533489-2026 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Ubezpieczenia komunikacyjne MPK - Łódź Spółka z o.o.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUbezpieczenia komunikacyjne MPK - Łódź Spółka z o.o.
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: usługa polegająca na: 1) ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) ubezpieczeniu Assistance, 3) ubezpieczeniu AutoCasco. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 7 do SWZ. Wykazy autobusów i pozostałych pojazdów, przeznaczonych do ubezpieczenia według stanu na dzień wszczęcia postępowania, zawarte zostały w załącznikach nr 9 i 10 do SWZ. 2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Interne KennungWZ-091-8/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: usługa polegająca na: 1) ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) ubezpieczeniu Assistance, 3) ubezpieczeniu AutoCasco. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 7 do SWZ. Wykazy autobusów i pozostałych pojazdów, przeznaczonych do ubezpieczenia według stanu na dzień wszczęcia postępowania, zawarte zostały w załącznikach nr 9 i 10 do SWZ. 2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Interne KennungWZ-091- 8/26
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje prawo opcji w zakresie przedłużenia umowy o 12 miesięcy zgodnie z zapisami przewidzianymi poniżej 1) I okres rozliczeniowy: od 1 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r., 2) II okres rozliczeniowy: od 1 stycznia 2028 r. do dnia 31 grudnia 2028 r., 3) III okres rozliczeniowy: od 1 stycznia 2029 r. do dnia 31 grudnia 2029 r., 4) IV okres rozliczeniowy: od 1 stycznia 2030 r. do dnia 31 grudnia 2030 r. 2. Opcja, o której mowa powyżej wchodzi w życie, a umowa ulega przedłużeniu pod warunkiem, że Zamawiający najpóźniej na 4 miesiące przed zakończeniem trzeciego okresu rozliczeniowego, tj. do dnia 31.08.2029 r. złoży oświadczenie o skorzystaniu z opcji przedłużenia umowy na kolejny rok. Oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim zostanie złożone przy następujących warunkach: a) Zamawiający uzyska zgodę właściwych organów Spółki, b) zakup będzie uzasadniony potrzebami Zamawiającego. 3. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 3. należy złożyć w formie pisemnej (lub równoważnej z nią formie elektronicznej) pod rygorem nieważności. 4. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, ochrona w czwartym okresie rozliczeniowym udzielana będzie na obowiązujących warunkach ubezpieczenia w odniesieniu do niniejszej umowy. 5. Prawo opcji stanowi uprawnienie, a nie zobowiązanie Zamawiającego. Wykonawca ma obowiązek wykonania zakresu opcjonalnego w przypadku złożenia przez zamawiającego oświadczenia woli. Jednocześnie, zamawiający nie ma obowiązku skorzystać ze swojego prawa, a wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia związane z realizacją usług w ramach prawa opcji.