2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oprogramowania oraz świadczenie usług SOC zwiększających bezpieczeństwo systemów informatycznych Narodowego Instytutu Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest: 1) Dostawa wdrożenie i zainstalowanie systemu SIEM; 2) Świadczenie usługi SOC (Security Operations Center) polegające na obsłudze zgłoszeń, ciągłym monitoringu, wykrywaniu, analizowaniu i reagowaniu na incydenty na okres 36 miesięcy; 3) Dostawa wraz z wdrożeniem oprogramowania antywirusowego wraz z ochroną agentową EDR/XDR z konsolą zarządzającą oraz szkoleniem administratorów oraz świadczeniem usługi MDR; 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają SWZ wraz z załącznikami, w szczególności OPZ i PPU. 3.Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych. 4.Miejsce realizacji zamówienia: Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. 5.Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu wykonania przedmiotu zamówienia określa PPU i OPZ . 6.W przypadkach określonych w projekcie umowy termin wykonania umowy może ulec zmianie. 7.Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 8.Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 9.Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji. 10. Oprogramowanie stanowiące przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i spełniać odpowiednie wymagania określone w OPZ.
Vorherige Bekanntmachung: 400308-2026
Interne Kennung: 24/PN/2026/AS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający z uwagi na pilność udzielenia zamówienia wynikająca z terminów związanych z realizacją przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków KPO, jak również mając na względzie unieważnienie poprzedniego postępowania w tym samym przedmiocie zamówienia, skraca termin składania ofert do 15 dni, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung, 72263000 Software-Implementierung, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0021
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1) Dostawa wdrożenie i zainstalowanie systemu SIEM; 2) Świadczenie usługi SOC (Security Operations Center) polegające na obsłudze zgłoszeń, ciągłym monitoringu, wykrywaniu, analizowaniu i reagowaniu na incydenty na okres 36 miesięcy; 3) Dostawa wraz z wdrożeniem oprogramowania antywirusowego wraz z ochroną agentową EDR/XDR z konsolą zarządzającą oraz szkoleniem administratorów oraz świadczeniem usługi MDR; Wykonawca zobowiązuje się zrealizować wdrożenie oprogramowania w terminie 21 dni od dnia zawarcia Umowy. 2. Jeżeli przedmiot zamówienia obejmuje albo może obejmować produkt ICT, usługę ICT lub proces ICT, Wykonawca jest zobowiązany zaoferować wyłącznie takie produkty ICT, usługi ICT i procesy ICT, które na dzień składania ofert: 1) nie są wskazane w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) nie obejmują produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usługi ICT lub procesu ICT określonych w tej decyzji. 3. Jeżeli wykonawca oferuje rozwiązania ICT, jest obowiązany jednoznacznie zidentyfikować w ofercie każde oferowane rozwiązanie ICT, w szczególności przez wskazanie: 1) nazwy rozwiązania, 2) producenta albo dostawcy, 3) typu, modelu, wersji lub innego oznaczenia pozwalającego na jego identyfikację, 4) funkcji pełnionej w ramach realizacji zamówienia. 4. Brak możliwości jednoznacznej identyfikacji oferowanego rozwiązania ICT obciąża Wykonawcę.
Interne Kennung: część 1