See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Szentesi Multidiszciplináris Centrum felújítása
Beschreibung: Szentesi Multidiszciplináris Centrum felújítása
Interne Kennung: EKR001212882026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215100 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheitswesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály bővítése
Beschreibung: A beszerzés tárgya: SZTE SZAKK Szentesi Multidiszciplináris Centrum Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály 18 férőhellyel történő bővítése Az épület kettő szintes (alagsor + magasföldszint). A tervezéssel éríntett épületszárnyban a meglévő helyiségek területén új alaprajzi sémával 9 db kétágyas, tusolóval, WC-vel ellátott a mai kor gyógyászati igényeinek megfelelő betegszobák kerülnek kialakításra, raktárakkal, nővér pihenővel, személyzeti vizesblokkal, vizsgálóval, multifunkcionális helyiséggel, váróval, orvosi szobával. A betegszobák közül 4 db akadálymentes használatra alkalmas betegszoba létesül a hozzájuk tartozó akadálymentes vizesblokkal, melyek a kerekesszékkel közlekedő betegeket szolgálják ki. Az átalakítással, felújítással érintett épületrész összes nettó alapterülete 466,94 m2. Az alagsori felújítással érintett alapterület 56,79 m2, a magasföldszinti átalakítással, felújítással érintett helyiségek alapterülete összesen 410,35 m2. Az épület a 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendeletben meghatározottak szerint egészségügyi rendeltetésű intézmény. A kivitelezés nem építési engedélyköteles. A kórház területén lévő –jelent projekt keretében felújítással érintett - egykori neurológia épülete Szentes Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2009. (IX.20.) a településkép védelméről szóló önkormányzati rendelete szerint helyi védelem álló épület, ezért a Multidiszciplináris Mozgásrehabilitációs Centrum Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály 18 férőhellyel történő bővítésének megvalósításával összefüggő tetőfelújítás településképi bejelentéshez kötött tevékenység. Fő munkanemek: építész; erősáram, gépészet, gyengeáram; orvosi gáz; orvostechnológia; tűzvédelem. Az épületben füstmentes lépcsőház és tűzoltó lift kerül kialakításra. Meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra való utalás kizárólag a műszaki leírás kellően pontos és érthető leírása érdekében történt és ajánlatkérő az egyenértékű megajánlást is elfogadja. Az egyenértékűség igazolására vonatkozó előírásokat a Közbeszerzési Dokumentáció tartalmazza. A részletes műszaki követelményeket a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001212882026/1
Menge: 410 Quadratmeter
Los: LOT-0002
Titel: Gyógyfürdő járóbeteg részlegének felújítása
Beschreibung: A beszerzés tárgya: SZTE SZAKK Szentesi Multidiszciplináris Centrum Gyógyfürdő járóbeteg részlegének felújítása A járóbeteg-ellátás az épület földszintjén található, és a fürdőrésszel összekapcsolva helyezkedik el. A felújítás keretében a fizioterápiás kezelésekhez 11 betegágy, egy reumatológiai szakrendelő, valamint három gyógytorna helyiség (amelyek egyéni és csoportos kezelésekre egyaránt alkalmasak) kerül kialakításra. Továbbá a projekt részeként két-két női és férfi közösségi WC-mosdó helyiség felújítása is megvalósul. A felújítással érintett helyiségek összes alapterülete 271,54 m² Az épület a 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendeletben meghatározottak szerint egészségügyi rendeltetésű intézmény. A kivitelezés nem építési engedélyköteles. A tervezett beszerzés építési engedélyhez nem kötött építési tevékenység, azonban az épület helyi egyedi védelem alatt áll, ezért a homlokzati nyílászárók cseréjét megelőzően településképi bejelentési eljárás lefolytatása szükséges, az opció lehívása és kivitelezése esetén. Meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra való utalás kizárólag a műszaki leírás kellően pontos és érthető leírása érdekében történt és ajánlatkérő az egyenértékű megajánlást is elfogadja. Az egyenértékűség igazolására vonatkozó előírásokat a Közbeszerzési Dokumentáció tartalmazza. A részletes műszaki követelményeket a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001212882026/2
Menge: 272 Quadratmeter
Optionen:
Beschreibung der Optionen: A külső nyílászárók cseréje (nyílászárók kibontása, 57 db új külső nyílászárók beépítése) opciós tételként kerül meghatározásra.