53305-2026 - Ergebnis
Polen – Synthetische Fasern – Sukcesywna dostawa włókna poliakrylonitrylowego ciętego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa włókna poliakrylonitrylowego ciętego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa włókna poliakrylonitrylowego ciętego w ilości podstawowej 60 000 kg o poniższych parametrach: Parametr Wartość wymagana Masa liniowa włókna 3,1 ÷ 3,5 dtex Długość włókna 57 ÷ 60 mm Waga opakowania (+-) 330 kg Wydłużenie (%) 39 – 40 Zawartość wykończenia (%) do 0,50 Wytrzymałość na rozciąganie (cN/tex) 31 – 33 Kurczliwość w gotowaniu (%) < 2 Podatność na modyfikację chemiczną R < 1 2. Towar musi być dostarczony w oryginalnym opakowaniu fabrycznym, z zabezpieczeniami stosowanymi przez producenta. Opakowanie musi umożliwiać pełną identyfikację towaru, np. ilość, rodzaj, parametry, data ważności itp. – bez konieczności naruszania opakowania. 3. Zamawiający nie stawia wymagań co do rodzaju opakowań (zwrotnych lub bezzwrotnych) w jakich ma być dostarczony przedmiot zamówienia, jednocześnie informuje, że w przypadku opakowań zwrotnych wszelkie koszty ich stosowania ponosi Wykonawca. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do dołączenia do każdej dostawy świadectwa jakości/atestu lub innego dokumentu potwierdzającego posiadanie systemu zapewnienia jakości oraz posiadanie systemu zapewnienia jakości zgodnego z rozporządzeniem REACH. 5. Złożenie oferty na przedmiot zamówienia niespełniający wszystkich parametrów lub posiadający parametry gorsze niż wymagane skutkować będzie odrzuceniem oferty. 6. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Ofertą równoważną jest przedmiot o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych, spełniający minimalne parametry określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zgodnie z art. 139 Ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 8. Jeżeli wobec wykonawcy, o którym mowa w pkt 7, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienia warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Zamawiający będzie kontynuował procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt 8, w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 10. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości dostarczanego produktu względem ilości wskazanej w umowie. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy realizację dostaw o wartości nie mniejszej niż 70% ilości produktu w ramach zamówienia podstawowego wskazanego w § 2 ust. 2 Umowy. Z tytułu zmniejszenia ilości dostarczanego produktu Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia.
Vorherige Bekanntmachung711517-2025
Interne KennungOZP/ŁIT/22/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1 oraz art. 132 i nast. ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej „Ustawą”. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podział zamówienia na części skutkuje zwiększeniem wyzwań logistycznych i organizacyjnych, w związku z ryzykiem realizacji dostaw w różnych terminach i z różnych miejsc, co ma też wpływ na zwiększenie cen zamówienia m. in. z uwagi na wyższe koszty usług transportowych, kalkulowanych w cenach dostaw w poszczególnych częściach, a tym samym podwyższenie kosztów realizacji dostaw objętych zamówieniem. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 4. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy. 5. Zamawiający nie zamierza ustanowić dynamicznego systemu zakupów. 6. Zamawiający nie zamierza dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 7. Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej. 8. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji na podstawie art. 441 i postanowień projektu umowy. Zakres prawa opcji obejmuje maksymalnie 80% ilości zamówienia podstawowego w sytuacji konieczności zapewnienia ciągłości zamówienia. 9. Szczegółowe zasady korzystania z prawa opcji zostały określone w projekcie umowy. 10. Zgodnie z art. 256 i 257 Ustawy Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia: a) przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpią okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, b) jeżeli środki, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 11. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Zamawiający zastrzega, że w trakcie prowadzenia postępowania oraz realizacji umowy, na każdym jej etapie oraz w każdej formie komunikują się w języku polskim, przy czym dopuszcza się używanie w oświadczeniach, ofertach oraz innych dokumentach określeń obcojęzycznych w zakresie określonym w art. 11 ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1556).
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 19720000 Synthetische Fasern
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa włókna poliakrylonitrylowego ciętego w ilości podstawowej 60 000 kg o poniższych parametrach: Parametr Wartość wymagana Masa liniowa włókna 3,1 ÷ 3,5 dtex Długość włókna 57 ÷ 60 mm Waga opakowania (+-) 330 kg Wydłużenie (%) 39 – 40 Zawartość wykończenia (%) do 0,50 Wytrzymałość na rozciąganie (cN/tex) 31 – 33 Kurczliwość w gotowaniu (%) < 2 Podatność na modyfikację chemiczną R < 1 2. Towar musi być dostarczony w oryginalnym opakowaniu fabrycznym, z zabezpieczeniami stosowanymi przez producenta. Opakowanie musi umożliwiać pełną identyfikację towaru, np. ilość, rodzaj, parametry, data ważności itp. – bez konieczności naruszania opakowania. 3. Zamawiający nie stawia wymagań co do rodzaju opakowań (zwrotnych lub bezzwrotnych) w jakich ma być dostarczony przedmiot zamówienia, jednocześnie informuje, że w przypadku opakowań zwrotnych wszelkie koszty ich stosowania ponosi Wykonawca. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do dołączenia do każdej dostawy świadectwa jakości/atestu lub innego dokumentu potwierdzającego posiadanie systemu zapewnienia jakości oraz posiadanie systemu zapewnienia jakości zgodnego z rozporządzeniem REACH. 5. Złożenie oferty na przedmiot zamówienia niespełniający wszystkich parametrów lub posiadający parametry gorsze niż wymagane skutkować będzie odrzuceniem oferty. 6. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Ofertą równoważną jest przedmiot o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych, spełniający minimalne parametry określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zgodnie z art. 139 Ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 8. Jeżeli wobec wykonawcy, o którym mowa w pkt. 4.7, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienia warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Zamawiający będzie kontynuował procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt 4.8, w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 10. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości dostarczanego produktu względem ilości wskazanej w umowie. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy realizację dostaw o wartości nie mniejszej niż 70% ilości produktu w ramach zamówienia podstawowego wskazanego w § 2 ust. 2 Umowy. Z tytułu zmniejszenia ilości dostarczanego produktu Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia.
Menge60 000 Kilogramm
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji na następujących zasadach: a) opcja wartościowa - zamówienie w ramach opcji obejmuje sukcesywną dostawę produktu tożsamego z zaoferowanym przez Wykonawcę w postępowaniu, każdorazowo w ilości zgodnej z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, zgłoszonej Wykonawcy w czasie obowiązywania umowy. Łączna maksymalna wielkość zamówienia w ramach opcji – do 80% zamówienia podstawowego, co odpowiada 48 000 kg włókna poliakrylonitrylowego ciętego, b) opcja terminowa – wydłużenia okresu obowiązywania umowy w przypadku wyczerpania kwoty umowy zamówienia podstawowego o okres maksymalnie 6 miesięcy, c) skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, którego konsekwencją jest powstanie po stronie Wykonawcy obowiązku realizacji zamówienia opcjonalnego, d) warunki realizacji sukcesywnych zamówień w ramach opcji, w tym przede wszystkim przedmiot dostawy, cena, termin i warunki dostawy, gwarancja, termin płatności są takie same jak dla zamówienia podstawowego. Realizacja opcji nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy. 2. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji na podstawie art. 441 i postanowień projektu umowy. Zakres prawa opcji obejmuje maksymalnie 80% ilości zamówienia podstawowego w sytuacji konieczności zapewnienia ciągłości zamówienia.