2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej do obiektów Politechniki Krakowskiej w modelu giełdowym
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Politechniki Krakowskiej w modelu giełdowym zgodnie z obowiązującymi przepisami. Energia będzie zużywana na potrzeby Zamawiającego, który nie jest przedsiębiorstwem energetycznym w rozumieniu ustawy z 17 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) Zamawiający ma prawo zakupu 100% wolumenu energii elektrycznej zużywanej w okresie realizacji umowy w oparciu o notowanie kontraktów terminowych, publikowanych na stronie Towarowej Giełdy Energii S.A. (TGE) tj. kontrakt pasmowy roczny (BASE_Y) lub kontrakt pasmowy kwartalny (BASE_Q) (właściwych dla danego okresu sprzedaży). Zamawiającą udzieli Wykonawcy lub bezpośrednio osobom występującym po stronie Wykonawcy odpowiedniego pełnomocnictwa do dokonania wszelkich czynności niezbędnych do właściwej realizacji umowy sprzedaży zawartej w wyniku niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia. Szacowane (deklarowane) zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie realizacji zamówienia wynosi 14 000 MWh. Wskazana powyżej wielkość wolumenu energii elektrycznej jest wartością szacowaną na podstawie dotychczasowego zużycia i nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń po stronie Wykonawcy. Faktyczna ilość pobranej energii elektrycznej wynikać będzie wyłącznie z bieżących potrzeb Zamawiającego i zostanie ustalona na podstawie wskazań układów pomiarowo- rozliczeniowych, przy czym Zamawiający wskazuje iż łączne minimalne zużycie energii elektrycznej w okresie realizacji zamówienia wyniesie nie mniej niż 11 000 MWh. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa „Opis przedmiotu zamówienia” stanowiący załącznik nr 1 do SWZ zawierający min. lokalizacje oraz opis punktów odbioru energii elektrycznej oraz projekt umowy stanowiący załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający wymaga aby Wykonawca posiadał zawartą oraz obowiązującą umowę, tj. tzw. Generalną Umowę Dystrybucyjną, z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (dalej: OSD), na podstawie której może prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich obiektów wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: KA-2/061/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający informuje, że na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, dokona w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001