See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare MATERIALE SANITARE specifice sectiei Cardiologie
Beschreibung: Furnizare materiale sanitare pentru sectia Cardiologie - 27 de loturi - conform caiet sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatiicontractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi), inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie semnata cu semnatura electronica extinsa, bazata pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat in conditiile legii si incarcata in SEAP.
Interne Kennung: 2026428357013
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111730 Angioplastie-Ausstattung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ghid de angioplastie coronariana cu acoperire hidrofilica si de silicon de tip "Workhorse"
Beschreibung: Ghid de angioplastie coronariana cu acoperire hidrofilica si de silicon de tip "Workhorse" conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.060,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Ghid de angioplastie coronariana de tip polimeric si extra suport pentru vase tortuoase
Beschreibung: Ghid de angioplastie coronariana de tip polimeric si extra suport pentru vase tortuoase conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.495,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33111700 Angiografie-Raum
Los: LOT-0003
Titel: Ghid de angioplastie coronariana pentru abord anterograd si retrograd
Beschreibung: Ghid de angioplastie coronariana pentru abord anterograd si retrograd conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 8.800,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33111710 Angiografie-Ausstattung
Los: LOT-0004
Titel: Ghid de angioplastie coronariana pentru ocluzii cronice totale si leziuni calcificate
Beschreibung: Ghid de angioplastie coronariana pentru ocluzii cronice totale si leziuni calcificate conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 2.995,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Ghid de angioplastie coronariana pentru traversare colaterale epicardice
Beschreibung: Ghid de angioplastie coronariana pentru traversare colaterale epicardice conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 3.495,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Microcateter pentru ocluzii cronice totale prin abord anterograd
Beschreibung: Microcateter pentru ocluzii cronice totale prin abord anterograd conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 16.740,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Microcateter cu lumen dublu pentru bifurcatii
Beschreibung: Microcateter cu lumen dublu pentru bifurcatii conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 7.960,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Microcateter cu varf angulat
Beschreibung: Microcateter cu varf angulat conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 8.850,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Microcateter pentru ocluzii cronice totale pentru utilizare anterograda si retrograda
Beschreibung: Microcateter pentru ocluzii cronice totale pentru utilizare anterograda si retrograda conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 9.140,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Microcateter cu varf metalic pentru ocluzii cronice totale
Beschreibung: Microcateter cu varf metalic pentru ocluzii cronice totale conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 14.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Microcateter cu profil redus
Beschreibung: Microcateter cu profil redus conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 43.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Balon activ farmacologic cu paclitaxel fara polimer
Beschreibung: Balon activ farmacologic cu paclitaxel fara polimer conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 13.811,28 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Cateter IVL - Balon pentru proceduri de litotritie intracoronariana
Beschreibung: Cateter IVL - Balon pentru proceduri de litotritie intracoronariana conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 75.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Cateter cu balon dedicat pentru accesarea lumenului vascular din pozitie subintimala
Beschreibung: Cateter cu balon dedicat pentru accesarea lumenului vascular din pozitie subintimala conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 15.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Balon pentru traversarea ocluziilor cronice totale
Beschreibung: Balon pentru traversarea ocluziilor cronice totale conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 8.550,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Balon litotritie si scoring intracoronarian
Beschreibung: Balon litotritie si scoring intracoronarian conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 25.440,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Extensie cateter ghid pentru traversarea leziunilor dificile
Beschreibung: Extensie cateter ghid pentru traversarea leziunilor dificile conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 6.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Sistem de inchidere percutana prin sutura a orificiului de punctie femurala
Beschreibung: Sistem de inchidere percutana prin sutura a orificiului de punctie femurala conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 28.500,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Sistem de reperfuzie utilizat in trombembolismul pulmonar
Beschreibung: Sistem de reperfuzie utilizat in trombembolismul pulmonar conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 90.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Sistem bicaval de valve biologice transcateter pentru conservarea functiei valvei tricuspide
Beschreibung: Sistem bicaval de valve biologice transcateter pentru conservarea functiei valvei tricuspide conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 290.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Pachet dispozitiv auto-expandabil dublu-disc pentru inchiderea defectelor septale atriale
Beschreibung: Pachet dispozitiv auto-expandabil dublu-disc pentru inchiderea defectelor septale atriale conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 23.200,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Cateter de trombaspiratie intracoronariana
Beschreibung: Cateter de trombaspiratie intracoronariana conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 3.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Seringa injectomat
Beschreibung: Seringa injectomat conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 350,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Celule de presiune
Beschreibung: Celule de presiune conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 3.696,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 33141500 Hämatologisches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0025
Titel: Extensii si tuburi conectoare
Beschreibung: Extensii si tuburi conectoare conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.386,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33141700 Orthopädische Ausstattung
Los: LOT-0026
Titel: Pachet campuri sterile
Beschreibung: Pachet campuri sterile conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 80.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0027
Titel: Set introducator special pentru abord radial
Beschreibung: Set introducator special pentru abord radial conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 625,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar
Interne Kennung: 27