See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE MATERIALE DE CONSTRUCTII, PE LOTURI
Beschreibung: Conform caiet de sarcini nr.15694/30.04.2026. Termene pentru depunerea/ raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare: A. In conformitate cu prevederile art.160 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta va transmite raspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificari/informatii suplimentare în a 11–a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.
Interne Kennung: 7403230_2026_PAAPD1616785
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44110000 Baustoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul 1: Boltari din beton (mari)
Beschreibung: Lotul 1: Boltari din beton (mari) : Cantitate maxima estimativa: 1180 mc Caracteristici tehnice: Boltari din beton [beton utilizat: clasa C 16/20 (B – 250)] au aplicatii in constructia zidurilor, a anexelor din jurul cladirilor precum si a fundatiilor sau a zidurilor portante ale constructiilor. Boltarii sunt produsi din beton semiuscat, presat in matrite cu ajutorul vibropreselor. Produsul obtinut trebuie sa fie compact, cu textura uniforma influientand in bine principalele caractristici ale acestuia: absorbtie de apa redusa, rezistenta la inghet/dezghet, rezistenta la compresiune si alte cerinte stabilite de normele nationale si europene. Standardul care specifica materialele, caracteristicile, conditiile si metodele de incercari pentru elementele de zidarie, este SR EN 771-3: 2011 - ``Specificatii ale elementelor pentru zidarie``, Partea 3: Elemente pentru zidarie de beton cu agregate (agregate grele si usoare). Dimensiunile trebuie sa fie exacte pentru a asigura o executie rapida a constructiei reducand costurile manoperei si ale timpului de executie. Dimensiuni boltari: Lungime: 400 mm Latime: 150 mm Inaltime : 200 mm Grosimea peretelui: 25 mm- 30 mm Necesar la m3: 83,33 buc/m3 ( 0.012 mc/buc)
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 44114200 Betonerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2: Boltari din beton (mici)
Beschreibung: Lot 2: Boltari din beton (mici) Cantitate maxima estimativa: 185 mc Caracteristici tehnice: Boltari din beton [beton utilizat: clasa C 16/20 (B – 250)] au aplicatii in constructia zidurilor, a anexelor din jurul cladirilor precum si a fundatiilor sau a zidurilor portante ale constructiilor. Boltarii sunt produsi din beton semiuscat, presat in matrite cu ajutorul vibropreselor. Produsul obtinut trebuie sa fie compact cu textura uniforma influientand in bine principalele caractristici ale acestuia: absorbtie de apa redusa, rezistenta la inghet/dezghet, rezistenta la compresiune si alte cerinte stabilite de normele nationale si europene. Standardul care specifica materialele, caracteristicile, conditiile si metodele de incercari pentru elementele de zidarie, este SR EN 771-3: 2011 - ``Specificatii ale elementelor pentru zidarie``, Partea 3: Elemente pentru zidarie de beton cu agregate (agregate grele si usoare). Dimensiunile trebuie sa fie exacte pentru a asigura o executie rapida a constructiei reducand costurile manoperei si ale timpului de executie. Dimensiuni boltari: Lungime: 400 mm Latime: 100 mm Inaltime: 200 mm Grosimea peretelui: 25 mm - 30 mm Necesar la m3: 125 buc/m3 (0.008 mc/buc)
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lotul 3 Plasa sudata din sarma profilata 6mm
Beschreibung: Lotul 3: Plasa sudata din sarma profilata 6mm Cantitate maxima estimativa: 600 buc Caracteristici tehnice: Confectionata astfel: Otel fir 6mm, dimensiune ochi 100mmx100mm, dimensiune plasa 2000x6000mm, greutate/buc -52,35 kg -52,45 kg, imbinarea prin sudura, sa fie rezistenta Sa fie conform standardului SR 438-3:2012 Nu se accepta varianta ECO a produsului
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 44313000 Drahtgeflecht
Los: LOT-0004
Titel: Lotul 4: Ciment ambalat la sac de minim 20 kg si maxim 40 kg
