532890-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Elektrobereich – SMART - Modernizacja oświetlenia publicznego wraz z instalacja usług typu smart na terenie Miasta Krakowa cz. I i cz. II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SMART - Modernizacja oświetlenia publicznego wraz z instalacja usług typu smart na terenie Miasta Krakowa cz. I i cz. II
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na modernizacji systemu oświetlenia publicznego wraz z instalacją usług typu smart na terenie Miasta Krakowa. b) Zamówienie podzielone jest na 2 części: Smart - Modernizacja systemu oświetlenia publicznego wraz z instalacją usług typu smart na terenie Miasta Krakowa - część I. Smart - Modernizacja systemu oświetlenia publicznego wraz z instalacją usług typu smart na terenie Miasta Krakowa - część II. c) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników do SWZ: - Projektowanych postanowień umowy (PPU) stanowiącym załącznik nr 2.1 dla części nr 1; - Projektowanych postanowień umowy (PPU) stanowiącym załącznik nr 2.2 dla części nr 2; - Zakresu rzeczowego z załącznikami stanowiącym załącznik nr 6.1 dla części nr 1; - Zakresu rzeczowego z załącznikami stanowiącym załącznik nr 6.2 dla części nr 2; - Tabela cenowa (cennik ofertowy) stanowiącym załącznik nr 7.1 dla części nr 1; - Tabela cenowa (cennik ofertowy) stanowiącym załącznik nr 7.2 dla części nr 2; d) Wymagany okres gwarancji: Minimalny okres gwarancji wynosi 120 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 144 miesięcy. Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone. e) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania f) Termin wykonania zamówienia: Część 1- 26 miesięcy od dnia zawarcia umowy, Część 2 - 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy g) Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy PZP, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących wskazane niżej czynności: a) pracowników fizycznych– bezpośrednie wykonywanie usług Uwaga ! h) Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego. i) Zamawiający, zgodnie z art. 106 ust 1 ustawy Pzp żąda załączenia przez wykonawcę do oferty przedmiotowych środków dowodowych tj. Zamawiający do oferty wymagać będzie złożenia kart katalogowych przeznaczonych do montażu opraw oraz wydanych dla nich certyfikatów ENEC, ENEC+, ZHAGA D4i, raportów LM-79, LM-80 oraz deklaracji CE (wszystkie wymagane środki dowodowe należy przedłożyć w języku polskim). Uwaga !!! Zgodnie z art. 226 ust 1 pkt 2) lit c) niezłożenie przedmiotowych środków dowodowych stanowi podstawę do odrzucenia oferty wykonawcy. Celem uniknięcia wątpliwości Certyfikaty ENEC w przypadku opraw stylizowanych LED w obszarach ścisłej ochrony konserwatorskiej nie stanowią przedmiotowych środków dowodowych wymaganych do oferty (Certyfikaty ENEC dla przedmiotowego typu opraw należy przedłożyć Zamawiającemu w ramach zatwierdzenia materiałowego przed ich zabudowaniem a po uprzednim uzyskaniu pozytywnej opinii Konserwatora Zabytków co do stylistyki opraw). W przypadku opraw stylizowanych LED do oferty należy przedłożyć wyłącznie ich karty katalogowe (potwierdzające również możliwość wyposażenia w niskonapięciowe gniazdo Zhaga zgodne ze standaryzacją D4i.). Zamawiający do oferty wymagać będzie Certyfikat Zhaga-D4i dla oferowanych sterowników, Certyfikat ENEC dla oferowanych sterowników, Certyfikat TALQ dla oferowanych sterowników realizujących komunikację z serwerem (dotyczy wszystkich rodzajów opraw). Zamawiający do oferty wymagać będzie Certyfikat TALQ dla oferowanego CMS.”
Interne Kennung: 1/VI/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Smart - Modernizacja systemu oświetlenia publicznego wraz z instalacją usług typu smart na terenie Miasta Krakowa - część I
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na modernizacji systemu oświetlenia publicznego wraz z instalacją usług typu smart na terenie Miasta Krakowa. b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: - Projektowanych postanowień umowy (PPU) stanowiącym załącznik nr 2.1 dla części nr 1; - Zakresu rzeczowego z załącznikami stanowiącym załącznik nr 6.1 dla części nr 1; - Tabela cenowa (cennik ofertowy) stanowiącym załącznik nr 7.1 dla części nr 1; c) Wymagany okres gwarancji: Minimalny okres gwarancji wynosi 120 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 144 miesięcy. Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone. d) Termin wykonania zamówienia: Część 1- 26 miesięcy od dnia zawarcia umowy
Interne Kennung: 1/VI/2025-część I
Los: LOT-0002
Titel: Smart - Modernizacja systemu oświetlenia publicznego wraz z instalacją usług typu smart na terenie Miasta Krakowa - część II
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na modernizacji systemu oświetlenia publicznego wraz z instalacją usług typu smart na terenie Miasta Krakowa. b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: - Projektowanych postanowień umowy (PPU) stanowiącym załącznik nr 2.2 dla części nr 2; - Zakresu rzeczowego z załącznikami stanowiącym załącznik nr 6.2 dla części nr 2; - Tabela cenowa (cennik ofertowy) stanowiącym załącznik nr 7.2 dla części nr 2; c) Wymagany okres gwarancji: Minimalny okres gwarancji wynosi 120 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 144 miesięcy. Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone. d) Termin wykonania zamówienia: Część 2- 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy
Interne Kennung: 1/VI/2025-część II