534017-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Geschenkartikel – Udbud af julegaver til Roskilde Kommune 2025
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af julegaver til Roskilde Kommune 2025
BeschreibungI lighed med tidligere år udbydes julegaver til de ansatte i Roskilde Kommune. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudsloven, LBK nr. 116 af 03/02/2025, hvilket betyder, at enhver, der ikke er omfattet af de obligatoriske udelukkelsesgrundene og opfylder eventuelle minimumskrav, kan afgive tilbud. Roskilde Kommune ønsker, at ansatte skal modtage en julegave den 9. december 2025. Der er fastsat en pris på 245 kr. pr. julegave alt inklusivt, men eksklusiv moms. Det kan oplyses, at Roskilde Kommune for øjeblikket har ca. 7.700 ansatte. Det nøjagtige antal vil blive oplyst primo november 2025 til den valgte tilbudsgiver, med en mulig afvigelse på +/- 500. Tilbudsgiver gøres opmærksom på, at der kan ske ændring af udbudsmaterialet efter offentliggørelsen. Tilbudsgiver opfordres derfor til at holde sig orienteret om udbuddet.
Interne Kennung25-696
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18530000 Geschenkartikel
5. Los
LosLOT-0000