See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu medycznego do Poradni Kardiologicznej SP ZOZ w Mońkach.
Beschreibung: 3. Szczegółowy przedmiot zamówienia, o asortymencie i ilościach został określony w formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia, stanowiący jej integralną część. 4. Realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie na zasadach i warunkach opisanych w formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do zaproszenia, załącznikiem nr 5 do zaproszenia Arkusz parametrów „zamówienia zielone i DNSH” oraz załącznikiem nr 4 do zaproszenia – wzór umowy. 5. Oferowane wyroby medyczne muszą być dopuszczone do obrotu i używania oraz posiadać aktualne dokumenty dopuszczające do obrotu i używania na zasadach określonych Ustawą o wyrobach medycznych z dnia 7 kwietnia 2022 roku (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1620) w przypadku składania oferty na wyrób medyczny. 6. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dostawę zgodnie z zasadą DNSH („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”), która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody dla któregokolwiek z celów środowiskowych. Wymóg wynika z: a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021 r. ustanawiającego Instrument na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088. Wykaz operacji o znaczeniu strategicznym, ze wszystkimi celami środowiskowymi zasady DNSH: 1) łagodzenie zmian klimatu, 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym; 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów. Szczegółowy zakres oraz obowiązki Wykonawcy w zakresie Zasady DNSH szczegółowo został określony w Załączniku nr 4 do niniejszego zaproszenia (Wzór umowy). 7. Miejsce realizacji: Poradnia Kardiologiczna Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach, mieszcząca się w Mońkach przy Al. Niepodległości 9, 19100 Mońki.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa sprzętu medycznego do Poradni Kardiologicznej SP ZOZ w Mońkach (Pakiet 2)