534385-2026 - Ergebnis
Polen – Immunsera und Immunglobuline – Dostawa surowicy przeciwko toksynie botulinowej w ramach projektu grantowego pn. „Development and maintenance of rescEU medical stockpiles in Poland”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa surowicy przeciwko toksynie botulinowej w ramach projektu grantowego pn. „Development and maintenance of rescEU medical stockpiles in Poland”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Dostawa surowicy przeciwko toksynie botulinowej w ramach projektu grantowego pn. „Development and maintenance of rescEU medical stockpiles in Poland”. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie Części: a. Część 1 zamówienia, w ramach której Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do sprzedaży Zamawiającemu surowicy przeciwko toksynie botulinowej (dalej: Produkt leczniczy) w ilości 1.000 dawek, w terminie 7 dni od dnia udzielenia zamówienia publicznego, nie później jednak niż do dnia 22 grudnia 2025 roku, b. Część 2 zamówienia, w ramach której Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do sprzedaży Zamawiającemu surowicy przeciwko toksynie botulinowej (dalej: Produkt leczniczy) w ilości 1.000 dawek, nie później niż do dnia 30 czerwca 2026 roku. 3. Określenie stężenia substancji czynnej w Produkcie leczniczym oraz maksymalna dawka Produktu leczniczego zostały określone w Załączniku nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”. UWAGA! Zamawiający informuje, że: a. ilość dawek wymagana przez Zamawiającego zgodnie z ust. 2 powyżej odnosi się do dawek o maksymalnej wartości wskazanej dla Produktu leczniczego w Załączniku nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”, b. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawcę Produktu leczniczego w dawce o wartości niższej niż maksymalna wartość wskazana dla Produktu leczniczego w Załączniku nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”, przy równoczesnym zwiększeniu ilości oferowanych dawek Produktu leczniczego, aż do wyczerpania całkowitej ilości Produktu leczniczego wymaganej przez Zamawiającego i z zastrzeżeniem konieczności zachowania proporcji między poszczególnymi substancjami aktywnymi Produktu leczniczego (gdy dotyczy), a w konsekwencji: c. Zamawiający dopuszcza dostarczenie Produktu leczniczego w większej ilości dawek, niż ilość dawek wskazana w ust. 2 powyżej, przy zachowaniu całkowitej ilości Produktu leczniczego wymaganego przez Zamawiającego zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”. 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Załączniku nr 2 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowne”.
Vorherige Bekanntmachung759185-2025
Interne KennungBPzp.271.106.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 2. Postępowanie prowadzone jest wyłącznie w języku polskim. 3. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: platformy zakupowej Zamawiającego dostępnej pod adresem: https://rars.ezamawiajacy.pl (dalej platforma zakupowa), z wykorzystaniem zakładki „Korespondencja”. 4. W przypadku awarii platformy zakupowej dopuszcza się komunikację przy użyciu poczty elektronicznej: a. Zamawiającego: dw@rars.gov.pl b. Wykonawcy: wiadomość e-mail pozwalająca na identyfikację Wykonawcy (oznaczenie adresu mailowego, oznaczenie Wykonawcy w treści wiadomości mailowej). 5. Zamawiający podaje minimalne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające korzystanie z platformy zakupowej: a. posiadanie stałego dostępu do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b. dysponowanie komputerem klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje, c. dysponowanie dowolną zainstalowaną przeglądarką internetową obsługującą TLS 1.2 (najlepiej w najnowszej wersji, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0, d. dysponowanie zainstalowanym programem Acrobat Reader lub innym obsługującym pliki w formacie „.pdf”. 6. Minimalne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające komunikację z wykorzystaniem poczty elektronicznej: a. dysponowanie przez Wykonawcę urządzeniem teleinformatycznym z dostępem do sieci Internet, b. dysponowanie przez Wykonawcę dostępem do nowoczesnej przeglądarki internetowej wspierającej HTML5, CSS3 i JavaScript, c. posiadanie przez Wykonawcę konta poczty elektronicznej. 7. Komunikacja w postępowaniu przy użyciu platformy zakupowej (w tym możliwość złożenia oferty), z zastrzeżeniem możliwości zadawania pytań do treści SWZ (por. Rozdział 5 – „Wyjaśnienia treści SWZ” ust. 1 SWZ), wymaga przystąpienia przez Wykonawcę do postępowania. 8. Procedura przystąpienia przez Wykonawcę do postępowania: a. Wykonawca wybiera opcję „PRZYSTĄP DO POSTĘPOWANIA”, b. po wybraniu opcji „PRZYSTĄP DO POSTĘPOWANIA”, Wykonawca jest przekierowywany na stronę internetową https://oneplace.marketplanet.pl, otrzymując możliwość: -zalogowania się do platformy zakupowej (w przypadku posiadania przez Wykonawcę konta na platformie zakupowej) lub - założenia bezpłatnego konta na platformie zakupowej, c. Wykonawca: - loguje się do platformy zakupowej lub - zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego, tj.: - podaje adres e-mail, - ustanawia hasło, - powtarza hasło, - wpisuje kod z obrazka, - akceptuje Regulamin korzystania z platformy zakupowej Zamawiającego, informację o przetwarzaniu danych osobowych oraz wyraża zgodę na kontakt telefoniczny w celu weryfikacji danych oraz uruchomienia konta, - wybiera polecenie „zarejestruj się”, - potwierdza rejestrację przez kliknięcie aktywnego linku wysłanego na adres mailowy wskazany w formularzu rejestracyjnym lub poprzez wpisanie kodu autoryzacyjnego, - loguje się do platformy zakupowej Zamawiającego i uzupełnia wymagane dane Wykonawcy. Zalogowanie się do platformy zakupowej Zamawiającego i uzupełnienie wymaganych danych Wykonawcy jest niezbędne do zakończenia procesu rejestracyjnego. 