2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa licencji oraz subskrypcji oprogramowania Microsoft
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji oraz subskrypcji oprogramowania Microsoft. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 9 do Specyfikacji warunków zamówienia (dalej: SWZ). 2. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był świadczony przez Wykonawcę, który posiada status partnera Microsoft Licensing Solution Providers (LSP) tj. jest uprawniony do odsprzedaży produktów (oprogramowania Microsoft) wymienionego w Wykazie Produktów Microsoft w ramach umowy Microsoft Product and Services Agreement (MPSA) nr 4100013999 (dla jednostek samorządu terytorialnego) zawartej pomiędzy Microsoft Ireland Operations Limited B. V. a Ministerstwem Cyfryzacji. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych: W ocenie Zamawiającego oraz z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia nie jest uzasadnione dokonanie podziału zamówienia na części, ponieważ zagrażałby ograniczeniem konkurencji albo nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia, a także potrzebą skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, gdyż dotyczy jednego rodzaju oprogramowania (licencji oraz subskrypcji) producenta Microsoft i objęte jest jednym sposobem sprzedaży (dostawy), co wynika z charakteru przedmiotu zamówienia. Do postępowania przetargowego będą mogli przystąpić wyłącznie Wykonawcy, którzy będą certyfikowanymi dystrybutorami Producenta oprogramowania tj.: posiadający status Microsoft Licensing Solution Providers – LSP. Brak podziału na części nie ogranicza dostępu do zamówienia dla małych i średnich przedsiębiorców, a Wykonawcy działający w branży, którą obejmuje przedmiot zamówienia mogą dostarczyć taką usługę. W ocenie Zamawiającego brak podziału zamówienia na części umożliwia uzyskanie korzystniejszych warunków finansowych ze względu na możliwy poziom upustów. 4. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy. 5. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób na podstawie stosunku pracy. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 9. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 10. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 11. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 12. Uzasadnienie zastosowania kryterium cena 100% - Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy, Zamawiający szczegółowo opisał w § 1, 3 i 5 wzoru umowy.
Interne Kennung: IT-07-1.271.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji oraz subskrypcji oprogramowania Microsoft. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był świadczony przez Wykonawcę, który posiada status partnera Microsoft Licensing Solution Providers (LSP) tj. jest uprawniony do odsprzedaży produktów (oprogramowania Microsoft) wymienionego w Wykazie Produktów Microsoft w ramach umowy Microsoft Product and Services Agreement (MPSA) nr 4100013999 (dla jednostek samorządu terytorialnego) zawartej pomiędzy Microsoft Ireland Operations Limited B. V. a Ministerstwem Cyfryzacji. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych: W ocenie Zamawiającego oraz z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia nie jest uzasadnione dokonanie podziału zamówienia na części, ponieważ zagrażałby ograniczeniem konkurencji albo nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia, a także potrzebą skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, gdyż dotyczy jednego rodzaju oprogramowania (licencji oraz subskrypcji) producenta Microsoft i objęte jest jednym sposobem sprzedaży (dostawy), co wynika z charakteru przedmiotu zamówienia. Do postępowania przetargowego będą mogli przystąpić wyłącznie Wykonawcy, którzy będą certyfikowanymi dystrybutorami Producenta oprogramowania tj.: posiadający status Microsoft Licensing Solution Providers – LSP. Brak podziału na części nie ogranicza dostępu do zamówienia dla małych i średnich przedsiębiorców, a Wykonawcy działający w branży, którą obejmuje przedmiot zamówienia mogą dostarczyć taką usługę. W ocenie Zamawiającego brak podziału zamówienia na części umożliwia uzyskanie korzystniejszych warunków finansowych ze względu na możliwy poziom upustów. 4. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy. 5. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób na podstawie stosunku pracy. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 9. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 10. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 11. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 12. Uzasadnienie zastosowania kryterium cena 100% - Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy, Zamawiający szczegółowo opisał w § 1, 3 i 5 wzoru umowy.