2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pojištění vozidel resortu MPSV 2026-2028
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je jak pojištění vozidel, která jsou součástí stávajícího vozového parku spravovaného resortem MPSV, dále nově pořízených vozidel v průběhu plnění veřejné zakázky a rovněž reakce na případné změny vozového parku, např. vyřazování vozidel apod., a to dle potřeby centrálního zadavatele a zapojených pověřujících zadavatelů. Předmětem plnění jsou služby spočívající v zajištění komplexního souboru pojišťovacích služeb: - zajištění pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, - havarijní pojištění (dvě varianty spoluúčasti při havarijním pojištění, možnost sjednat službu GAP 2, náhradní vozidlo) a - doplňková pojištění (pojištění zavazadel, pojištění skel, úrazové pojištění sedadel).
Interne Kennung: VZ/CN/3/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: V souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek v nadlimitním režimu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku z rámcové pojistné dohody, a to ve vztahu k přepokládaným změnám ve vozovém parku, ke kterému se poptávané pojišťovací služby vztahují. Cílem vyhrazené změny závazku je zajištění pojištění pro vozidla, která budou zadavatelem a/nebo pověřujícími zadavateli pořízena v průběhu plnění veřejné zakázky, resp. trvání rámcové pojistné dohody. Zadavatel předpokládá v průběhu trvání rámcové pojistné dohody částečnou obnovu vozového parku resortu práce a sociálních věcí a s tím spojené nejen vyřazování starých vozidel, avšak rovněž pořizování vozidel nových. Vozidla nově pořízená v průběhu plnění veřejné zakázky, resp. trvání rámcové pojistné dohody, zadavatel požaduje pojistit od účastníka rámcové pojistné dohody, a to za podmínek upravených v příloze č. 1 zadávací dokumentace - Závazný vzor návrhu rámcové pojistné dohody. Vyhrazená změna závazku nemění celkovou povahu veřejné zakázky a předpokládaná hodnota změny ve výši 30 % hodnoty původního závazku byla zadavatelem reflektována při stanovení předpokládané hodnoty veřejné zakázky. Zadavatel si dále v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje změnu dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, a to v případě, kdy uzavřená rámcové dohoda s vybraným dodavatelem bude ukončena: a) odstoupením od smlouvy z některého z důvodů vymezených v čl. 11 odst. 3 závazného vzoru návrhu rámcové pojistné dohody nebo b) jednostrannou písemnou výpovědí ze strany vybraného dodavatele. Nastane-li některý z případů popsaných výše, je zadavatel oprávněn uzavřít rámcovou pojistnou dohodu s novým dodavatelem za podmínek uvedených níže. Předpokladem pro uzavření rámcové pojistné dohody s novým dodavatelem je souhlas nového dodavatele s uzavřením rámcové pojistné dohody a posouzení nabídky nového dodavatele s ohledem na její ekonomickou výhodnost. S novým dodavatelem bude uzavřena rámcová pojistná dohoda za podmínek dle jeho nabídky předložené v zadávacím řízení veřejné zakázky. Předmět plnění bude shodný s plněním vymezeným v zadávacím řízení veřejné zakázky. Rozsah předmětu plnění bude snížen o již provedené plnění původním dodavatelem, resp. v rámcové pojistné dohodě s novým dodavatelem bude upravena doba plnění tak, aby plnění novým dodavatelem plynule navázalo na plnění původního dodavatele a bylo ukončeno ve stejné době jako bylo sjednáno s původním dodavatelem. V případě odstoupení od smlouvy s původním dodavatelem z důvodů viz výše, je zadavatel oprávněn vyzvat k uzavření rámcové pojistné dohody dalšího účastníka v pořadí dle hodnocení nabídek v tomto zadávacím řízení. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v původním zadávacím řízení veřejné zakázky. Zadavatel však provede posouzení splnění podmínek účasti v zadávacím řízení, pokud tak neučinil v zadávacím řízení s ohledem na § 39 odst. 4 ZZVZ a posoudí, zda u tohoto účastníka nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení vybraného dodavatele dle § 48 ZZVZ. Pokud účastník, který se umístil druhý v pořadí, nesouhlasí s uzavřením rámcové pojistné dohody za podmínek dle jeho nabídky nebo jsou naplněny důvody naplněny pro jeho vyloučení dle § 48 ZZVZ, je zadavatel oprávněn oslovit dodavatele, který se umístil jako další v pořadí. Účastník, s nímž má být uzavřena rámcová pojistná dohoda, je povinen vždy splnit rovněž podmínky uzavření smlouvy dle § 122 ZZVZ.