See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: " Odtwarzanie zbiorników retencyjnych w leśnictwie Wielkie Oczy oraz Przebudowy przepustu na mostek na drodze leśnej nr inw. 220/1139" w ramach projektu pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3)”
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń koniecznych do uzyskania pozwolenia na budowę i rozpoczęcia robót budowlanych, wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej przed rozpoczęciem robót budowlanych i po ich zakończeniu dla zadania „Odtwarzanie zbiorników retencyjnych w leśnictwie Wielkie Oczy oraz Przebudowy przepustu na mostek na drodze leśnej nr inw. 220/1139”: 1.1 „Odtwarzanie zbiorników retencyjnych w leśnictwie Wielkie Oczy” o parametrach: Przedmiotem realizacji jest odtworzenie zbiorników retencyjnych o powierzchni ogółem około 3,0 ha, wraz z wykonaniem grobli ziemnych oraz urządzeń hydrotechnicznych, w tym 5 szt. przelewów awaryjnych. Podstawowe parametry 5 zbiorników - powierzchnia ogółem: ok. 3,0 ha (30 000 m²) - średnia głębokość: 1,2 m - pojemność retencyjna ogółem: min. 28 000 m³ - Łączna długość 5 szt. grobli o szerokości korony 2-3 m ogółem: ok. 270 m (5 odcinków), Zakres robót ziemnych obejmuje: - kształtowanie czaszy zbiornika, w tym profilowanie dna zbiornika i skarp wewnętrznych i zewnętrznych, - wykonanie grobli ziemnych, - budowę 5 szt. przelewów/bystrzy. Dno zbiornika pozostanie częściowo w formie i postaci aktualnie występującej, częściowo jak wyżej opisano może zostać pogłębione na potrzeby pobrania materiału do wykonania grobli ziemnych. Przyjęto zróżnicowanie głębokości: - strefa przybrzeżna: 0,3–0,8 m, - strefa środkowa: 0,5–1,0 m, - strefa głęboka: do ok. 2,0 m. Nachylenie skarp: skarpy wewnętrzne: 1:2 do 1:5, Groble ziemne - Projektuje się wykonanie pięciu grobli o łącznej długości ok. 270 m. Parametry: - szerokość korony: 3,0–4,0 m, - wysokość: ok. 2,0, - nachylenie skarp: 1:2 -1:3 Groble zostaną wykonane z gruntów mineralnych, wydobytych z czaszy zbiornika zagęszczonych warstwowo. W przypadku występowania gruntów przepuszczalnych przewiduje się wykonanie rdzenia uszczelniającego z gruntów spoistych. Przelewy/bystrza W celu zapewnienia bezpieczeństwa hydrologicznego zaprojektowano 5 przelewów/bystrzy umożliwiających stałe prowadzenie wody – utrzymanie stałego przepływu oraz odprowadzenie nadmiaru wody. Bilans mas ziemnych Objętość robót ziemnych związanych z formowaniem czaszy zbiornika wynosi: Objętość nasypów (grobli) Przy założeniu średniego pola przekroju grobli ok. 9,0 m²: V ≈ 270 m × 9,0 m² = 2 430 m³ Po uwzględnieniu strat technologicznych i zagęszczenia: 👉 ok. 2 500 – 3 000 m³ Zestawienie bilansu objętość wykopów: 2 500 – 3 000 m³ objętość nasypów: ok. 2 500 – 3 000 m³ nadwyżka urobku: 0 m³ Zagospodarowanie urobku Całość urobku zostanie wykorzystana na terenie inwestycji do: budowy grobli, kształtowania skarp, niwelacji terenu, Szacuje się, że na miejscu wykorzystane zostanie 100% urobku. Wszystkie rozwiązania projektowe będą wymagały bieżącej akceptacji zamawiającego. 