534155-2026 - Auftragsänderung
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ASIGURARE PAZĂ PATRIMONIU PRIN PATRULARE SI POSTURI FIXE PE AUTOSTRADA : Lot 1- A10, SEBES - TURDA km 0 + 000 - km 70 + 000 si CIC Dumbrava, km 61+350/CIM Teius km 26+000, Lot 2- A3, CAMPIA TURZII - TURDA – GILAU – NADASELU km 0 + 000 - km 61 + 200 si CIC Gilau km 51+000 ; P.S. Savadisla km 39+094 ; District Turda DN15 km 2+000; CIC Tureni DEX4 km 0+000-Acord cadru 24 luni.
Beschreibung: Se doreste achizitionarea de servicii pentru ASIGURARE PAZĂ PATRIMONIU PRIN PATRULARE SI POSTURI FIXE PE AUTOSTRADA : Lot 1- A10, SEBES - TURDA km 0 + 000 - km 70 + 000 si CIC Dumbrava, km 61+350/CIM Teius km 26+000, Lot 2- A3, CAMPIA TURZII - TURDA – GILAU – NADASELU km 0 + 000 - km 61 + 200 si CIC Gilau km 51+000 ; P.S. Savadisla km 39+094 ; District Turda DN15 km 2+000; CIC Tureni DEX4 km 0+000-Acord cadru 24 luni. • Valoarea maxima a acordului cadru este de 13,525,440 lei fara TVA; • Valoarea minima a acordului cadru este de 6,061,920 lei fara TVA. Cantitatile minime si maxime ale acordurilor cadru si a contractelor subsecvente sunt conform Listelor de cantitati anexate la Caietul de sarcini. Prezentul acord –cadru nu reprezinta baza legala pentru angajarea fondurilor publice. In baza acestui acord-cadru se vor atribui contracte subsecvente care constituie temei legal pentru plata. Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art. 221 din Legea 98/2016, cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art. 221 alin. 7 din Legea 98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala. Clauze de revizuire cf. art. 221 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 98/2016, care anticipează eventualele modificări ce pot interveni în derularea contractului sunt urmatoarele: 1) Partile contractante Acord-cadru/ contract subsecvent 2) Durata acordului cadru / contractului subsecvent; 3) Cantitati 4) Modalitati de plata si recuperare a creanţelor; 5) Inspecţii/verificari 6) Subcontractanti.Terti. A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste un singur termen limita in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. *Orice solicitare de clarificari transmisa dupa data mentionata la punctul A) se va considera tardiva
Interne Kennung: 16054368/2025/3880/S1+2 16054368/2025/3881/S1+2
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1: Autostrada A10, SEBES - TURDA km 0 + 000 - km 70 + 000 si CIC Dumbrava, km 61+350/CIM Teius km 26+000
Beschreibung: Lot 1 – A10, SEBES - TURDA km 0 + 000 - km 70 + 000 si CIC Dumbrava, km 61+350/CIM Teius km 26+000 • Valoarea maxima a acordului cadru este de 6.061.920,00 lei fara TVA; • Valoarea minima a acordului cadru este de 3.030.960,00 lei fara TVA. Frecvența și valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite: min 2 - max 4 - pe an. Astfel valoarea celui mai mare contract subsecvent va fi de: 1.511.328,00 lei fără TVA. Cantitatile minime si maxime ale Acordului cadru sunt conform Anexelor la Documentatia de atribuire
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 – A3, CAMPIA TURZII - TURDA– GILAU – NADASELU km 0 + 000 - km 61+ 200 si CIC Gilau km 51+000 ; P.S. Savadisla km 39+094 ; District Turda DN15 km 2+000; CIC Tureni DEX4 km 0+000
Beschreibung: Lot 2 – A3, CAMPIA TURZII - TURDA– GILAU – NADASELU km 0 + 000 - km 61+ 200 si CIC Gilau km 51+000 ; P.S. Savadisla km 39+094 ; District Turda DN15 km 2+000; CIC Tureni DEX4 km 0+000 • Valoarea maxima a acordului cadru este de 7.463.520,00 lei fara TVA; • Valoarea minima a acordului cadru este de 3.030.960,00 lei fara TVA. Frecvența și valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite: min 2 - max 4 - pe an. Astfel valoarea celui mai mare contract subsecvent va fi de: 1.860.768,00 lei fără TVA. Cantitatile minime si maxime ale Acordului cadru sunt conform Anexelor la Documentatia de atribuire
Interne Kennung: 2