2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vybudovanie kruhovej križovatky na ceste II/507
Beschreibung: Stavba rekonštrukcie križovatky na ceste II/507 je umiestnená v katastrálnom území mesta Púchov. Začiatok stavby je v km 174,986 a koniec v km 175,198 staničenia cesty II/507. Stavba je situovaná na ľavo brežnej strane potoka Biela Voda. Súvislá zástavba je po ľavej strane stavby od km 0,100 až do km 0,150. Rekonštrukciu križovatky na ceste II/507 si vyžaduje dopravná situácia na území. V súčasnej dobe je predmetná križovatka šesťramenná, úrovňová s hlavnou cestou č. II/507. Vzhľadom na množstvo ramien a nutnosti zachovania obojsmernej premávky na jednotlivých ramenách križovatky je najvhodnejší variant výstavby okružnej križovatky s vonkajším priemerom 45 metrov. Stavba si vyžiadala úpravu jednotlivých ciest pripojených na cestu II/507. Stavba je umiestnená na ceste II/507 - Púchovská cesta, a svojim rozsahom zasahuje aj na ulice Streženická cesta, Svätoplukova a Riečna. Cesta II/507 je navrhovaná kat. MZ 12/50, funkčnej triedy B2, resp. MZK 12/50. Ide o hlavný objekt stavby, ktorého súčasťou je aj samotná okružná križovatka s vonkajším priemerom 45 metrov. Streženická cesta je navrhovaná kat. MO 8/30, f. t. C3, cesta na Svätoplukovej ulici a Riečnej ulici je navrhovaná rovnakej kat. MO 8/30, f. t. C3. Súčasťou stavby je úprava chodníkov a nové verejné osvetlenie v priestore okružnej križovatky a preložka, resp. ochrana inžinierskych sietí. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch a ich prílohách.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233125 Bau von Straßenkreuzungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 219/2026