1.2. Przedmiotem planowanego przedsięwzięcia jest przebudowa istniejącego przepustu - na mostek na drodze leśnej nr inw. 220/1139 w leśnictwie Wielkie Oczy, Zakres robót będzie obejmował w szczególności : a) rozbiórkę istniejącego przepustu z rur żelbetowych i murków czołowych b) wykonanie nowej konstrukcji mostku- przęsła stalowego o konstrukcji z blach falistych, c) wykonanie umocnienia ścian czołowych w formie narzutu kamiennego, d) odtworzenie dojazdów o nawierzchni bitumicznej na obiekcie oraz przed i za obiektem na łącznej długości około 100 m Szerokość mostku powinna zapewniać wykonanie nawierzchni na moście o szer. min.3,5 m oraz poboczy 2 x 1,5 m , a jego światło wynikać będzie z obliczeń i uzgodnień z administratorem cieku oraz uzyskanym pozwoleniem wodno-prawnym. Wszystkie rozwiązania projektowe będą wymagały bieżącej akceptacji zamawiającego. 2) Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: 2.1. Opracowanie koncepcji rozwiązań projektowych oraz określenie możliwości uzyskania parametrów technicznych na podstawie dokumentów otrzymanych od zamawiającego, 2.2. Wykonanie badań geologicznych dla całej powierzchni planowanej inwestycji, 2.3. Rozpoznania warunków gruntowo – wodnych w szczególności uwzględniające występujące pokłady torfu z uwzględnieniem bytowania gatunków zwierząt tj. bóbr i karczownik, 2.3. Przekazanie do akceptacji zamawiającego koncepcji projektu opisanej w pkt. 2.1. 2.4. Po akceptacji rozwiązań projektowych przez Zamawiającego sporządzenie dokumentacji technicznej w celu uzyskania: • Zgłoszenia prowadzenia działań/ decyzji ustalającej warunki prowadzenia działań – art. 118 UoP • Zgody wodnoprawnej (poprzez uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego lub przyjęcie zgłoszenia wodnoprawnego lub dokonanie powiadomienia organu – art. 395a .) • Pozwolenia na budowę, • Inwentaryzacji przyrodniczej, na obszarze do 100 m od granicy realizowanego obiektu z uwzględnieniem chronionych siedlisk, stanowisk chronionych gatunków roślin oraz miejsc bytowania chronionych gatunków płazów i ptaków przed przystąpieniem do wykonania robót budowlanych i przekazanie 1 egzemplarza Zamawiającemu (Dokumentacja winna zawierać minimum 3 zdjęcia terenu objętego inwentaryzacją). • W przypadku ujawnienia w inwentaryzacji przyrodniczej chronionych gatunków zwierząt, roślin i grzybów – odstępstwa od zakazów wskazanych w ustawie o ochronie przyrody – Art. 56 2.5. Wykonawca wszystkie uzyskane decyzje -przed uzyskaniem ich prawomocności-, uzgodnienia oraz opracowania (kopie lub oryginały) będzie przekazywał w terminie do 3 dni od daty ich uzyskania Zamawiającemu w celu zgłoszenie ewentualnych uwag do ich treści. 2.6. Wykonawca przekaże Zamawiającemu: • Wszystkie prawomocne decyzje, pozwolenia i dokumenty opisane w pkt.2.4. • Dokumentacja projektowa w formie papierowej (2 egzemplarze) i elektronicznej w formacie, w którym dokumenty zostały sporządzone oraz dodatkowo w formacie .pdf wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę. • Operat wodnoprawny wraz z prawomocną Decyzją – pozwolenia wodnoprawnego. lub potwierdzenie przyjęcia stosownego zgłoszenia wodnoprawnego, • Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót 2 egzemplarz
Vorherige Bekanntmachung: 437936-2026
Interne Kennung: SA.270.28.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: " Odtwarzanie zbiorników retencyjnych w leśnictwie Wielkie Oczy oraz Przebudowy przepustu na mostek na drodze leśnej nr inw. 220/1139"