2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poskytování služeb právního a odborného poradenství v rámci koncesního řízení na výběr nového provozovatele nemocnice Sokolov
Beschreibung: Předmětem plnění této veřejné zakázky je poskytování komplexního právního, finančního, ekonomického, technického poradenství a poradenství v oblasti zdravotnictví před a v průběhu koncesního řízení na výběr nového provozovatele nemocnice Sokolov v rozsahu dle této zadávací dokumentace a jejích příloh. Součástí je i poradenství pro možnost uzavření příslušných smluv zadavatelem. Zadavatel vyžaduje ocenění komplexního rozsahu služeb, které jsou nezbytné k provedení všech formálních úkonů nutných k úspěšnému zadání koncese, tj. k uzavření koncesní smlouvy a případných dalších smluv a dokumentů koncesní smlouvu nezbytně doprovázejících a příslušných ustanovení ZZVZ a dalších relevantních právních předpisů.
Interne Kennung: P26V00000970
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: dle § 56 a následujících ZZVZ
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79140000 Rechtsberatung und -auskunft, 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste, 79412000 Beratung im Bereich Finanzverwaltung, 79111000 Rechtsberatung, 66171000 Finanzberatung, 71356300 Technische Unterstützung, 71312000 Beratung im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Vyhrazená změna závazku týkající se doby plnění Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje právo opakovaně prodloužit dílčí termíny (milníky) i konečný termín dokončení plnění dle čl. 8 této výzvy, pokud by objektivní okolnosti na straně zadavatele či okolnosti, které dodavatel nemohl objektivně, při naložení veškeré náležité péče, kterou od něj lze s ohledem na jeho zkušenosti očekávat, ovlivnit, znemožňovaly dosažení milníku ve stanoveném termínu. Objektivními okolnostmi jsou pak zejména, nikoliv však výlučně, tyto skutečnosti: a) průtahy koncesního řízení, např. řízení před ÚOHS delší než 60 dní, řízení před soudy apod. b) zásah tzv. „vyšší moci“. Pokud by doba celkového plnění překročila 40 měsíců, má dodavatel právo na úhradu dodatečných nákladů, které musí objektivně vynaložit v souvislosti s dalším prodlužováním. Vyhrazená změna závazku tykající se změny dodavatele Změna dodavatele Pro účely tohoto článku se dodavatelem rozumí vybraný dodavatel, tedy subjekt, s nímž zadavatel uzavřel smlouvu. Změna dodavatele v případě ukončení smlouvy s vybraným dodavatelem Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje právo změnit dodavatele v průběhu plnění smlouvy, a to v případě, že smlouva bude ukončena některým z dále uvedených způsobů: a) odstoupením zadavatele od smlouvy či její výpovědi pro porušení či porušování práv a povinností druhé smluvní strany z důvodů vymezených ve smlouvě či v právních předpisech, b) odstoupením od smlouvy nebo její výpovědí z důvodů dle § 223 ZZVZ, c) zánikem dodavatele bez právního nástupce, d) v případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů dle § 82 ZZVZ, pokud zbývající dodavatelé nepřevezmou práva a povinnosti ze smlouvy v plném rozsahu. Postup při změně dodavatele V případě ukončení smlouvy s vybraným dodavatelem je zadavatel oprávněn vyzvat k uzavření smlouvy dalšího dodavatele, jehož nabídka byla v zadávacím řízení hodnocena jako druhá v pořadí. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek, které bylo provedeno v zadávacím řízení. Zadavatel však provede posouzení splnění podmínek účasti, pokud tak neučinil v zadávacím řízení s ohledem na § 39 ZZVZ a posoudí, zda v nabídce nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení vybraného dodavatele dle § 48 ZZVZ. Pokud jsou naplněny důvody, pro které by nebylo možno uzavřít smlouvu s dodavatelem, jehož nabídka byla v zadávacím řízení hodnocena jako druhá v pořadí, případně by druhý v pořadí smlouvu odmítl uzavřít, může zadavatel oslovit dalšího dodavatele, který se při hodnocení nabídek v zadávacím řízení umístil jako další v pořadí. Tento postup může být opakován až k dodavateli, který se umístil jako poslední v pořadí. Změna dodavatele v případě společné účasti dodavatelů V případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů dle § 82 ZZVZ je zadavatel oprávněn uzavřít smlouvu se zbývajícími dodavateli, pokud zbývající dodavatelé převezmou práva a povinnosti ze smlouvy v plném rozsahu. Povolené změny smlouvy V případě změny dodavatele výše uvedenými postupy může dojít k tzv. povoleným změnám smlouvy, kterými jsou např. změna složení realizačního týmu (při zachování podmínky stejně nebo lépe hodnotitelné zkušenosti měněného experta ve srovnání s expertem původně hodnoceným), změna složení poddodavatelů, změna údajů vztahujících se k osobě nového dodavatele (kontaktní osoby, kontaktní údaje) apod. Zadavatel si dále vyhrazuje právo přiměřené změny a úpravy podmínek plnění smlouvy novým dodavatelem, zejména s ohledem na: a) úpravu termínu plnění s ohledem na obtíže spojené s převzetím plnění smlouvy novým dodavatelem, b) úpravu rozsahu předmětu plnění s ohledem na ty části plnění, které již byly realizovány původním dodavatelem, c) úpravu ceny plnění, a to změnou na hodnotu původní nabídky nového dodavatele, d) další úpravy ceny plnění, zejména s ohledem na nutnost převzít a dokončit rozpracované plnění, nutnost převzetí záruk atd., e) další nezbytné úpravy práv a povinností vyplývajících ze smlouvy s ohledem na převzetí předmětu plnění.