9. Datą przekazania korespondencji jest: a. w przypadku platformy zakupowej – data wpływu korespondencji na platformę zakupową, z zastrzeżeniem czytelności korespondencji – platforma zakupowa generuje czas odbioru korespondencji (data, czas: hh:mm:ss) wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu, b. w przypadku poczty elektronicznej – data jej wprowadzenia do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby Zamawiający / Wykonawca mógł się zapoznać z jej treścią. 10. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych jednorazowo za pośrednictwem: a. platformy zakupowej nie może przekraczać 100 MB, b. poczty elektronicznej nie może przekraczać 20 MB. 11. W przypadku wątpliwości związanych z zasadami korzystania z platformy zakupowej, Wykonawca powinien skontaktować się z operatorem platformy zakupowej, dane kontaktowe: tel.: (22) 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00- 17.00), e-mail: oneplace@marketplanet.pl. 12. Ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie z art. 117 ust. 4 Pzp, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 Pzp oraz pełnomocnictwo sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 roku o informatyzacji działalności podmiotów publicznych, tj. w formatach danych określonych w Załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 roku w sprawie krajowych ram interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów informatycznych. 13. Szczegółowe zasady dot. przekazywania przez Wykonawców dokumentów elektronicznych oraz sporządzania i przekazywania cyfrowych odwzorowań dokumentów wystawionych w postaci papierowej reguluje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651500 Immunsera und Immunglobuline
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa surowicy przeciwko toksynie botulinowej w ramach projektu grantowego pn. „Development and maintenance of rescEU medical stockpiles in Poland - Część 1
BeschreibungW wykonaniu Części 1 zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do sprzedaży Zamawiającemu surowicy przeciwko toksynie botulinowej w ilości 1.000 dawek, w terminie 7 dni od dnia udzielenia zamówienia publicznego, nie później jednak niż do dnia 22 grudnia 2025 roku.
Interne KennungBPzp.271.106.2025 - Część 1
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu ilości dawek Produktu leczniczego, nie więcej jednak niż o 50% całkowitej ilości dawek Produktu leczniczego objętej przedmiotem zamówienia. [aktualizacja prawa opcji] 2. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji w każdym przypadku stwierdzenia zapotrzebowania na dodatkową ilość dawek Produktu leczniczego, wynikającego w szczególności z konieczności realizacji celu projektu grantowego pn. „Development and maintenance of rescEU medical stockpiles in Poland” (zbudowanie zdolności rescEU). 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia. [forma skorzystania z prawa opcji] 4. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, sporządzonego w formie pisemnej lub w formie elektronicznej, pod rygorem nieważności, przy czym dopuszcza się: a. złożenie pojedynczego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji obejmującego maksymalną ilość dawek Produktu leczniczego dostępnych dla Zamawiającego w ramach prawa opcji (tj. zwiększenie ilości dawek Produktu leczniczego od razu o 50% ilości dawek Produktu leczniczego właściwej dla zamówienia podstawowego) lub b. składanie kolejnych oświadczeń o skorzystaniu z prawa opcji obejmujących określoną ilość dawek Produktu leczniczego, aż do wyczerpania całkowitej ilości dawek Produktu leczniczego dostępnych dla Zamawiającego w ramach prawa opcji, – wg aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. [zasady realizacji zamówienia w ramach prawa opcji] 5. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, dostawa dawek Produktu leczniczego objętych prawem opcji będzie realizowana na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego, w tym za wynagrodzeniem stanowiącym iloczyn ilości dawek Produktu leczniczego objętych prawem opcji oraz ceny jednostkowej brutto dla pojedynczej dawki Produktu leczniczego zaoferowanej przez Wykonawcę za dostawę Produktu leczniczego w ramach zamówienia podstawowego. [lojalność kontrahencka] 6. Zamawiający oświadcza, że skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji: a. zostanie poprzedzone szczegółową analizą rynku właściwego, w szczególności pod kątem aktualnego zatowarowania rynku właściwego Produktem leczniczym, przy uwzględnieniu istniejącego na ten czas i spodziewanego w okresie kolejnych tygodni, liczonych od przeprowadzenia analizy, popytu na Produkt leczniczy, w tym wynikającego z dynamicznej sytuacji międzynarodowej, b. nastąpi przy poszanowaniu zasady lojalności kontrahentów i dobrych obyczajów kupieckich. W szczególności Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji w przypadku występujących lub prognozowanych braków Produktu leczniczego na rynku właściwym.
LosLOT-0002
TitelDostawa surowicy przeciwko toksynie botulinowej w ramach projektu grantowego pn. „Development and maintenance of rescEU medical stockpiles in Poland - Część 2
BeschreibungW wykonaniu Części 2 zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do sprzedaży Zamawiającemu surowicy przeciwko toksynie botulinowej w ilości 1.000 dawek, w terminie do dnia 30 czerwca 2026 roku.
Interne KennungBPzp.271.106.2025 - Część 2