See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii tratament balnear, cazare si masa pentru beneficiarii biletelor eliberate de Casa Nationala de Pensii Publice pentru anul 2026
Beschreibung: Asigurarea serviciilor de tratament balnear, cazare şi masă în regim de pensiune pentru beneficiarii biletelor de tratament balnear eliberate de Casa Naţională de Pensii Publice, se realizează în structuri de cazare şi alimentaţie publică clasificate de instituţia publică centrală de resort şi în baze de tratament autorizate din punct de vedere medico-balnear pentru valorificarea factorilor sanogeni de cură de către Ministerul Sănătăţii, obligatoriu amplasate în staţiuni turistice, balneare, climatice sau balneoclimaterice de interes naţional sau interes local recunoscute legal. - Principalele afecţiuni pentru care se efectuează tratament sunt: reumatismale, cardiovasculare, digestive, afecţiuni ale căilor respiratorii, afecţiuni ale sistemului nervos, afecţiuni ginecologice. Alte afecţiuni. Autoritatea contractanta va atribui acorduri cadru pentru fiecare lot in parte unuia sau mai multor operatori economici si ulterior contracte subsecvente numai cu respectarea conditiilor cantitative, tehnice si financiare stabilite in acordul cadru respectiv, pentru fiecare agent economic in parte. De fiecare data cand intentioneaza sa atribuie un contract de achizitie publica subsecvent unui acord cadru, aferent oricarui lot, autoritatea contractanta va respecta anexa la acordul cadru, pentru fiecare operator economic, respectiv datele privind numar ul de locuri, tarife si incadrarea in perioada de prestare. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu procedura de atribuire. In masura in care solicitarile de clarificare sunt primite cu cel putin 21 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor acestor solicitari de clarificare in a 12 a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 13574005-2026-PAAPD1614593
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: AMARA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =1.135 Numar maxim locuri acord cadru =1.350
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55100000 Dienstleistungen von Hotels, 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste, 85141200 Dienstleistungen von Krankenpflegepersonal
Los: LOT-0002
Titel: BALTATESTI
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =340 Numar maxim locuri acord cadru =400
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: BAZNA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =260 Numar maxim locuri acord cadru =300
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: BUSTENI
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =220 Numar maxim locuri acord cadru =240
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: BUZIAS
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =1.065 Numar maxim locuri acord cadru =1.260
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: CALACEA
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: CALIMANESTI CACIULATA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =8.465 Numar maxim locuri acord cadru =10.070
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: COSTINESTI
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =70 Numar maxim locuri acord cadru =90
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: COVASNA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =5.755 Numar maxim locuri acord cadru =6.840
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: EFORIE SUD
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =180 Numar maxim locuri acord cadru =210
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: EFORIE NORD
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =2.135 Numar maxim locuri acord cadru =2.540
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: FELIX
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =7.555 Numar maxim locuri acord cadru =8.990
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: GEOAGIU
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =1.185 Numar maxim locuri acord cadru =1.410
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: GOVORA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =1.875 Numar maxim locuri acord cadru =2.230
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: HERCULANE
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =5.625 Numar maxim locuri acord cadru =6.690
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LACU SARAT
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =1.175 Numar maxim locuri acord cadru =1.390
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: MANGALIA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =3.050 Numar maxim locuri acord cadru =3.700
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: MONEASA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =530 Numar maxim locuri acord cadru =740
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: NEPTUN
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =1.785 Numar maxim locuri acord cadru =2.120
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: OCNA SUGATAG
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =720 Numar maxim locuri acord cadru =850
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: OLANESTI
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =3.630 Numar maxim locuri acord cadru =4.320
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: PUCIOASA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =300 Numar maxim locuri acord cadru =350
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: SANGEORZ
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =870 Numar maxim locuri acord cadru =1.030
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: SARATA MONTEORU
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =750 Numar maxim locuri acord cadru =890
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: SATURN
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =1.025 Numar maxim locuri acord cadru =1.220
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: SLANIC MOLDOVA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =1.190 Numar maxim locuri acord cadru =1.410
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: SOVATA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =2.010 Numar maxim locuri acord cadru =2.390
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: TARGU OCNA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =800 Numar maxim locuri acord cadru =950
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: TASNAD
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =1.130 Numar maxim locuri acord cadru =1.340
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: TECHIRGHIOL
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =1.045 Numar maxim locuri acord cadru =1.240
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: TINCA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =200 Numar maxim locuri acord cadru =230
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: TURDA
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =385 Numar maxim locuri acord cadru =440
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: TUSNAD
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =1.940 Numar maxim locuri acord cadru =2.300
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: VATRA DORNEI
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =5.050 Numar maxim locuri acord cadru =5.990
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: VATA DE JOS
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =110 Numar maxim locuri acord cadru =130
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: ALTE STATIUNI
Beschreibung: Numar minim locuri acord cadru =74 Numar maxim locuri acord cadru =96
Interne Kennung: 36