532682-2026 - Ergebnis
Rumänien – Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen – Acord cadru de Lucrari deviere retele de utilitati in vederea realizarii obiectivelor de investitii derulate de Sectorul 3 al Municipiului Bucuresti
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de Lucrari deviere retele de utilitati in vederea realizarii obiectivelor de investitii derulate de Sectorul 3 al Municipiului Bucuresti
Beschreibung: Având în vedere programul investitional al Primariei Sectorului 3 axat pe dezvoltarea sistematica a infrastructurii, mentinerea acesteia la parametrii normali, este necesara achizitia lucrarilor de relocare retele de utilitati pentru eliberarea amplasamentului in vederea realizarii obiectivelor de investitii derulate de Sectorul 3 al Municipiului Bucuresti. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarficare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor. Legenda: - Autoritatea contractantă - AC; - Ofertant - OF; - Operator economic - OE; - Ofertant asociat - OA; - Asociat - AS; - Terț susținător - TS; - Subcontractant - SUBC.; - Subantreprenor - SA; - Persoana juridica - PJ; - Persoana fizică - PF; - Garanție de participare - GP; - Garanție de bună execuție - GBE; - Certificat de atestare fiscală - CAF; - Cazier judiciar - CJ; - Certificat constatator - CC; - Oficiul Național al Registrului Comerțului - ONRC; - Agenția Națională pentru Achiziții Publice - ANAP;
Interne Kennung: 4420465_2025_PAAPD1566627
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lucrari relocare/protejare/reabilitare retele publice de apa potabila si de canalizare
Beschreibung: Devierea/dezafectarea retelelor de apa potabile si lucrari auxiliare Relocare/protejare/reabilitare retele publice de canalizare Protecţia catodică
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lucrari relocare (deviere) si dezafectare retele primare de termoficare
Beschreibung: - Demontare conducte din otel montate in camine si canale termice; - Furnizare si montaj conducte preizolate si accesorii, inclusiv lucrari auxiliare (golirea instalatiei de apa, analiza defectoscopica, spalare hidraulica, pretensionare compresori); - Furnizare si montaj conducte clasice si accesorii; - Montaj conducte clasice pentru provizorat, etc.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lucrari relocare, protejare si dezafectare retele electrice MT, JT, IT
Beschreibung: - Demontarea liniei JT în cablu/conductor aerian - Recuperarea şi doborârea stâlpilor de beton si a suporţilor metalici pentru liniile aeriene de orice tip şi înălţime - Demolarea şi măcinarea blocului de fundaţie de orice tip la Societăţile autorizate - Construcţia reţelei de canale pentru cablu de JT sau MT si umplerea parțială a săpăturii - Instalarea și succesiv recuperarea dispozitivelor de execuție foraje, la subtraversări de drumuri/alei betonate/asfaltate pentru linii electrice subterane, inclusiv forarea, excavările (gropile) pentru lansarea sondei, refacerea pavajelor superficiale și/sau de uzură și a straturilor de susținere aferente, umplerea, inclusiv furnizarea și pozarea materialului inert sau amestecului de pietriș - Executarea manşoanelor la cald pentru grupul de trei linii MT în cablu subteran cu elice vizibilă, de orice tip, formaţiune şi secţiune; - Pozarea liniilor JT în cablu subteran de orice tip şi sectiune prin tub; - Pozarea liniilor tripolare MT în cablu subteran de orice tip şi sectiune prin tub; - Montarea unui cofret stradal tip BMPT/tip FDCP pentru amplasarea şirului de cleme sau grupul de măsură, sunt incluse poziţionarea stelajului suport pentru cofret şi cele necesare realizării acestuia (demolarea pavajului, excavarea, refacerea pavajului de la marginea cofretului, fundaţia de beton), eventuale racorduri laterale şi refacerea acestora conform situaţiei existente; - Realizarea, refacerea sau extinderea instalaţiei de punere la pământ a electrodului, constituit în orice caz complet, inclusiv excavările, deconectările şi legăturile, racordurile, şi pozarea până la secţiunea de 50 mm2 a ţăruşilor de legare la pământ, a materialelor de umplere (teren vegetal, etc.); - Probe tehnologice, teste si punerea in functiune a instalatiilor.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lucrari deviere si protejare instalatii de telecomunicatii
Beschreibung: Deviere instalatii de telecomunicatii si realizare rețea structurata de date, inclusiv: - Realizare tronsoane canal de cablu (pozarea in teren a instalatiilor de telecomunicatii); - Calburi UTP/telefonie; - Prize de retea complet echipate; - Rack-uri (PDU-uri), kit-uri de montaj, kit-uri de împământare, ventilatoare, fibra optică; - Testare, verificare si punere in functiune (se vor emite buletine de certificare pentru circuite, care se vor prezenta dupa finalizarea instalarii traseelor de cabluri); etc.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lucrari pentru modificarea structurii sistemului de iluminat public (demontare, montare si reamplasare retea electrica si stalpi de iluminat, aducerea sistemului de iluminat public la parametrii tehnico-economici)
Beschreibung: - Demontarea aparatelor de iluminat, inclusiv armaturi si bride de fixare pe stalp si predarea lor la Compania de iluminat; - Construcţia reţelei de canale; - Realizare fundatie de greutate pentru stalp de iluminat public; - Montare stalp de iluminat metalic zincat, fixat pe fundatie de beton cu ajutorul prezoanelor; - Montare consola metalica, dimansiunile conform calculului luminotehnic, pe stalpul metalic; - Montare aparat iluminat stradal cu LED, conform calculului luminotehnic; - Montare caseta legaturi electrice in interiorul satlpului, prin usa de vizitare a acestuia; - Pozarea liniilor JT în cablu subteran tip ACYAbY 3x35+16 mmp prin tub; - Pozarea cablu JT tip CYY 3x1,5 mmp prin stalpul metalic de iluminat; - Montare punct de aprindere a sistemului de iluminat, sunt incluse poziţionarea stelajului suport pentru cofret şi cele necesare realizării acestuia (demolarea pavajului, excavarea, refacerea pavajului de la marginea cofretului, fundaţia de beton), eventuale racorduri laterale şi refacerea acestora conform situaţiei existente; - Probe si punere in functiune.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lucrari pentru deviere/relocare retele de distributie gaze naturale
Beschreibung: - Dezafectare conducte vechi; - Executie conducte noi; - Decopertari, spargeri si desfaceri; - Sprijiniri orizontale de maluri; - Umplutura in sant la conductele de alimentare cu gaze naturale; - Racorduri, statii/posturi de masurare/posturi de reglare-masurare, rasuflatori, casete protectie GN, robineti de sectionare si camine vana); - Verificare la presiune, verificare de etanseitate, probe si punere in functiune.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lucrari pentru deviere/relocare retele netcity
Beschreibung: -canalizatie in trotoar, -construire camerete tip X (int: 1450/1200/1000), -strapungere camereta cu refacerea peretelui cameretei, -instalare regleta suport, -conducte HDPE SDR 17 de diverse diametre, -Fascicule de 10 tubete Ø 12/, -capace trotuar, regleta suport in camereta, -jonctionare fibra optica, cutii de jonctiune fibra optica, -masuratori FO una pe buffer.
Interne Kennung: 7