534366-2025 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Udbud af totalrådgivning til renovering af Bøgehøjgård - botilbud §§ 107 og 108
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af totalrådgivning til renovering af Bøgehøjgård - botilbud §§ 107 og 108
BeschreibungHelsingør kommune ønsker at ombygge Bøgehøjgård for at kunne tilbyde borgere både midlertidig ophold og længerevarende botilbud iht. Servicelovens § 107 og §108. Bøgehøjgård ønskes ombygget og renoveret til at kunne fremstå i en ny moderne udgave. Helsingør kommune udgangspunkt for ombygningen er, at de kommende beboere er mennesker som skal have deres hjem på Bøgehøjgård i enten nogle eller mange år. Bøgehøjgård bliver rammen om deres liv og mulighed for at udvikle sig. Dette stiller nogle vigtige krav til bygningen som skal kunne give de kommende beboere muligheden for at føle sig tryg og have mulighed for både at have et privatliv men også mulighed for deltagelse i et socialt fællesskab. Samtidig er målgruppen mennesker med forskellige psykiske og fysiske udfordringer, som indretningen og det fremtidige indeklima skal kunne rumme. Helsingør Kommune ønsker i denne forbindelse at indgå en totalrådgiverkontrakt om varetagelse af færdigprojektering og udførelse af Bøgehøjgård nyt botilbud efter Servicelovens §§ 107 og 108.
Vorherige Bekanntmachung243087-2025
Interne Kennung459383
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
LosLOT-0000