534052-2025 - Wettbewerb
Polen – Notfallwagen – Dostawa 4 szt. ambulansów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 4 szt. ambulansów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 4 szt. fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych, nie używanych do celów demonstracyjnych samochodów specjalistycznych tj. Ambulansów ratunkowych typu „C” dla WSPR w Rzeszowie. Pojazdy bazowe z datą produkcji nie wcześniej niż 2025 r. Każdy oferowany ambulans musi posiadać fabrycznie nowe wyposażenie, wolne od wad, objęte gwarancją producenta pojazdu, spełniające wymagania ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. 2023 poz. 1047 ze. zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. 2016 poz. 2022), obowiązującej normy PN-EN 1789 lub normy równoważnej dla środka transportu drogowego typu C oraz posiadać świadectwo homologacji pojazdu skompletowanego ( samochód bazowy wraz z zabudową medyczną) wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części ( Dz.U. z 2015 poz. 1475). Dostarczone ambulanse muszą posiadać aktualne „Świadectwa homologacji typu pojazdu”, których termin ważności musi być wystarczający dla dopełnienia przez Zamawiającego formalności rejestracyjnych. Ponadto dostarczone wraz z ambulansami wyposażenie i sprzęt medyczny (jeśli dotyczy) musi posiadać dokumenty potwierdzające do obrotu i używania w Polsce oraz być zgodne i spełniać wymagania określone przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r, o wyrobach medycznych ( tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1222 ). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają następujące załączniki: 2.1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zw. dalej, „SOPZ”) dla części 1 i części 2 oraz części 3 i części 4 tj. Formularz parametrów wymaganych (specyfikacja techniczna załącznik nr 3) stanowiące załączniki do niniejszej specyfikacji (dostępne w oddzielnych plikach) 2.2. Załącznik nr 4 pn. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami dla części 1,części 2, części 3 oraz części 4 (dostępne w oddzielnych plikach).
Interne Kennung: WSPR-DT/3113/15/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114100 Notfallwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Dostawa 4 szt. ambulansów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 4 szt. fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych, nie używanych do celów demonstracyjnych samochodów specjalistycznych tj. Ambulansów ratunkowych typu „C” dla WSPR w Rzeszowie (Część 1 obejmuje zakup 1 szt. ambulansu) . Pojazdy bazowe z datą produkcji nie wcześniej niż 2025 r. Każdy oferowany ambulans musi posiadać fabrycznie nowe wyposażenie, wolne od wad, objęte gwarancją producenta pojazdu, spełniające wymagania ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. 2023 poz. 1047 ze. zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. 2016 poz. 2022), obowiązującej normy PN-EN 1789 lub normy równoważnej dla środka transportu drogowego typu C oraz posiadać świadectwo homologacji pojazdu skompletowanego ( samochód bazowy wraz z zabudową medyczną) wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części ( Dz.U. z 2015 poz. 1475). Dostarczone ambulanse muszą posiadać aktualne „Świadectwa homologacji typu pojazdu”, których termin ważności musi być wystarczający dla dopełnienia przez Zamawiającego formalności rejestracyjnych. Ponadto dostarczone wraz z ambulansami wyposażenie i sprzęt medyczny (jeśli dotyczy) musi posiadać dokumenty potwierdzające do obrotu i używania w Polsce oraz być zgodne i spełniać wymagania określone przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r, o wyrobach medycznych ( tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1222 ). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają następujące załączniki: 2.1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zw. dalej, „SOPZ”) dla części 1 i części 2 oraz części 3 i części 4 tj. Formularz parametrów wymaganych (specyfikacja techniczna załącznik nr 3) stanowiące załączniki do niniejszej specyfikacji (dostępne w oddzielnych plikach) 2.2. Załącznik nr 4 pn. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami dla części 1,części 2, części 3 oraz części 4 (dostępne w oddzielnych plikach).
