533587-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – ACHIZITIE APARATURA MEDICALA
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZITIE APARATURA MEDICALA
Beschreibung: Achizitionarea unor echipamente medicale pentru dotarea Spitalului Municipal Blaj. Achizitie cu 8 Loturi Numar zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile calendaristice. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor cu 11 zile
Interne Kennung: 4934679_2026_PAAPD1625457
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ecograf doppler color portabil cu 2 sonde
Beschreibung: Achizitie 1 unitate Ecograf doppler color portabil cu 2 sonde conform specificatiilor tehnice din Anexa la caietul de sarcini. Valoarea achizitiei include si costul transportului, instalarii,montarii echipamentelor si instructajul.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: URETROSCOP SEMIRIGID
Beschreibung: Achizitie 2 bucati unitate URETROSCOP SEMIRIGID conform specificatiilor tehnice din Anexa la caietul de sarcini. Valoarea achizitiei include si costul transportului, instalarii,montarii echipamentelor si instructajul.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: MONITOR FUNCTII VITALE si STATIE CENTRALA DE MONITORIZARE
Beschreibung: Achizitie 10 bucati Monitoare functii vitale si 1 Statie centrala de Monitorizare,conform specificatiilor tehnice din Anexa la caietul de sarcini. Valoarea achizitiei include si costul transportului, instalarii,montarii echipamentelor si instructajul (inclusiv cabluri si alte echipamente necesare montajului). valoarea estimata cuprinde necesarul de 10 unitati necesare si optiunea de suplimentare cu inca maxim 20 de monitoare, in functie de fondurile disponibile, astfel incat se vor oferta 30 monitoare si o statie centrala. Termenul de livrare pentru cele 10 monitoare este de maxim 60 de zile de la data emiterii comenzii de livrare, iar restul de 20 de monitoare se vor achizitiona in termen de maxim 12 luni - daca exista necesitate si fonduri disponibile.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33195110 Atmungsmonitoren
Los: LOT-0004
Titel: Ecograf multimodal cu sistem de fuziune prostata
Beschreibung: Achizitie 1 unitate Ecograf multimodal cu sistem de fuziune prostata conform specificatiilor tehnice din Anexa la caietul de sarcini. Valoarea achizitiei include si costul transportului, instalarii,montarii echipamentelor si instructajul. Plata se va face in 2 transe, conform instructiunilor din caietul de sarcini si draftul de contract.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0005
Titel: TURN LAPAROSCOPIC FULL HIGH DEFINITION
Beschreibung: Achizitie 1 unitate TURN LAPAROSCOPIC FULL HIGH DEFINITION conform specificatiilor tehnice din Anexa la caietul de sarcini. Valoarea achizitiei include si costul transportului, instalarii,montarii echipamentelor si instructajul.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: ANSAMBLU CONSOLĂ DE ECOGRAFIE INTRAVASCULARĂ SI CONSUMABILE AFERENTE
Beschreibung: Achizitie 1 ANSAMBLU CONSOLĂ DE ECOGRAFIE INTRAVASCULARĂ SI CONSUMABILE AFERENTE conform specificatiilor tehnice din Anexa la caietul de sarcini. Valoarea achizitiei include si costul transportului, instalarii,montarii echipamentelor si instructajul.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: SISTEM HOLTER EKG CU 3 CANALE
Beschreibung: Achizitie 1 unitate SISTEM HOLTER EKG CU 3 CANALE conform specificatiilor tehnice din Anexa la caietul de sarcini. Valoarea achizitiei include si costul transportului, instalarii,montarii echipamentelor si instructajul.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: SISTEM DE MONITORIZARE A PRESIUNII ARTERIALE
Beschreibung: Achizitie 1 unitate SISTEM DE MONITORIZARE A PRESIUNII ARTERIALE conform specificatiilor tehnice din Anexa la caietul de sarcini. Valoarea achizitiei include si costul transportului, instalarii,montarii echipamentelor si instructajul.
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen