533353-2025 - Wettbewerb
Polen – Beaufsichtigung der Bauarbeiten – Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad kontraktem „Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi oraz usuwanie skutków powodzi polegające na rozbudowie drogi krajowej nr 45 na odcinku w miejscowości Krapkowice”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPełnienie nadzoru inwestorskiego nad kontraktem „Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi oraz usuwanie skutków powodzi polegające na rozbudowie drogi krajowej nr 45 na odcinku w miejscowości Krapkowice”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Pełnienie Nadzoru Inwestorskiego nad realizacją kontraktu pn.: „Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi oraz usuwanie skutków powodzi polegające na rozbudowie drogi krajowej nr 45 na odcinku miejscowości Krapkowice” obejmującego realizację Zadania nr 1 i Zadania nr 2 ZADANIE NR 1: Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi. ZADANIE NR 2: Usuwanie skutków powodzi polegające na rozbudowie drogi krajowej nr 45 na odcinku miejscowości Krapkowice. Zamówienie obejmuje sprawowanie funkcji nadzoru inwestorskiego zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r – Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 2351) oraz zarządzanie kontraktem – umową dla zamówienia pn.: „Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi oraz usuwanie skutków powodzi polegające na rozbudowie drogi krajowej nr 45 na odcinku miejscowości Krapkowice”. Nadzór i zarządzanie kontraktem będące przedmiotem zamówienia obejmuje : - dla Zadania nr 1:  budowę mostu nad rzeką Odrą,  budowę drogi łączącej DK45 z DW 423 która stanowić będzie dojazd do projektowanego mostu,  budowę rond na włączeniu projektowanej drogi do DK 45 oraz do DW 423,  budowę pozostałych obiektów inżynierskich,  budowę i przebudowę systemu odwodnienia projektowanej infrastruktury drogowej,  budowę i przebudowę oświetlenia projektowanej infrastruktury drogowej,  budowę kanału technologicznego wzdłuż projektowanej przeprawy,  przebudowę cieków melioracyjnych kolidujących z projektowaną inwestycją,  przebudowę lub zabezpieczenie sieci infrastruktury podziemnej i nadziemnej kolidującej z projektowaną infrastrukturą drogową,  inwentaryzację oraz zagospodarowanie zielenią.  budowę przejazd gospodarczy P1,  budowę przejazd gospodarczy P2,  budowę mostu M3 nad rzeką Odrą,  budowę wiaduktu W4 nad ul. Chrobrego,  budowę murów oporowych,  budowę elementów bezpieczeństwa ruchu,  realizację monitoringu miejskiego. - dla Zadania nr 2:  budowę i przebudowę nawierzchni jezdni drogi krajowej, klasy technicznej GP, kategorii ruchu KR5  budowę nawierzchni dróg wojewódzkich i gminnych,  budowę i przebudowę skrzyżowań z istniejącą siecią drogową,  budowę i przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych,  budowę i przebudowę ścieżek pieszo-rowerowych, rowerowych i chodników  budowę poboczy gruntowych,  budowę skarp z humusowaniem i obsianiem trawą,  budowę i przebudowę przydrożnych rowów odwadniających,  budowę 2 obiektów mostowych nad rzekami,  rozbiórkę obiektów inżynierskich,  rozbiórkę istniejących dróg, nasypów itp.  budowę urządzeń ochrony środowiska w tym ekranów akustycznych  budowa tymczasowej kładki dla pieszych wraz z jej rozbiórką,  budowę i przebudowę przepustów pod drogami,  przebudowę i/lub zabezpieczenie kolidujących sieci/urządzeń infrastruktury technicznej,  budowę elementów bezpieczeństwa ruchu, znaków aktywnych  budowę kanalizacji deszczowej,  budowę oświetlenia drogowego,  wycinkę drzew i krzewów i urządzenie zieleni,  wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,  budowa kanału technologicznego  roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe  przebudowę parkingu
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą).* 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelPełnienie nadzoru inwestorskiego nad kontraktem „Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi oraz usuwanie skutków powodzi polegające na rozbudowie drogi krajowej nr 45 na odcinku w miejscowości Krapkowice"
Interne KennungO.OP.D-3.2411.05.2025