Interne Kennung: 1.WSPR-DT/3113/15/2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji. Dla części 1: zakres zamówienia objętego opcją: Zamawiający zamierza skorzystać z opcji rozszerzając pierwotne ( gwarantowane) zamówienie na 1 szt. ambulansu typu o dodatkową 1 szt. ambulansu zgodnie z SOPZ dla części 1 i warunkach finansowych wynikających ze złożonej oferty Wykonawcy tj. cena jednostkowa ambulansu dostarczonego w ramach opcji będzie taka sama jak za ambulans objęty zamówieniem podstawowym; okoliczności, w jakich może dojść do skorzystania z opcji : Zamawiający zamierza skorzystać z opcji w przypadku, gdy będzie posiadał środki na zwiększenie zakresu zamówienia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. warunek uruchomienia prawa opcji : Zakup ambulansu na podstawie prawa opcji, o którym mowa powyżej zostanie dokonany wyłącznie w przypadku skorzystania przez Zamawiającego, w terminie do 120 dni licząc od dnia zawarcia umowy pisemnego oświadczenia określającego skorzystanie z prawa opcji. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż do dnia 20.12.2025 r. od dnia przesłania zawiadomienia do Wykonawcy. Dla części 2: 8.3. zakres zamówienia objętego opcją: Zamawiający zamierza skorzystać z opcji rozszerzając pierwotne ( gwarantowane) zamówienie na 1 szt. ambulansu typu o dodatkową 1 szt. ambulansu zgodnie z SOPZ dla części 2 i warunkach finansowych wynikających ze złożonej oferty Wykonawcy tj. cena jednostkowa ambulansu dostarczonego w ramach opcji będzie taka sama za ambulans jak za objęty zamówieniem podstawowym; okoliczności, w jakich może dojść do skorzystania z opcji : Zamawiający zamierza skorzystać z opcji w przypadku, gdy będzie posiadał środki na zwiększenie zakresu zamówienia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. warunek uruchomienia prawa opcji : Zakup ambulansu na podstawie prawa opcji, o którym mowa powyżej zostanie dokonany wyłącznie w przypadku skorzystania przez Zamawiającego, w terminie do 120 dni licząc od dnia zawarcia umowy pisemnego oświadczenia określającego skorzystanie z prawa opcji. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż do 20.12.2025 r. od dnia przesłania zawiadomienia do Wykonawcy. Dla części 3: 8.4. zakres zamówienia objętego opcją: Zamawiający zamierza skorzystać z opcji rozszerzając pierwotne ( gwarantowane) zamówienie na 1 szt. ambulansu typu o dodatkową 1 szt. ambulansu zgodnie z SOPZ dla części 3 i warunkach finansowych wynikających ze złożonej oferty Wykonawcy tj. cena jednostkowa ambulansu dostarczonego w ramach opcji będzie taka sama za ambulans jak za objęty zamówieniem podstawowym; okoliczności, w jakich może dojść do skorzystania z opcji : Zamawiający zamierza skorzystać z opcji w przypadku, gdy będzie posiadał środki na zwiększenie zakresu zamówienia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. warunek uruchomienia prawa opcji : Zakup ambulansu na podstawie prawa opcji, o którym mowa powyżej zostanie dokonany wyłącznie w przypadku skorzystania przez Zamawiającego, w terminie do 120 dni licząc od dnia zawarcia umowy pisemnego oświadczenia określającego skorzystanie z prawa opcji. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż do 20.12.2025 r. od dnia przesłania zawiadomienia do Wykonawcy. Dla części 4: 8.5. zakres zamówienia objętego opcją: Zamawiający zamierza skorzystać z opcji rozszerzając pierwotne ( gwarantowane) zamówienie na 1 szt. ambulansu typu o dodatkową 1 szt. ambulansu zgodnie z SOPZ dla części 4 i warunkach finansowych wynikających ze złożonej oferty Wykonawcy tj. cena jednostkowa ambulansu dostarczonego w ramach opcji będzie taka sama za ambulans jak za objęty zamówieniem podstawowym; okoliczności, w jakich może dojść do skorzystania z opcji : Zamawiający zamierza skorzystać z opcji w przypadku, gdy będzie posiadał środki na zwiększenie zakresu zamówienia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. warunek uruchomienia prawa opcji : Zakup ambulansu na podstawie prawa opcji, o którym mowa powyżej zostanie dokonany wyłącznie w przypadku skorzystania przez Zamawiającego, w terminie do 120 dni licząc od dnia zawarcia umowy pisemnego oświadczenia określającego skorzystanie z prawa opcji. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż do 20.12.2025 r. od dnia przesłania zawiadomienia do Wykonawcy.
Los: LOT-0002
Titel: 2. Dostawa 4 szt. ambulansów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 4 szt. fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych, nie używanych do celów demonstracyjnych samochodów specjalistycznych tj. Ambulansów ratunkowych typu „C” dla WSPR w Rzeszowie (Część 2 obejmuje zakup 1 szt. ambulansu). Pojazdy bazowe z datą produkcji nie wcześniej niż 2025 r. Każdy oferowany ambulans musi posiadać fabrycznie nowe wyposażenie, wolne od wad, objęte gwarancją producenta pojazdu, spełniające wymagania ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. 2023 poz. 1047 ze. zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. 2016 poz. 2022), obowiązującej normy PN-EN 1789 lub normy równoważnej dla środka transportu drogowego typu C oraz posiadać świadectwo homologacji pojazdu skompletowanego ( samochód bazowy wraz z zabudową medyczną) wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części ( Dz.U. z 2015 poz. 1475). Dostarczone ambulanse muszą posiadać aktualne „Świadectwa homologacji typu pojazdu”, których termin ważności musi być wystarczający dla dopełnienia przez Zamawiającego formalności rejestracyjnych. Ponadto dostarczone wraz z ambulansami wyposażenie i sprzęt medyczny (jeśli dotyczy) musi posiadać dokumenty potwierdzające do obrotu i używania w Polsce oraz być zgodne i spełniać wymagania określone przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r, o wyrobach medycznych ( tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1222 ). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają następujące załączniki: 2.1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zw. dalej, „SOPZ”) dla części 1 i części 2 oraz części 3 i części 4 tj. Formularz parametrów wymaganych (specyfikacja techniczna załącznik nr 3) stanowiące załączniki do niniejszej specyfikacji (dostępne w oddzielnych plikach) 2.2. Załącznik nr 4 pn. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami dla części 1,części 2, części 3 oraz części 4 (dostępne w oddzielnych plikach).
