See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Roboty pogłębiarskie na Rzece Elbląg” w ramach Etapu IV projektu inwestycyjnego pn. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – odcinek od km 0+000 do km 7+450
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty pogłębiarskie na odcinku od km 7+450 do punktu P1 (km 0+000) w obrębie nowych umocnień brzegów regulujących szerokość zaprojektowanego toru wodnego do parametrów docelowych opisanych w OPZ wraz z transportem i wbudowaniem urobku na sztuczną wyspę na Zalewie Wiślanym, w ilości około 600 000,00 m3. Inwestycja realizowana jest w oparciu o zapisy Ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Zamawiający dysponuje prawomocną decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji wydaną na podstawie ww. ustawy. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Projekcie budowlanym: ”Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” – Tor Wodny na rzece Elbląg”, Projekcie wykonawczym ”Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” – Tor Wodny na rzece Elbląg” - opracowanym przez Biuro Projektów „Mosty Gdańsk Sp. z o.o. i PROJMORS BPBM Sp. z o.o., Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, które wraz z Opisem przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowią Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Roboty należy prowadzić w oparciu o wytyczne i założenia przyjęte w Ekspertyzie środowiskowej nt. Prowadzenia prac czerpalnych poza nurtem rzeki Elbląg w ramach projektu „Budowa toru wodnego na rzece Elbląg”. Wykonawca zobowiązany jest również do przestrzegania uwarunkowań wynikających z decyzji środowiskowych RDOŚ. 4. Warunki prowadzenia robót i obowiązki Wykonawcy określono w projekcie Umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 5.Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności opisane w § 4 ust. 27 projektu Umowy - sposób dokumentowania zatrudnienia określono w § 4 ust. 30 Umowy; - uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli określono § 4 ust. 31-32 Umowy; - sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w § 16 ust. 1 pkt 9) Umowy. 6. Wykonawca przez cały okres realizacji Umowy musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z Przedmiotem Zamówienia na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 5 mln PLN na jedno i wszystkie zdarzenia. 7. Zamówienie jest finansowane z Programu Wieloletniego „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy Pzp przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w przypadku, jeżeli środki publiczne na realizację zamówienia w całości lub w części nie zostaną przyznane. 8.Wspólny słownik zamówień (CPV): 45247120-7 Drogi wodne z wyjątkiem kanałów
Vorherige Bekanntmachung: 681301-2025
Interne Kennung: ZP.371.66.2025.ASC
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45247120 Wasserstraßen, außer Kanälen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty pogłębiarskie na odcinku od km 7+450 do punktu P1 (km 0+000) w obrębie nowych umocnień brzegów regulujących szerokość zaprojektowanego toru wodnego do parametrów docelowych opisanych w OPZ wraz z transportem i wbudowaniem urobku na sztuczną wyspę na Zalewie Wiślanym, w ilości około 600 000,00 m3. Inwestycja realizowana jest w oparciu o zapisy Ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Zamawiający dysponuje prawomocną decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji wydaną na podstawie ww. ustawy. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Projekcie budowlanym: ”Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” – Tor Wodny na rzece Elbląg”, Projekcie wykonawczym ”Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” – Tor Wodny na rzece Elbląg” - opracowanym przez Biuro Projektów „Mosty Gdańsk Sp. z o.o. i PROJMORS BPBM Sp. z o.o., Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, które wraz z Opisem przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowią Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Roboty należy prowadzić w oparciu o wytyczne i założenia przyjęte w Ekspertyzie środowiskowej nt. Prowadzenia prac czerpalnych poza nurtem rzeki Elbląg w ramach projektu „Budowa toru wodnego na rzece Elbląg”. Wykonawca zobowiązany jest również do przestrzegania uwarunkowań wynikających z decyzji środowiskowych RDOŚ. 4. Warunki prowadzenia robót i obowiązki Wykonawcy określono w projekcie Umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności opisane w § 4 ust. 27 projektu Umowy - sposób dokumentowania zatrudnienia określono w § 4 ust. 30 Umowy; - uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli określono § 4 ust. 31-32 Umowy; - sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w § 16 ust. 1 pkt 9) Umowy. 6. Wykonawca przez cały okres realizacji Umowy musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z Przedmiotem Zamówienia na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 5 mln PLN na jedno i wszystkie zdarzenia. 7. Zamówienie jest finansowane z Programu Wieloletniego „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy Pzp przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w przypadku, jeżeli środki publiczne na realizację zamówienia w całości lub w części nie zostaną przyznane. 8. Wspólny słownik zamówień (CPV): 45247120-7 Drogi wodne z wyjątkiem kanałów