2. Verfahren
Verfahren
Titel: Posadzenie drzew wraz z dostawą oraz ich roczną pielęgnacją na terenie parków i skwerów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz posadzenie drzew wraz z dostawą na terenach stanowiących własność m.st. Warszawy, w tym: w placówkach oświatowych oraz w Schronisku na Paluchu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest posadzenie drzew wraz z dostawą oraz ich roczną pielęgnacją na terenie parków i skwerów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz posadzenie drzew wraz z dostawą na terenach stanowiących własność m.st. Warszawy, w tym: w placówkach oświatowych oraz w Schronisku na Paluchu.: 1.1. posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich roczną pielęgnacją na terenie parków i skwerów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, 1.2. posadzeniu drzew wraz z dostawą na terenach stanowiących własność m.st. Warszawy, w tym: w placówkach oświatowych oraz w Schronisku na Paluchu. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo przedstawiony w opisie przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami do OPZ stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony ze względu na konieczność szybkiego rozpoczęcia realizacji zamówienia dotyczącego nasadzeń drzew, które muszą zostać wykonane w ściśle określonym, biologicznie optymalnym okresie. Zmiany klimatyczne, a w szczególności coraz krótsze i bardziej niestabilne warunki sprzyjające ukorzenianiu się roślin, wymuszają dostosowanie harmonogramu prac do miesięcy listopad-grudzień 2025 roku. Opóźnienie rozpoczęcia nasadzeń może spowodować poważne konsekwencje zarówno pod względem realizacyjnym, jak i finansowym. Po pierwsze, materiał roślinny dostępny jest tylko w ograniczonym zakresie i przez określony czas, co ogranicza możliwość wyboru odpowiednich gatunków i jakości sadzonek. Po drugie, nieprawidłowe lub opóźnione wykonanie nasadzeń wpływa na zdolność roślin do prawidłowego ukorzenienia się i odporności na warunki zimowe, co może skutkować dużymi stratami oraz koniecznością ponownego wykonywania nasadzeń. Dodatkowo, zamawiający jest zobowiązany do realizacji nasadzeń zastępczych na podstawie decyzji administracyjnych wydanych zgodnie z ustawą o ochronie przyrody, które wskazują termin realizacji do końca 2025 roku. Niedotrzymanie tych terminów grozi nałożeniem sankcji administracyjnych oraz poniesieniem strat finansowych. W związku z powyższym, skrócenie terminu składania ofert jest niezbędne, aby zapewnić terminową realizację zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem interesu publicznego i ochrony środowiska.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest posadzenie drzew wraz z dostawą oraz ich roczną pielęgnacją na terenie parków i skwerów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz posadzenie drzew wraz z dostawą na terenach stanowiących własność m.st. Warszawy, w tym: w placówkach oświatowych oraz w Schronisku na Paluchu.: 1.1. posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich roczną pielęgnacją na terenie parków i skwerów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, 1.2. posadzeniu drzew wraz z dostawą na terenach stanowiących własność m.st. Warszawy, w tym: w placówkach oświatowych oraz w Schronisku na Paluchu. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo przedstawiony w opisie przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami do OPZ stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Przewiduje się zlecenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług o wartości równej 100% zamówienia podstawowego tj. 903 305,55 PLN netto przy założeniu, że: 1) Wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie dotyczącej zamówienia podobnego – będzie podlegało negocjacjom, 2) Wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy – nie będzie podlegała negocjacjom, 3) Wysokość kar umownych – nie będzie podlegała negocjacjom, 4) Zamawiający zastrzega, że postanowienia umowy dotyczącej zamówienia podobnego mogą zostać dostosowane do aktualnie obowiązujących wzorów umów Zamawiającego dotyczących ogłaszanych postępowań oraz, że postanowienia umowy będą dostosowane do obowiązujących przepisów prawa, 5) Zamawiający zastrzega, że lokalizacja drzew do posadzenia w ramach zamówienia podobnego może dotyczyć innych dzielnic niż wskazane w zamówieniu podstawowym, z zastrzeżeniem, że sadzenie drzew będzie dotyczyć obszaru m.st. Warszawy. 6) Zamawiający zastrzega, że gatunki, rozmiary i ilości drzew do posadzenia w ramach zamówienia podobnego będą ustalone w zapytaniu dotyczącym zamówienia podobnego i nie muszą być identyczne jak w zamówieniu podstawowym.
Interne Kennung: 61/PN/2025