533482-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Diverse konfektionierte Textilwaren – Materiale de inventar moale si echipamente medicale - 3 loturi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Materiale de inventar moale si echipamente medicale - 3 loturi
Beschreibung: Produsele ce urmeaza a fi achizitionate sunt materiale de inventar, echipamente medicale , saltele si huse de pat pentru toate sectiile, blocurilor operatorii si salilor de nastere din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Sf.Apostol Andrei Constanta: Lot.1-Inventar moale - Fond de handicap Cearșaf Pat Cearșaf Plic Față pernă Pânză albă 160 cm Finet alb 90 cm Tercot pentru confecționare de draperii 150 cm Pături fleece cu 2 straturi 1500 x 2000 mm Lot 2.- Pachet echipamente medicale - Fond de handicap Halate chirurgicale(resterilizabile) bumbac 100% Costum medical ( bluza +pantalon)Bloc Operator Camp operator reutilizabil Costum medical asistenti medicali Costum medical medici Costum medical cadre auxiliare Lot 3- Pachet saltele pat si huse- Fond de handicap Saltele pat cu husă 90/200/20 cm Saltele pat cu husă 90/200/15 cm Huse pentru saltea 90/200/20 cm Huse pentru saltea 90/200/15 cm Produsele fac obiectul prezentului caiet de sarcini sunt absolut indispensabile asigurarii desfasurarii activitatii medicale , motiv pentru care achizitionarea acestor produse este impetuos necesare pentru realizarea unui act medical de succes la nivelul tuturor sectiilor , blocuirlor operatorii, salilor de nastere, UPU-SMURD si in Laboratorul Radiologie si Imagistica Medicala din cadrul spitalului . Cantitatile minime si maxime ale Acordului Cadru sunt evidentiate in caietul de Sarcini. Cantitatea celui mai mare contract subsecvent este evidentiata in caietul de Sarcini. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor . In conformitate cu prevederile art.161 din legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
Interne Kennung: 4301103_2026_PAAPD1628929
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39525000 Diverse konfektionierte Textilwaren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Inventar moale - Fond de handicap
Beschreibung: Achizitia de : Cearșaf Pat buc 4000, Cearșaf Plic buc 4000, Față pernă buc 300, Pânză albă 160 cm m 4000, Finet alb 90 cm m liniar 3000, Tercot pentru confecționare de draperii 150 cm m liniar 2500, Pături fleece cu 2 straturi 1500 x 2000 mm buc 1800 , conform specficatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Pachet echipamente medicale - Fond de handicap
Beschreibung: Achizitia de : Halate chirurgicale(resterilizabile) bumbac 100% buc 3000, Costum medical ( bluza +pantalon)Bloc Operator buc 2000, Camp operator reutilizabil buc 2000, Costum medical asistenti medicali- buc 4000, Costum medical medici buc 2000, Costum medical cadre auxiliare buc 2000, conform specficatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Pachet saltele pat si huse- Fond de handicap
Beschreibung: Achizitia de : Saltele pat cu husă 90/200/20 cm buc 500, Saltele pat cu husă 90/200/15 cm buc 500, Huse pentru saltea 90/200/20 cm buc 1500, Huse pentru saltea 90/200/15 cm buc 1500, conform specficatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3