Beschreibung: Lotul 4: Ciment ambalat la sac de min 20 kg si max 40 kg Cantitate maxima estimativa: 492000 kg Caracteristici tehnice: • Ciment avand denumirea ciment CEM II • Clasa de rezistenta 32,5- 42,5N/mm² • Rezistenta initiala mare R • Dozat corespunzator si amestecat cu agregate si apa capabil sa produca beton sau mortar care sa-si mentina lucrabilitatea pentru o perioada de timp cand trebuie sa atinga niveluri de rezistenta specificate si sa prezinte stabilitate de volum pe termen lung. • Produsul ofertat trebuie sa fie conform cu prevederile Standard Roman SR EN 197-1:2011 • Ciment ambalat la saci de min 20 kg si max 40 kg • Termenul de valabilitate al cimentului ambalat la saci: 90 zile de la data însăcuirii, cu respectarea condițiilor de transport și depozitare specificate în normele în vigoare. Produsul va fi depozitat în zone protejate, uscate și aerisite.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 44111200 Zement
Los: LOT-0005
Titel: Lotul 5 Caramida plina pentru constructii
Beschreibung: Lotul 5: Caramida plina pentru constructii Cantitate maxima estimativa: 58500 bucati Caramida plina necesara lucrarilor de constructii (au aplicatii in constructia zidurilor, a anexelor din jurul cladirilor) avand urmatoarele dimensiuni: Lungime: 240- 250 mm Latime: 110-120 mm Grosime: 60-63 mm Caramida trebuie sa fie realizata din pamant (argila) bine malaxat, arsa in cuptoare specifice.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 44111100 Ziegel
Los: LOT-0006
Titel: Lotul 6: Teava neagra otel rectangulara sudata
Beschreibung: Cantitate maxima estimativa: 81.486 M Teava cu profil rectangular este destinata utilizarii in numeroase constructii civile, industriale si mecanice. Se poate folosi pentru realizarea cadrelor, mobilierului, balustradelor, gardurilor si diferitelor structuri. Avantajele produsului: • rezistenta buna la torsiune • toleranta stransa • finisaj bun • reciclabilitate Teava este realizata din otel, sudata longitudinal. Este executata din banda laminata conform standardului EN 10305 / EN 10219, otel de calitate S235 si cu diferite dimensiuni, Lungime 6 m. Lot. 6 - Teava neagra otel rectangulara sudata Cantitati estimative Acord cadru - Minime Cantitati estimative Acord cadru -Maxime Teava rectangulara 20 x 20 x 2 mm. 12 7,998.00 Teava rectangulara 30 x 30 x 2 mm. 12 7,998.00 Teava rectangulara 40 x 40 x 2 mm. 12 7,998.00 Teava rectangulara 50 x 50 x 3 mm. 12 9,000.00 Teava rectangulara 100 x 100 x 4 mm. 12 1,998.00 Teava rectangulara 80 x 80 x 4 mm. 12 4,998.00 Teava rectangulara 60 x 40 x 3 mm. 12 6,000.00 Teava rectangulara 50 x 30 x 3 mm. 12 9,000.00 Teava rectangulara 15 x 15 x 1.5 mm. 12 21,498.00 Teava rectangulara 40 x 40 x 3 mm. 12 4,998.00
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 44163100 Leitungen
Los: LOT-0007
Titel: Lotul 7:Teava zincata
Beschreibung: Lotul 7:Teava zincata Cantitate maxima estimativa: 14.496 M Tevile de instalatii sudate longitudinal se folosesc in general la transportul fluidelor, pentru instalatii. Teava este testata la presiune pentru a se verifica calitatea si rezistenta sudurilor, cu rezistenta sporita la agentii corozivi. Standard EN 10255 Calitate otel S195T Diametru exterior (mm) – 48.3, respectiv 21.3 Grosime (mm) – 2.9, respectiv 2.3 Lungime (m) - 6 Lot. 7 - Teava zincata Cantitati estimative Acord cadru - Minime Cantitati estimative Acord cadru -Maxime Teava zincata 48.3 x 2.9 mm (1 1/2") 12 13,500.00 Teava zincata 21.3 x 2.3 mm ( 1/2") 12 996,00
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Lotul 8: Teava PE
Beschreibung: Lotul 8: Teava PE Cantitate maxima estimativa: 15.000 M Material polietilena de inalta densitate Diametru 32, respectiv 25 Presiune nominala (bar) 10 Avantajele produsului: • comportament mecanic foarte bun; • rezistenta chimica excelenta; • rezistenta la radiatiile UV; • rezistenta la coroziune si abraziune; • rezistenta ridicata si la temperaturi scazute; • flexibilitate ridicata; • caracteristici hidraulice optime care se mentin constante in timp; • siguranta si simplitate la imbinare; • greutate redusa. Lot. 8 - Teava PE, PN 10 Min. Max. Teava PE diam 32 PN 10 12 12,000.00 Teava PE diam 25 PN 10 12 3,000.00
Interne Kennung: 8