Interne Kennung: 2.WSPR-DT/3113/15/2025
Los: LOT-0003
Titel: 3. Dostawa 4 szt. ambulansów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 4 szt. fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych, nie używanych do celów demonstracyjnych samochodów specjalistycznych tj. Ambulansów ratunkowych typu „C” dla WSPR w Rzeszowie (Część 3 obejmuje zakup 1 szt. ambulansu). Pojazdy bazowe z datą produkcji nie wcześniej niż 2025 r. Każdy oferowany ambulans musi posiadać fabrycznie nowe wyposażenie, wolne od wad, objęte gwarancją producenta pojazdu, spełniające wymagania ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. 2023 poz. 1047 ze. zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. 2016 poz. 2022), obowiązującej normy PN-EN 1789 lub normy równoważnej dla środka transportu drogowego typu C oraz posiadać świadectwo homologacji pojazdu skompletowanego ( samochód bazowy wraz z zabudową medyczną) wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części ( Dz.U. z 2015 poz. 1475). Dostarczone ambulanse muszą posiadać aktualne „Świadectwa homologacji typu pojazdu”, których termin ważności musi być wystarczający dla dopełnienia przez Zamawiającego formalności rejestracyjnych. Ponadto dostarczone wraz z ambulansami wyposażenie i sprzęt medyczny (jeśli dotyczy) musi posiadać dokumenty potwierdzające do obrotu i używania w Polsce oraz być zgodne i spełniać wymagania określone przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r, o wyrobach medycznych ( tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1222 ). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają następujące załączniki: 2.1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zw. dalej, „SOPZ”) dla części 1 i części 2 oraz części 3 i części 4 tj. Formularz parametrów wymaganych (specyfikacja techniczna załącznik nr 3) stanowiące załączniki do niniejszej specyfikacji (dostępne w oddzielnych plikach) 2.2. Załącznik nr 4 pn. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami dla części 1,części 2, części 3 oraz części 4 (dostępne w oddzielnych plikach).
Interne Kennung: 3.WSPR-DT/3113/15/2025
Los: LOT-0004
Titel: 4. Dostawa 4 szt. ambulansów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 4 szt. fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych, nie używanych do celów demonstracyjnych samochodów specjalistycznych tj. Ambulansów ratunkowych typu „C” dla WSPR w Rzeszowie (Część 4 obejmuje zakup 1 szt. ambulansu). Pojazdy bazowe z datą produkcji nie wcześniej niż 2025 r. Każdy oferowany ambulans musi posiadać fabrycznie nowe wyposażenie, wolne od wad, objęte gwarancją producenta pojazdu, spełniające wymagania ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. 2023 poz. 1047 ze. zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. 2016 poz. 2022), obowiązującej normy PN-EN 1789 lub normy równoważnej dla środka transportu drogowego typu C oraz posiadać świadectwo homologacji pojazdu skompletowanego ( samochód bazowy wraz z zabudową medyczną) wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części ( Dz.U. z 2015 poz. 1475). Dostarczone ambulanse muszą posiadać aktualne „Świadectwa homologacji typu pojazdu”, których termin ważności musi być wystarczający dla dopełnienia przez Zamawiającego formalności rejestracyjnych. Ponadto dostarczone wraz z ambulansami wyposażenie i sprzęt medyczny (jeśli dotyczy) musi posiadać dokumenty potwierdzające do obrotu i używania w Polsce oraz być zgodne i spełniać wymagania określone przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r, o wyrobach medycznych ( tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1222 ). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają następujące załączniki: 2.1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zw. dalej, „SOPZ”) dla części 1 i części 2 oraz części 3 i części 4 tj. Formularz parametrów wymaganych (specyfikacja techniczna załącznik nr 3) stanowiące załączniki do niniejszej specyfikacji (dostępne w oddzielnych plikach) 2.2. Załącznik nr 4 pn. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami dla części 1,części 2, części 3 oraz części 4 (dostępne w oddzielnych plikach).
Interne Kennung: 4.WSPR-DT/3113/15/2025