych w umowie na realizację robót budowlanych (załącznik nr 9 do swz); b) prowadzenie nadzoru nad wykonaniem robót i ich finansowaniem zgodnie z harmonogramem robót; c) uczestniczenie w radach budowy, naradach technicznych, problemowych i innych organizowanych przez wszystkie strony procesu inwestycyjnego, w tym zwoływane z inicjatywy przedstawiciela Zamawiającego; d) przechowywanie dokumentacji związanej z realizacją projektu, przygotowywania projektów korespondencji związanej z prowadzonymi robotami na rzecz administracji i organów kontrolnych; e) inicjowanie lub opiniowanie propozycji zmian do umowy, lub realizacji robót dodatkowych (art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp), w tym weryfikacji konieczności ich wykonania, zgodności z przepisami prawa, przygotowania niezbędnej dokumentacji. W tym samym zakresie Wykonawca będzie zobowiązany w przypadku konieczności zastosowania zamiennych rozwiązań i materiałów, bądź to w przypadku ujawnienia wad dokumentacji projektowej. f) podejmowanie wszelkich działań umożliwiających prawidłową realizację robót; g) prowadzenie nadzoru technicznego nad realizacją robót zgodnie z Prawem Budowlanym; h) pełnienie funkcji koordynacyjnych na budowie; i) zarządzanie zespołem branżowych inspektorów nadzoru j) stałe konsultowanie i fachowe doradztwo na rzecz Zamawiającego; k) terminowe przygotowanie dokumentów niezbędnych do rozliczeń z wykonawcą robót budowlanych, w tym opracowywanie dokumentów rozliczeniowych, sprawozdań i innych dokumentów wymaganych przy realizacji robót, współpraca w tym zakresie z Inwestorem, projektantem i wykonawcą robót budowlanych; l) podejmowanie wszelkich niezbędnych działań w celu ochrony interesów Inwestora; m) w okresie 1 roku od odbioru końcowego robót budowlanych wspieranie działań Zamawiającego mającego na celu realizację obowiązków wykonawcy robót budowlanych wynikających z gwarancji i rękojmi poprzez: wsparcie zamawiającego w procesie zgłoszenia ewentualnych braków i usterek, nadzór nad działaniami wykonawcy robót budowlanych mających na celu usunięcie zgłoszonych usterek uczestniczenie w odbiorze robót usterkowych udział w dwóch przeglądach powykonawczych, po upływie 6 miesięcy i 1 roku od zakończenia robót budowlanych i sporządzenie protokołu z dokonanego przeglądu. n) sprawowanie nadzoru nad prowadzonymi robotami budowlanymi zgodnie z art. 25, 26 i 27 Prawa Budowlanego oraz zasadami działania Inspektora nadzoru, to jest w szczególności: - kontrola jakości wykonanych prac budowlanych, zgodności robót z projektem i pozwoleniem na budowę, obowiązującymi przepisami i normami, przepisami techniczno – budowlanymi oraz przepisami BHP, SANEPID i p.poż; - sprawdzanie posiadania przez wykonawcę odpowiednich dokumentów (atestów, certyfikatów, świadectw jakości, wyników badań itp.) dotyczących materiałów i urządzeń stosowanych przez wykonawcę robót budowlanych; - kontrola prawidłowości prowadzenia robót budowlanych; - sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających; - uczestniczenie w prowadzonych próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych przekazywanie ich do użytkowania; - rozstrzyganie wątpliwości o charakterze technicznym powstałych w toku prowadzonych robót, a w razie potrzeby zaciągania opinii przedstawiciela Zamawiającego, autora projektu lub rzeczoznawców; - bieżące prowadzenie dokumentacji rozliczeń finansowych z wykonawcą, ewentualnymi podwykonawcami oraz sprawdzanie kalkulacji wycen i faktur; - bieżąca weryfikacja umów z ewentualnymi podwykonawcami, - opiniowanie, weryfikacja dokumentów i doradztwo na rzecz inwestora w odniesieniu do form zatrudniania pracowników przez Wykonawcę i podwykonawców, - opracowanie dokumentacji dotyczącej końcowego rozliczenia robót budowlanych; - bieżące informowanie Inwestora o postępie robót budowlanych i o ewentualnych trudnościach w ich realizacji, w szczególności przedstawienie pisemnego sprawozdania dotyczące postępu robót budowlanych, lub przedstawienie opinii w odniesieniu do sprecyzowanego aspektu prowadzonych robót budowlanych przygotowywane - na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego - zorganizowanie i dokonywanie przy udziale Inwestora odbiorów częściowych i końcowego robót budowlanych oraz protokolarne przekazanie Inwestorowi zrealizowanego zakresu inwestycji; - sporządzenie wniosków o zapłatę kar umownych przez wykonawcę za nieterminowe wykonanie przedmiotu umowy; - wystawienie dowodów OT, PT w terminie 30 dni od daty końcowego odbioru oraz prz
Interne KennungFU.772.2.2024.7
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros
5. Los
LosLOT-0001