2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu rehabilitacyjnego oraz laboratoryjnego WOFiTM/53/2026/PN
Beschreibung: Dostawa systemu chromatograficznego do analizy anionów i kationów w wodzie i żywności z modułem do badania pozostałości PFAS oraz aparatów do terapii polem magnetcznym.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z potrzebą zakupu asortymentu będącego przedmiotem zamówienia i przydzieleniem na ten cel dodatkowych środków finansowych w miesiącu czerwcu oraz Decyzją MON 118/MON Ministra Obrony Narodowe z dnia 01 września 2021 r. Rozdział 3 ust. 8, która mówi, że Termin podpisywania umów na zadania ujęte w centralnych planach rzeczowych i finansowanych z budżetu resortu obrony narodowej w roku budżetowym upływa z dniem 31 października roku budżetowego, konieczne jest skrócenie terminu otwarcia ofert. Należy również podkreślić, że WOFiTM dokonał rozeznania rynku z którego wynika, że zachowanie odpowiedniego terminu na realizację zamówienia nie pozwala na zachowanie podstawowych terminów ustawowych na złożenie oferty. Jak wskazuje doktryna pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie musi wynikać z okoliczności niezależnych od zamawiającego – może to więc być pilność, która wynika z okoliczności co najmniej możliwych do przywidzenia. Wniosek taki potwierdza motyw 46 preambuły dyrektywy 2014/25/UE, w którym wskazano na stworzenie zamawiającym możliwości skracania terminów składania ofert, oraz doprecyzowano, że „nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać”. – z powyższego wynika przede wszystkim, że nie należy przesłanki „pilnej potrzeby” przyrównywać do przypadków siły wyższej, wszak może być to również okoliczność leżąca po stronie zamawiającego, którą zamawiający w dodatku był w stanie przewidzieć
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38432200 Chromatografen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33158000 Elektrische, elektromagnetische und mechanische Behandlung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: System chromatograficzny do analizy anionów i kationów w wodzie i żywności z modułem do badania pozostałości PFAS 1 kpl.
Beschreibung: System chromatograficzny do analizy anionów i kationów w wodzie i żywności z modułem do badania pozostałości PFAS 1 kpl.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: System chromatograficzny do analizy anionów i kationów w wodzie i żywności z modułem do badania pozostałości PFAS 1 kpl.
Los: LOT-0002
Titel: Aparat do terapii polem elektromagnetycznym - 4 kpl.
Beschreibung: Aparat do terapii polem elektromagnetycznym - 4 kpl.
Haupteinstufung (cpv): 33158000 Elektrische, elektromagnetische und mechanische Behandlung
Beschreibung der Optionen: Aparat do terapii polem elektromagnetycznym - 4 kpl.