See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția publică de echipamente de laborator în cadrul proiectului „Dezvoltarea unui laborator național pentru îmbunătățirea monitorizării substanțelor deversate în ape și a calității apei potabile- etapa II”, cod SMIS PDD 322548
Beschreibung: Furnizare de echipamente de laborator în cadrul proiectului „Dezvoltarea unui laborator național pentru îmbunătățirea monitorizării substanțelor deversate în ape și a calității apei potabile- etapa II”, cod SMIS PDD 322548 Termen de raspuns al autoritatii la solicitarile de clarificare / informatii suplimentare in a 11 - a zi inainte de data limita de depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18
Interne Kennung: 42664562025PDD02
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Etuva
Beschreibung: Cantitatea: 5 buc. - preț unitar estimat: 8.403,36 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA (numai în cifre): 42.016,80 Monedă: RON
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Instalatie filtrare sub vid de 47 mm
Beschreibung: Cantitatea: 1 buc. - preț unitar estimat: 840,34 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA (numai în cifre): 840,34 Monedă: RON
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 42514300 Geräte zum Filtrieren
Los: LOT-0003
Titel: Nisa chimica
Beschreibung: Cantitatea: 6 buc. - preț unitar estimat: 33.613,45 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA (numai în cifre): 201.680,70 Monedă: RON
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 39141500 Dunstabzugshauben
Los: LOT-0004
Titel: Ph-metru digital
Beschreibung: Cantitatea: 1 buc. - preț unitar estimat: 1.050,42 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA (numai în cifre): 1.050,42 Monedă: RON
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 38416000 PH-Meter
Los: LOT-0005
Titel: Pipeta automata
Beschreibung: Cantitatea: 8 buc. - preț unitar estimat: 504,20 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA (numai în cifre): 4.033,60 Monedă: RON
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 38437000 Laborpipetten und Zubehör
Los: LOT-0006
Titel: Sistem filtrare (Trompa de vid cu valve antireflux si furtun apa-vid)
Beschreibung: Cantitatea: 6 buc. - preț unitar estimat: 504,20 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA (numai în cifre): 3.025,20 Monedă: RON
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Analizor cianuri
Beschreibung: Cantitatea: 18 buc. - preț unitar estimat: 25.750,00 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA (numai în cifre): 463.500,00 Monedă: RON
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 38434560 Chemische Analysegeräte