534555-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Magnetresonanz-Bildgebungsgeräte – Sistem de Imagistica prin Rezonanta Magnetica
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sistem de Imagistica prin Rezonanta Magnetica
Beschreibung: Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie “George Emil Palade” din Targu Mures (UMFST G.E. Palade Targu Mures) lanseaza procedura de atribuire a contractului de achizitie publica de produse, avand ca obiect: Sistem de Imagistica prin Rezonanta Magnetica,din cadrul proiectului NeuRoX – „Înființarea Centrului Român de Excelență în Neuroștiințe Clinice", finanțat prin apelul „Centre de Excelență – apel 2024 prin intermediul Planul Național de Cercetare, Dezvoltare șl Inovare 2022 - 2027 (PNCDI IV), Contract de finanțare: 16CoEx/2026. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 0
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33113000 Magnetresonanz-Bildgebungsgeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie “George Emil Palade” din Targu Mures (UMFST G.E. Palade Targu Mures) lanseaza procedura de atribuire a contractelor de achizitie publica de produse, avand ca obiect: Sistem de Imagistica prin Rezonanta Magnetica in cadrul proiectului NeuRoX – „Înființarea Centrului Român de Excelență în Neuroștiințe Clinice", finanțat prin apelul „Centre de Excelență – apel 2024", Contract de finantare nr.16CoEx/2026, nr. inregistrare UEFISCDI 69/27.02.2026. Achizitia produselor incluse in prezenta procedura va asigura cresterea calitatii, accesibilitatii si adresabilitatii serviciilor medicale la nivelul Ariei Metropolitane Targu Mures si Regiunii Centru, prin dotarea Ambulatoriului Integrat Spitalului “George Emil Palade”. Prin urmare, autoritatea contractanta achizitioneaza produse necesare inființarii Centrului Român de Excelență în Neuroștiințe Clinice dupa cum urmeaza: - Sistem de Imagistica prin Rezonanta Magnetica
Interne Kennung: 1